Bubliňák je film o klukovi co od mala musí žít v bublině ,kterou. mu vytvořila jeho matka,aby ho ochránila před světem i když mu namluví,že je to protože se narodil bez imunity a kdyby se pohyboval bez své bubliny a mimo svůj pokoj tak by zemřel.Jimmy ,ale dospívá a tak se s kamarádí s holkou z vedlejšího domu a co se nestane-zamiluje se,ale ona i když ho má ráda tak si má vzít jiného a Jimmy tak překoná strach a uteče i ve své bublině,aby zabránil svatbě Chloe a přitom potkává různé lidi co mu přinesou nejednu srandovní situaci.Průměrná komedie s neobvyklím nápadem.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy(14.4.2015)

• reygadas

Stupidita toho najväčšieho kalibru, tak sa dá jednoducho ohodnotiť tento film. Tešil som sa na tento hraný film, lebo som si myslel, že sa bude pojednávať o živote malého chlapca Davida Phillipa Vettera z Texasu známeho, ako bubble boy, alebo chlapec z bubliny. Keď som videl dokument o Davidovi, tak ma jeho dojemný príbeh života úprimne zasiahol a keď som sa potom neskôr dostal k tomuto filmu, tak som sa potešil, že si pozriem o ňom aj hraný film, ale ono to je taká debilita, že po desiatich minútach som to musel vypnúť, lebo to sa ďalej ani pozerať nedalo a vážne som sa musel zamyslieť, o čo vlastne tvorcom išlo. Bohužiaľ nedospel som ku žiadnemu normálnemu záveru, pretože to sa ani azda nedá, keď sa z monitoru na diváka pozerá odpad väčší, ako akákoľvek fekália. Priblížim teda aspoň niečo zo života Davida Phillipa Vettera. David sa narodil 21. septembra 1971 do úplne sterilného prostredia. Jeho matka Carol Ann bola nositeľkou zriedkavej genetickej anomálie, ktorá bola príčinou Davidovej ťažkej kombinovanej imuno-deficiencie, alebo tzv. SCID (Severe Combined Immune Deficiency). Znamená to, že dieťa sa narodí bez akejkoľvek obranyschopnosti a jeho telo úplne postráda imunitu. Davida hneď po pôrode umiestnili do sterilného plastového izolátora, ktorý sa stal jeho domovom na celý život. Keď mu o dvanásť rokov neskôr transplantovali kostnú dreň jeho staršej sestry Catherine, tak sa jeho stav začal rapídne zhoršovať, až upadol 22. februára 1984 do kómy, z ktorej sa už neprebral a lekár skonštatoval smrť hneď v ten večer, toho istého dňa. Po pitve sa ukázalo, že Catherinina kostná dreň obsahovala známky skrytého vírusu a keď sa dostal do Davidovho bezbranného tela, tak sa rapídne rozšíril a vyprodukoval stovky rakovinových tumorov. David zomrel vo veku 12 rokov dňa 22. februára 1984 a v ten deň sa jeho matka dotkla a pohladila Davida prvý a zároveň posledný krát v jeho živote.(22.10.2009)

Už se budu s mými komentáři opakovat, ale tenhle film mě pobavil a zase, mám filmy, které mi z hlavy vyplujou hned u titulků, ale tenhle film si fakt pamatuju a nespletu si ho a zároveň se na něj přesto kouknu rád znova. Občas trochu ujede špatnej vtípek nebo trochu přehnaný hraní, ale na to se u takovýhle filmů nehraje a příjemní herci s milym příběhem to ospravedlňí - 70%(24.12.2012)

Nechápu to hodnocení. Tohle je podle mě dost povedená komedie, člověk se fakt zasměje, a je to originální. Jiný daleko horší komedie tu pak jsou klidně červený, a to jsou to často úplný hrůzy. Líbil se mi tu i Gyllenhaal, kterýho jinak moc nemusím, a dobrej byl samozřejmě i Danny Trejo. Nelíbila se mi Sheltonová, ale co už. Ale jinak fakt výborný, pekelně ujetý, vtipný situace, hlášky. Všechny postavy fakt skvělý. Nebylo tam vůbec nic, co by mi to nějak kazilo. Ani přejetá kráva mi nevadila. :-D____________________________| A že by to nešlo, ta bublina, jak tu hodně lidí zmiňuje - to je myslím asi úplně jasný. Myslím si, že to celkově nebylo braný ani trochu jako realita, včetně tý bubliny... Vždyť se ho ptali, jak v tom chodí na záchod, aby bylo divákům jasný, že se jedná o legraci. Vždyť by v tom nešlo ani dýchat... celý je to jenom nadsázka. Ale konec mohl být trochu jiný. Ne jenom, že jsem od začátku věděla, že se ukáže, že už tu bublinu dávno nepotřebuje. Ale i si mohli víc udělat legraci z toho 'klišé konce' se svatbou. Bylo to málo využitý. Ale na čtyři hvězdy to je, klidně si troufnu dát 80%(13.3.2014)

Tento komentár píšem v horúčke. Ja neviem, ale bola to celkom parádna oddichovka. Dej, ktorý bol už vyrozprávaný na tisíce spôsobov. Chalan miluje krásne dievča (už len kvôli nej sa to dá pozerať), ale nič jej nepovie a ona sa teda rozhodne vydať sa za totálneho tupca. Náš hrdina sa, ale rozhodne, že to tak nenehá a ide svatbu prekaziť a tak sa vydáva na nebezpečnú cestu, na ktorej stretne naozaj hocikoho. Kto by už o niečom podobnom nepočul. Bubliňák je presne o tom, ale dosť pritiahnutý za vlasy. Jake Gyllenhaal to hrá ako keby bol naozaj celý život zavretý v bubline, Marley Shelton je krásna a s tým si tu v pohode vystačí a na koniec Danny Trejo ako drsný motorkár, ktorého opustila jeho frajerka Lavína je čerešnickou na tejto sice len jednoposchodovej ale celkom chutnej torte (možno je skôr nejaký orech ako čerešnička).60%(28.11.2007)

• - Film se natáčel v Santa Claritě, v La Verne, v Los Angeles, v Palmdale, v Piru a Santa Paule v Kalifornii a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)