Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

Adm.Nelson

Obyčajná béčková vyvražďovačka, občas nechcene vtipná, občas s náznakmi napätia, stále je to ale pozerateľné. Takýmto filmom dávam väčšinou odpady, ale našťastie sa to neberie veľmi vážne, takže za 4/10. ()

Hopkins

Nijak moc extra film to není a sám se divím že se vůbec Jon Voight rozhodl v podobném filmu si zahrát , děj se až moc předvídatelný a konec je naproto americky typický skoro všichni umřou had umře dva přežijí a jako happy end najdou kmen který celou dobu hledali. ()

DHDV

Na odpočinkové odpoledne film jako dělaný. Pěkné prostředí, herci dobří, atmoséru to taky mělo takže dávám 3+ sklidným svědomí. A docela nechápu tak nízké hodnocení když pře 13 lety se o tomto filmu docela mluvilo. ()

Hapretor

Tak blbé až vtipné. Hezký plakát k filmu. Zaujal mě ten nápis. Totální béčko pro totální vypnutí mozku. Tyhle filmy nikdy nenadchnou, ale vždy spolehlivě zabaví na hoďku a půl. ()

MickeyStuma

Největším negativem tohoto (kupodivu) trháku je přílišná roztříštěnost příběhu. Byť to zpočátku vypadá nadějně, nic v ději nemá přirozený vývoj. Hodně se tlačí na pilu a tak se místy dějství tváří jakoby osekaně. Atmosféra se buduje hlavně doprovodnou hudbou a to dost často zbytečně. CGI had dnes vyniká levností, ale ve své době byl standardem. Umělé loutky už jsou takové, jaké být mají. Že tvůrci nepoužili skutečnou živou Anakondu snad nepřekvapí. Vyzní to divně, ale v žánru ekohororů se zase jedná o to nejlepší co v 90. letech vzniklo. Je to hlavně výpravou a zázemím. Proto je ohromná škoda nekvalitního scénáře a velkým nadějím. ()

Ombak▼Penari

Kdysi mě to přišlo příjemně nablbé s dobrými triky a hezkými pralesy. Opuštěné budovy a lodě uprostřed pralesů, krásně humusácký Jon Voight, vypasená hadice, dlouhá jak nudle z nosu, co efektně zpracovává svoje ječící oběti...mělo to něco do sebe. Dnes už pro mě nemá. ()

Raziel_cz

Totální brak, ovšem bez ambicí být něčím víc. Banda sympatických filmařů vyrazí do džungle, kde je začnou likvidovat dvanáctimetroví hadi (fakt je jich tam víc). A John Voight ve své asi neikoničtější roli. Animatronické anakondy jsou luxusní (škoda, že ve spoustě záběrů je nahradilo CGI, které dost zastaralo), film ale aspoň pro mě stojí a padá právě na Voightovi, jenž si zjevně byl naprosto jistý, že nehraje zrovna v oscarovém materiálu a podle toho k roli taky přistoupil. Jeho lovec Serone je naprosto přepálený, brutální, nechutný, bezohledný a předrsnělý a díky tomu všemu maximálně zábavný. To je ostatně přídomek, který se celé Anakondě nedá upřít. Není chytrá, nemá extra nosnou zápletku, ani vlastně nedává moc smysl, ale zábavná? To sakra jo! Pro krvavou smrt nebo nečekaný zvrat nejde daleko a díky parádní hudbě dokáže napnout. Jako malý jsem se u ní hrozně bál, teď se výborně bavím. Neprávem podceňovaný film. ()

Besyn odpad!

Hroznej a nudnej film s ještě hroznější J.Lo,kterou vyloženě nesnáším.Absolutně nechápu,jak mohli mí oblíbenci Wilson,Voight a v tradiční miniroli Danny Trejo příjmout roli v tomhle braku.Asi prachy. ()

bolf!k

jako malej sem se u toho bal....ale dyz sem to zhlid naposled, tak sem to vlastne ani nezhlid cely .) bez napeti, celou dobu vite odkud uhodi desiva prisera a tak si jen rikate ,,jezis to je debil, proc tam tak stoji´´ ()

Pingu

Tenhle film se vyznačuje dost špatným zpracováním efektů, hlavně ta anakonda působí hodně směšně... ale jinak mě film docela bavil, Lopézka tradičně hezká, takže slušnej průměr dobrodružně-katastroficko-scifi pohádky :o)) ()

Skleni

To neviem či mysleli vážne ludia keď vädla seba postavili jenifer lopez a jona voighta. Ke%d dali 30 metrovú anakondu oproti ice Cubovi:-D. Proste film je plný rozpolov ako nelogické :"jasné pome tam šak tam je iba mrte vela hadov a ich 1000000000 metrová a ročná matka!" Nvm. film mi pripadal trápne a nezaujímavo. Ale na druhej strane je pravda, že patrí medzi tie čo videla hádam každý. To je dobré alebo máme ďalší titul, ktorý môžme porovnávať. Ak je niečo lepšie ako toto... tak môžme porozmýšlať o vzhliadnutí toho filmu:). 24% ()

Kingjiri

Na Anakondu jsem se díval hlavně z nostalgie, protože jsem na tom byl v útlém věku v kině. Do dneška si pamatuju, jak jsem kvůli scéně, kdy anakonda vyplivla strávený tělo, pár nocí nespal:) Neni to rozhodně taková blbost, jak by se mohlo zdát. Hodně to zachraňuje sympatický herecký obsazení - cameo Dannyho Treja, záporák Jon Voight a Owen Wilson. Jennifer Lopez tu dělala (jako vždy) hezký křoví. Navíc triky nebyly uplně nejhorší, i když na Oskara samozřejmě nebyly. Po mnoha letech jsem se opět docela příjemně pobavil, třetí hvězda jde z nostalgie. ()

longercz

Jedna dobrá scéna omotaná kolem hodiny a půl nudného nenapínavého příběhu z příšerným koncem a hlavně tou nejpodivnější směsicí herců, jako jsem už dlouho neviděl na jednom díle. Já to musím vyjmenovat: Jennifer Lopez, Ice Cube, Jon Voight, Owen Wilson, Kari Wuhrer, Danny Trejo a další. Kdo proboha mohl dát k takovému projektu takovou partu?? :D ()