Nechápu to hodnocení. Tohle je podle mě dost povedená komedie, člověk se fakt zasměje, a je to originální. Jiný daleko horší komedie tu pak jsou klidně červený, a to jsou to často úplný hrůzy. Líbil se mi tu i Gyllenhaal, kterýho jinak moc nemusím, a dobrej byl samozřejmě i Danny Trejo. Nelíbila se mi Sheltonová, ale co už. Ale jinak fakt výborný, pekelně ujetý, vtipný situace, hlášky. Všechny postavy fakt skvělý. Nebylo tam vůbec nic, co by mi to nějak kazilo. Ani přejetá kráva mi nevadila. :-D____________________________| A že by to nešlo, ta bublina, jak tu hodně lidí zmiňuje - to je myslím asi úplně jasný. Myslím si, že to celkově nebylo braný ani trochu jako realita, včetně tý bubliny... Vždyť se ho ptali, jak v tom chodí na záchod, aby bylo divákům jasný, že se jedná o legraci. Vždyť by v tom nešlo ani dýchat... celý je to jenom nadsázka. Ale konec mohl být trochu jiný. Ne jenom, že jsem od začátku věděla, že se ukáže, že už tu bublinu dávno nepotřebuje. Ale i si mohli víc udělat legraci z toho 'klišé konce' se svatbou. Bylo to málo využitý. Ale na čtyři hvězdy to je, klidně si troufnu dát 80%(13.3.2014)

• reygadas

Stupidita toho najväčšieho kalibru, tak sa dá jednoducho ohodnotiť tento film. Tešil som sa na tento hraný film, lebo som si myslel, že sa bude pojednávať o živote malého chlapca Davida Phillipa Vettera z Texasu známeho, ako bubble boy, alebo chlapec z bubliny. Keď som videl dokument o Davidovi, tak ma jeho dojemný príbeh života úprimne zasiahol a keď som sa potom neskôr dostal k tomuto filmu, tak som sa potešil, že si pozriem o ňom aj hraný film, ale ono to je taká debilita, že po desiatich minútach som to musel vypnúť, lebo to sa ďalej ani pozerať nedalo a vážne som sa musel zamyslieť, o čo vlastne tvorcom išlo. Bohužiaľ nedospel som ku žiadnemu normálnemu záveru, pretože to sa ani azda nedá, keď sa z monitoru na diváka pozerá odpad väčší, ako akákoľvek fekália. Priblížim teda aspoň niečo zo života Davida Phillipa Vettera. David sa narodil 21. septembra 1971 do úplne sterilného prostredia. Jeho matka Carol Ann bola nositeľkou zriedkavej genetickej anomálie, ktorá bola príčinou Davidovej ťažkej kombinovanej imuno-deficiencie, alebo tzv. SCID (Severe Combined Immune Deficiency). Znamená to, že dieťa sa narodí bez akejkoľvek obranyschopnosti a jeho telo úplne postráda imunitu. Davida hneď po pôrode umiestnili do sterilného plastového izolátora, ktorý sa stal jeho domovom na celý život. Keď mu o dvanásť rokov neskôr transplantovali kostnú dreň jeho staršej sestry Catherine, tak sa jeho stav začal rapídne zhoršovať, až upadol 22. februára 1984 do kómy, z ktorej sa už neprebral a lekár skonštatoval smrť hneď v ten večer, toho istého dňa. Po pitve sa ukázalo, že Catherinina kostná dreň obsahovala známky skrytého vírusu a keď sa dostal do Davidovho bezbranného tela, tak sa rapídne rozšíril a vyprodukoval stovky rakovinových tumorov. David zomrel vo veku 12 rokov dňa 22. februára 1984 a v ten deň sa jeho matka dotkla a pohladila Davida prvý a zároveň posledný krát v jeho živote.(22.10.2009)

Ano, jak tušíte jedná se o správně ujetou komedii v pravém slova smyslu, podobně jako "Hele vole, kde mám káru?" ( Dude, Where's My Car?, 2000), která se nese ve skvělém rytmu songu Dammit od Blink 182. Nesmyslně bláznivá a díky brilantnímu hereckému výkonu Jake Gyllenhaala i skvěle zahraná. (Klobouk před ním dolů). Je to ale i správná "romanťárna" pro chvíle ve dvou. Filmu rozhodně nechybí originální scénář. (Ten fakt trumfne jen málo co). Dá se říct, že je to i road movie ve které výborně asistují Dany Trejo, Verne Troyer, výborně šílená matka hlavního hrdiny v podání Swoosie Kurtz, sexy, mladá a okatá blond herečka Marley Shelton v roli lásky hlavního hrdiny, správně apatický táta v podání Johna Carrola Lynche a Geoffrey Arend v miniroličce jednoho z "Phreaks" postavy Verne Troyera coby, podle mě, dvojník Matthewa Brodericka (minimálně podle očí :-) ). Verdikt: 3* a příjemných 70 %.(23.3.2012)

taková tradiční netradičně ujetá komedie o klukovi co se narodil bez imunity a proto musí svůj život trávit zavřený v bublině... spousta bizardních postaviček, nádherný look, skvělý jake gyllenhaal, několik opravdu vtipných scén, lehce předvídatelná pointa, lineární klišovitý příběh. pohodová "roadmovie" oddychovka u které jsem se hlavně ze začátku docela dobře bavil.(13.8.2012)

Když jsem viděl obal dvd, myslel jsem, že je to film pro děti. Není :-) Patří to do škatulky úletů (do kterých lze zařadit např. cokoliv od Johna Waterse), ve kterých je všechno možné, i když konec filmu člověk odhadne už podle anotace. Je to navíc krátké a pár momentů je fakt bizarně vynikajících. 80%(1.3.2014)

• - Film se natáčel v Santa Claritě, v La Verne, v Los Angeles, v Palmdale, v Piru a Santa Paule v Kalifornii a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)