Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera

From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

Od súmraku do úsvitu 3: Dcéra obesenca

Horor / Thriller / Western

USA, 1999, 94 min

Po ukážkovej dvojke, ktorá je taktiež video film, pokračovanie nedopadlo zle, práve naopak, je to ešte stále na priemernej úrovni aj keď kvality prvého dielu nedosahuje. Réžii sa chopil Pesce, ktorý nemá až tak vela skúsenosti, ale milo ma prekvapil. Danny Trejo v roli barmana je znova vynikajúci, triky taktiež nevyzerajú zle a dočkáme sa tu aj poriadneho masakru v druhej polovici. Kopíruje to niečo aj z jednotky, čo je len dobré a o zábavu máme postarané, no a ten divoký západ je fantastický 80 percent.(28.12.2008)

"Señor, a lot of white folks go missing in these parts. Can I ask your name in case someone come looking?" "Bierce. Ambrose Bierce. And no one will come looking." Dvojku jsem strategicky vynechal, ale The Hangman's Daughter rozhodně stojí za to. Jasně, struktura je skoro to samé a zvrat úplně ten samý jako v jedničce, ale tentokrát je první polovina akční western plný kulervoucích a zábavně brutálních přestřelek, groteskních nahláškovaných postav (včetně těch vedlejších – němý kočí a slepý střelec jsou jasným highlightem) a nihilistických spisovatelů. No, aspoň jednoho. Trochu škoda, že Michael Parks, je víceméně (spíš více) pasivním pozorovatelem, protože co věta, to perla a navíc slouží jako příjemné zakořenění příběhu v reálném světě. Na druhou stranu, hraje reportéra a spisovatele, takže pozorování je vlastně jeho práce. Jinak film rozjíždí více provázaných linií, lehce rozvíjejících minulost některých postav z původního From Dusk Till Dawn, jež se samozřejmě spojí v Titti Twisteru, kde se znesváření protagonisté postaví upírům – a opět je to řezničina, jak se patří. P.J. Pesce je mnohem lepší režisér, než bych čekal a stylové využití kulis, malovaných pozadí nebo dynamických kamerových nájezdů je jenom špička ledovce. Hustodémonsky krutopřísná podívaná.(5.7.2017)

• DanRichter

tak jsem viděl završení této upíří trilogie, a tak nějak nečekal jsem žádné zázraky, a taky nepřišly :) .. příběh se tentokrát vrací hodně do historie, do dob divokého Západu, kde popisuje v první polovině životy některých postav (od spisovatele věčně v lihu, přes banditu, dceru kata i nějakou bizardní pánbíčkářskou dvojku), se kterými se seznámí, abychom pak viděli, jak se v druhé polovině filmu vlivem osudu setkávají v Titty Bar, kde už na ně čekají hladoví upíři (oopět nechybí D.Trejo:D) :) .. proti dvojce mě to přijde naopak, zatímco tam bylo ucházející všechno krom scén, kdy řádí upíři, tady je to naopak, scénky mimo řádění upírů (čili více jak polovina filmu) jsou o ničem, žádné hlášky, humor žádný smysl, natož nejde bože dějová linie, naopak uvidíme nesmrtelné a přesně střílející hlavní postavy, uslyšíme laciné dialogy a scénky , a tak nepřekvapí, že jsem si to urychloval FFW :D .. zde ale vše negativní vyvažuje druhá polovina, kdy na scénu nastoupí upíři, a tam už je to solidní gore-fest, podobnej tomu v jedničce, filmaři si na maskách dali záležet i na gore, a tak neuvidíme žádné hloupé digitální efekty .. upíři se s ničím neštvou, stejně jako jejich protivníci, a tak je k vidění pár chytlavých scének .. ale i tak je to proklatě málo, aby to zvedlo ze židle .. upířích filmů je mnohem víc lepších, a tak snad jen fandům této série se to dá doporučit(29.10.2010)

• xander

Na začiatok poviem že tento snímok je 100 percentné béčko. O hercov nejde, niesú príliš zaujímavý. Prvých 60 minút je dosť nudných až na úvodnú vydarenú akčnú scénu. Ale potom začne dosť adrenalínová jazda. Zmes čiernej komédie a krvavého hororu je celkom zábavná. Ale ako som povedal je to béčko a krátko po skončení filmu som si z neho už nepametal skoro nič.(17.3.2004)

Prequel tomuto príbehu sadol lepšie ako sequel. Dozvedieť sa, ako to vlastne všetko ( skoro ) začalo, bol dobrý nápad a myslím, že tvorcovia tu pokazili iba minimum. Na direct to VHS snímok, to prekvapivo ponúka kvalitnú réžiu a obstojný scenár. Triková stránka podobne nezaostáva. Takže ak máte radi blíštiace sa tesáky, gore a (polo)nahé slečny ( upírky ), tak niet o čom.(13.3.2019)

• - Mary si chcela zahrať Mädchen Amick, kastingom však neprešla. (fandafilmov)

• - Danny Trejo se jako jediný objevil ve všech třech filmech série. (gogos)

• - Natáčení probíhalo od 23. října do 16. prosince 1997 v Jižní Africe. Snímek byl natočen dříve, než druhé pokračování série. Uveden byl však později. (gogos)