poster

Od soumraku do úsvitu 3: Katova dcera

 • USA

  From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter

 • Slovensko

  Od súmraku do úsvitu 3: Dcéra obesenca

Horor / Thriller / Western

USA, 1999, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogos
  ***

  Toto nemá s QT ani RR nic společného, jen název a to, že to QT produkoval. Toť vše. Ale jakoé film to nebylo celkem špatně. Pro mě to byl nejhorší díl série. Pár vtipných momentů tam sice bylo, ale spíš než horo či snad thriller bych to definoval kečupo-krvákem. Zápletka je opět celkem zajímavá a Danny Trejo opět nezklamal. Zkrátka velice průměrný film.(11.5.2006)

 • MickeyStuma
  ****

  Třetí příběh o baru nesoucí název ´Od Soumraku Do Úsvitu´ sahá až do dob divokého západu. Spojení westernového a hororového žánru se už nejednou stalo v komiksové tvorbě a mnohdy velmi úspěšně, tak proč to nezkusit i ve filmu. Dějová šablona se striktně drží zcela prvního snímku od Quentina Tarantina, takže v první polovině příběhu se odehrává dějství ryze spaghetti westernové a ve druhé už hororové. Děj je opět velice jednoduchý, ale rozehraný do své dokonalosti. Výprava stojí za uvážení, zato mnohé masky viditelně vypadají jak z osmdesátých let. Snad to byl záměr. Jako videofilm se jedná o žánrovku, na kterou se musí nejdříve zvyknout, neboť vidět upíry na divokém západě se nenaskytá zase až tak často. Ono komiksové převyprávění tomu dodává určitý aspekt, ale jinak se nejedná o nic světoborného. Předvídatelnost známého děje vůbec kazí filmový zážitek. Za podívanou to však stojí, ale nejlepší by bylo na první snímek zcela zapomenout, jinak to prostě nebude ono.(5.3.2017)

 • Radiq
  ***

  Masky byly fakt hrůza, ale nešla z nich hrůza, ale trapas, takže trapas a hrůza. Ale masky v podstatě přijdou až když se začne podávat večeře. Jinak musím říct, že i když místama to uplně ztrácelo logiku a bylo tam plno jinejch nesmyslností, než se na scéně objevili upíři, mělo to docela dobrou atmosféru. Michael Parks se do role skvěle hodil - škoda, že pak jen chlastal, všechno spíš jen sledoval a moc se nezapojoval. Potěšil Danny Trejo ve své třetí odsoumrakudoúsviťácké roli, na svůj věk solidně sexy mature mama Sonia Braga a dokonce i ten pastor, z kterýho se vyklubal docela borec poté, co si pěkně zašukal a pak přišpendlil tomu maníkovi hlavu ke stolu. Postava kata byla sice dobrá, ale to bylo spíš tím, že ji hrál Temuera Morrison, než tím, že by byla dobře napsaná - a navíc moc prostoru tam taky nemá. Naopak Mardo Leonardi hrajícího psance Johnnyho tam je skoro furt, ale je to docela sympaťák, takže pohoda. No, po otřesném upírském finále nám nakonec vysvětlili, jak vlastně vznikla Santanico Pandemonium a pak byl konec. Hm, fajn, nevadí.(25.2.2017)

 • eraserhead666
  **

  V podstatě levný a mnohem slabší televizní remake jedničky, který tvůrci chtěli alespoň trochu ozvláštnit tím, že mu dali historicko-westernovský háv (mé první velké ouvej - míchání westernu a horroru mě nebere snad ještě více než míchání horroru s fantasy) a jednou z hlavních postav učinili skutečnou osobu Ambrose Bierce (mé druhé velké ouivej - chudák Ambrose, tohle si opravdu nezasloužil). To šmírování a opisování jedničky je tak očividné, že tu a tam působí i komicky. Což je asi (nebudu-li počítat Rebeccu Gayheart) jediná světlá stránka filmu. 1.5*(11.7.2017)

 • DanRichter
  **

  tak jsem viděl završení této upíří trilogie, a tak nějak nečekal jsem žádné zázraky, a taky nepřišly :) .. příběh se tentokrát vrací hodně do historie, do dob divokého Západu, kde popisuje v první polovině životy některých postav (od spisovatele věčně v lihu, přes banditu, dceru kata i nějakou bizardní pánbíčkářskou dvojku), se kterými se seznámí, abychom pak viděli, jak se v druhé polovině filmu vlivem osudu setkávají v Titty Bar, kde už na ně čekají hladoví upíři (oopět nechybí D.Trejo:D) :) .. proti dvojce mě to přijde naopak, zatímco tam bylo ucházející všechno krom scén, kdy řádí upíři, tady je to naopak, scénky mimo řádění upírů (čili více jak polovina filmu) jsou o ničem, žádné hlášky, humor žádný smysl, natož nejde bože dějová linie, naopak uvidíme nesmrtelné a přesně střílející hlavní postavy, uslyšíme laciné dialogy a scénky , a tak nepřekvapí, že jsem si to urychloval FFW :D .. zde ale vše negativní vyvažuje druhá polovina, kdy na scénu nastoupí upíři, a tam už je to solidní gore-fest, podobnej tomu v jedničce, filmaři si na maskách dali záležet i na gore, a tak neuvidíme žádné hloupé digitální efekty .. upíři se s ničím neštvou, stejně jako jejich protivníci, a tak je k vidění pár chytlavých scének .. ale i tak je to proklatě málo, aby to zvedlo ze židle .. upířích filmů je mnohem víc lepších, a tak snad jen fandům této série se to dá doporučit(29.10.2010)

 • - I třetí pokračování produkovali Robert Rodriguez a Quentin Tarantino. (Eldrick)

 • - Mary si chcela zahrať Mädchen Amick, kastingom však neprešla. (fandafilmov)

 • - Natáčení probíhalo od 23. října do 16. prosince 1997 v Jižní Africe. Snímek byl natočen dříve, než druhé pokračování série. Uveden byl však později. (gogos)