Bubliňák je film o klukovi co od mala musí žít v bublině ,kterou. mu vytvořila jeho matka,aby ho ochránila před světem i když mu namluví,že je to protože se narodil bez imunity a kdyby se pohyboval bez své bubliny a mimo svůj pokoj tak by zemřel.Jimmy ,ale dospívá a tak se s kamarádí s holkou z vedlejšího domu a co se nestane-zamiluje se,ale ona i když ho má ráda tak si má vzít jiného a Jimmy tak překoná strach a uteče i ve své bublině,aby zabránil svatbě Chloe a přitom potkává různé lidi co mu přinesou nejednu srandovní situaci.Průměrná komedie s neobvyklím nápadem.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy(14.4.2015)

„Všichni vypadněte, má těžkou imunitu!“ Minimálně prvních 40 minut jde o nepřestávající smršť vymakaného, k hlasitému smíchu nutícího humoru, dělajícího si prdel hlavně z obecné malo i velkoměstské úzkoprsosti a netolerance, zažitých předsudků, nadřazenosti, homofobie a nesnášenlivosti ke všemu odlišnému či fanatickosti. Jimmyho matka je ve svém nechutném ztělesnění tohoto všeho, až unikátní. Tu si prostě zamilujete, i když by jste ji v reálu nechali zabít, rozčtvrtit a znásilnit (přesně v tomto pořadí!!!) komandem bezbožných (respektive ve správného boha nevěřících) zahraničních dělníků. Už ten její úvodní výstup s míčem, nebo zakončování klasických pohádek... Ale v jednom měla pravdu, přeříkávání slibu věrnosti by dokonale fungovalo i na mně, ono to asi musí fungovat na každého. Ke konci se už to zvrhne v klasickou romantiku se šťastným koncem, ale než k tomu dojde, já se fakt hodně bavil. Matka nadávající manželovi, že ten výhrůžný dopis napsal špatně, chlápek na autobusové zastávce nebo sup, snažící se na poušti dostat do bubliny polomrtvého hlavního hrdiny, to jsou scény, na které jen tak nezapomenu.(22.8.2010)

Bubliňák je hodně ujetá komedie o klukovi, který se narodil bez imunity a proto musí žít v bublině, jenže pak se zamiluje a .......Asi je jasné jak to skončí. Bubliňák není žádné veledílo, ale "jen" příjemná komedie,v hlavní roli úžasný Jake Gyllenhall. Jo a taky se mi líbily narážky na Freaks a Absolventa.(8.1.2007)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $5,007,898Tržby Celosvetovo $-║ Klasická Americká pitomosť, ktorá aspoň miestami dobre pobaví. /40%/(22.12.2008)

Klasická US komedy s happy endem, ale docela zábava.(5.1.2008)

• - Film se natáčel v Santa Claritě, v La Verne, v Los Angeles, v Palmdale, v Piru a Santa Paule v Kalifornii a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)