Nemôžem uveriť že som tento film objavil len nedávno. A to sme si v mojom detstve celá rodina požičiavali VHS kazety skoro každý deň. Cez to všetko som sa k Bubliňákovi nedostal skôr. Takže aj keď tento film je už podstatne starý a nemusí dosahovať kvalít súčasných komédií - ja som sa nadmieru bavil. Čo je ďalšia vec, ktorá ma príjemne prekvapila. Ja osobne mám veľmi rád filmy a hlavne komédie okolo roku 2000 a 2001. Je ich nespočetne i keď majú skoro všetky nízke hodnotenia. Jake Gyllenhaal už vo svojom mladom veku hral Oscarovo, čo potvrdil aj tu, kde si zahral skoro takpovediac retardovaného mladíka. Aspoň tak na mňa pôsobil. Ale on bol len rád, že sa po celom svojom detstve strávenom v jednej izbe, konečne dostal do veľkého sveta, kde sa stretol s radou rôznych postáv a dostal sa hneď do množstva zaujímavých a vtipných situácií. Veľmi ma mrzí že som si tento film neužíval už v časoch jeho premiéry.(4.3.2019)

• Politik

Jake Gyllenhaal předvedl hezký výkon, ale ostatní zpracování bylo velmi slabé a komedie zapadá mezi řadu dalších - obyčejných - které extra nezaujmou, kromě nápadu "chlapce v bublině". Tento nápad by se dal využít spíše pro nějaký dramatický žánr než z toho udělat takovou frašku. Některé dialogy jsou vtipné tak proto mi přijdou 2 hvězdičky tak akorát. No jak řekl můj kamarád "sračárna" :-))(25.8.2009)

Milý, hodný a bezelstný Jimmy, vychovávaný matkou doslova i v přeneseném smyslu slova v bublině v podání Jake Gyllenhaala, to byla docela příjemná oddechovka s dost velkým množstvím vtipných scének. Danny Trejo jako drsný motorkář s velkým srdcem taky potěšil. Pravda je, že asi od půlky už to trochu nudí, ale i tak je to pořád docela fajn film.(4.1.2007)

Když jsem viděl obal dvd, myslel jsem, že je to film pro děti. Není :-) Patří to do škatulky úletů (do kterých lze zařadit např. cokoliv od Johna Waterse), ve kterých je všechno možné, i když konec filmu člověk odhadne už podle anotace. Je to navíc krátké a pár momentů je fakt bizarně vynikajících. 80%(1.3.2014)

• Derek

ja by som to nazval takou "soft farrellyovkou", lebo ten film ma niekedy nabeh na ich typicky fekalny styl humoru, ale obcas zostane uprostred cesty a nedotiahne to do konca, co sa niektorym vtipom nastastie podary tak to nie je az tak blbost, ale ze by to dosahovalo genialitu dumb and dumber, to teda nie!(20.5.2006)

• - Film se natáčel v Santa Claritě, v La Verne, v Los Angeles, v Palmdale, v Piru a Santa Paule v Kalifornii a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)