poster

Jaguár

 • Francie

  Le jaguar

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Jaguár, tak trochu jiná Veberovka než by každý čekal. Víc dobrodružné než komediální a proto možná pro někoho tak průměrné na druhou stranu konverzační humor kvete hlavně v první polovině velice zdárně a tak jedinečně jak Francis Veber umí. Přitom k ruce mu jsou herci vysokých kvalit, při které mě potěšil Jean Reno, Danny Trejo a naopak překvapil Patrick Bruel jako stín jaguára. Mám na tuto dobrodružnou komedii příjemné vzpomínky. Už jako malý jsem na to koukal s radostí a v dnešní době se k ní opět vracím a stále se u ní dokážu pobavit i když humorných stránek není příliš tolik. --- Kácí stromy po tisících, je to katastrofa pro celou planetu. - Dobře dobře, nejde mi o ekologii. Zajímá mě ta malá, její zadeček.(16.9.2007)

 • dopitak
  ****

  Veber dobré náměty prostě umí, a ani zdánlivě nesmyslný příběh o šamanovi z Amazonie uprostřed Paříže není výjimkou. Snad jen postavu Dannyho Treja a jeho mačetové kruťárny si mohli odpustit, do žánru dobrodružné komedie se nehodí. Nádherná příroda, kvůli které stojí za to cestovat. Natáčelo se v Brazílii a Venezuele. Výborný dabingový výkon Oldřicha Víznera ("jsem čestný muž a šlechtic").(18.6.2012)

 • Pierre
  ****

  Francis Veber natočil trochu jiný film než je pro něj obvyklé a ze začátku jsem ani moc nevěřil že to bude fungovat. Opak byl pravdou, bylo to moc pěkné dobrodružství a upřímně jsem se u něj i dost nasmál. Divím se že film není označen jako komedie, protože ty suché hlášky do sebe zahleděného a sobeckého Patricka Bruela mě místy fakt dostávali. O to víc mi přišla zajímavě napsaná jeho závěrečná proměna. Tahle postava se Veberovi moc povedla. I Jean Reno neselhává a předvadí soliidní výkon a z Dany Trejo je záporák jedna báseň. Jaguár tedy sice nepatří mezi nejlepší počiny Francise Vebera ale rozhodně není špatný. Mě tedy příjemně překvapil. Dobré 4.(6.7.2016)

 • duklak2
  ****

  Film splnil přesně moje očekávání. Výborný indián, ale tak dotěrného člověka bych potkat nechtěl. Je to příjemná dobrodružná komedie, které dodává na spádu Jean Reno-jeden můj z nejoblíbenějších herců. Ta zápletka je vcelku efektní. Indián se „zamiluje“ do jednoho člověka a ten mu hledá duši někde v džungli. A pak ten indián toho člověka ovládá. Prostě super.(11.7.2008)

 • novoten
  **

  Reno umí utáhnout film zcela sám, vždyť se mu povedlo udělat z nadprůměrných filmů dokonalé (Leon) a z vyloženě špatných pak koukatelné (Godzilla). Jaguár je bohužel ten druhý případ a bez charizmatu vyhlášeného drsňáka by v něm nezbylo dobrého skoro nic (snad jen vedlejší role Patricie Velasquez a Dannyho Treja). Obstojná dobrodružná komedie by se z něj možná stala, kdyby Bruelův Perrin nebyl pořád takový had a nesnažil se ze všeho zbaběle vykroutit.(28.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace