Tento komentár píšem v horúčke. Ja neviem, ale bola to celkom parádna oddichovka. Dej, ktorý bol už vyrozprávaný na tisíce spôsobov. Chalan miluje krásne dievča (už len kvôli nej sa to dá pozerať), ale nič jej nepovie a ona sa teda rozhodne vydať sa za totálneho tupca. Náš hrdina sa, ale rozhodne, že to tak nenehá a ide svatbu prekaziť a tak sa vydáva na nebezpečnú cestu, na ktorej stretne naozaj hocikoho. Kto by už o niečom podobnom nepočul. Bubliňák je presne o tom, ale dosť pritiahnutý za vlasy. Jake Gyllenhaal to hrá ako keby bol naozaj celý život zavretý v bubline, Marley Shelton je krásna a s tým si tu v pohode vystačí a na koniec Danny Trejo ako drsný motorkár, ktorého opustila jeho frajerka Lavína je čerešnickou na tejto sice len jednoposchodovej ale celkom chutnej torte (možno je skôr nejaký orech ako čerešnička).60%(28.11.2007)

Film sice jede podle stokrat omletejch klise od zacatku do konce, nicmene ja se taky od zacatku do konce bavil. Jediny, co je na filmu asi originalni, je typek v bubline a tenhle napad tu tvurci stoprocentne vyuzily. Jinak celej film je v podstate takova roadmovie, kdy Jimmy na svy ceste potkava uchylacky lidi, ktery mu bud pomuzou, nebo ho otravujou a vsichni jsou hodne zajimavy, at uz to je sekta, ktera si mysli, ze je vyvolenej, dva asi stopadesatilety dedci, banda zrud, banda motorkaru v cele s naprosto dokonalym Danny Trejem a dalsi a taky nesmim zapomenout na Verne "Mini-Me" Troyera. Takze i kdyz se nejedna o nic kdovijak uzasnyho ani originalniho, svuj ucel pobavit to plni na sto procent, taky velkou zasluhu na tom ma hlavni hrdina v podani Jake Gyllenhaala, kterej je paradni.(29.7.2008)

• reygadas

Stupidita toho najväčšieho kalibru, tak sa dá jednoducho ohodnotiť tento film. Tešil som sa na tento hraný film, lebo som si myslel, že sa bude pojednávať o živote malého chlapca Davida Phillipa Vettera z Texasu známeho, ako bubble boy, alebo chlapec z bubliny. Keď som videl dokument o Davidovi, tak ma jeho dojemný príbeh života úprimne zasiahol a keď som sa potom neskôr dostal k tomuto filmu, tak som sa potešil, že si pozriem o ňom aj hraný film, ale ono to je taká debilita, že po desiatich minútach som to musel vypnúť, lebo to sa ďalej ani pozerať nedalo a vážne som sa musel zamyslieť, o čo vlastne tvorcom išlo. Bohužiaľ nedospel som ku žiadnemu normálnemu záveru, pretože to sa ani azda nedá, keď sa z monitoru na diváka pozerá odpad väčší, ako akákoľvek fekália. Priblížim teda aspoň niečo zo života Davida Phillipa Vettera. David sa narodil 21. septembra 1971 do úplne sterilného prostredia. Jeho matka Carol Ann bola nositeľkou zriedkavej genetickej anomálie, ktorá bola príčinou Davidovej ťažkej kombinovanej imuno-deficiencie, alebo tzv. SCID (Severe Combined Immune Deficiency). Znamená to, že dieťa sa narodí bez akejkoľvek obranyschopnosti a jeho telo úplne postráda imunitu. Davida hneď po pôrode umiestnili do sterilného plastového izolátora, ktorý sa stal jeho domovom na celý život. Keď mu o dvanásť rokov neskôr transplantovali kostnú dreň jeho staršej sestry Catherine, tak sa jeho stav začal rapídne zhoršovať, až upadol 22. februára 1984 do kómy, z ktorej sa už neprebral a lekár skonštatoval smrť hneď v ten večer, toho istého dňa. Po pitve sa ukázalo, že Catherinina kostná dreň obsahovala známky skrytého vírusu a keď sa dostal do Davidovho bezbranného tela, tak sa rapídne rozšíril a vyprodukoval stovky rakovinových tumorov. David zomrel vo veku 12 rokov dňa 22. februára 1984 a v ten deň sa jeho matka dotkla a pohladila Davida prvý a zároveň posledný krát v jeho živote.(22.10.2009)

• RajAthen

Upřímně se jedná o dosti filmový srab a docela obdivuju hlavního protagonistu, že si střihl takovou roli. Ovšem zcela proti všem předpokladům si pamatuju, že jsem tento počin dokoukal a místy se i pousmál. Pamatuji si ale dosti nejasně, bylo nějak k ránu, takže bůhví, jak to je. Bod určité ale přidává Danny Trejo, kterému konečně přeji nějaký vlastní film, jelikož tato kriminální figurka obšťastnila již řadu filmů.(7.1.2010)

• BluT

Viděl jsem asi prvních 50 minut a pak jsem prostě přepnul na něco jinýho, protože to jelo podle tak nechutně zajetýho a předvídatelnýho scénáře, že to bylo prakticky jedno. Pak jsem teda viděl náhodou i konec, protože byl právě v době reklam druhýho kanálu a byl jsem rád, že jsem se na to na celý nekoukal. Nuda.(26.11.2009)

• - Film se natáčel v Santa Claritě, v La Verne, v Los Angeles, v Palmdale, v Piru a Santa Paule v Kalifornii a v Las Vegas v Nevadě. (rafix)