Jaguár

Le jaguar

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

• Subjektiv

Tím, že budete špatným filmem volat: "Zastavme kácení amazonských palesů," či: "Respektujme odlišné kultury," jej vznešenějším neučiníte. Nakonec vám zůstane totéž, co jste měli předtím - naivní vyprávěnka o chlapíkovi, co v pralese dík moudrosti indiánů najde své správňácké vlastnosti a sexuální vybití. Oblíbené zasazování děje do exotického prostředí mi připomíná heslo kolejního gurmetství: "Když se to zalije dostatečným množstvím kečupu, půjde to sežrat." Slabé **.(7.12.2009)

Veber dobré náměty prostě umí, a ani zdánlivě nesmyslný příběh o šamanovi z Amazonie uprostřed Paříže není výjimkou. Snad jen postavu Dannyho Treja a jeho mačetové kruťárny si mohli odpustit, do žánru dobrodružné komedie se nehodí. Nádherná příroda, kvůli které stojí za to cestovat. Natáčelo se v Brazílii a Venezuele. Výborný dabingový výkon Oldřicha Víznera ("jsem čestný muž a šlechtic").(18.6.2012)

Jaguár je docela milá dobrodružná komedie, ale řekl bych, že podstatně zábavnější je v první, městské části. Příběh se pak přesune do džungle a tam už to taková legrace není. Francis Veber se ostatně pravidelně osvědčuje v konverzačních, bytových scénách. Odborníkem na džungli je ve francouzské kinematografii Phillipe DeBroca.(15.4.2003)

Film splnil přesně moje očekávání. Výborný indián, ale tak dotěrného člověka bych potkat nechtěl. Je to příjemná dobrodružná komedie, které dodává na spádu Jean Reno-jeden můj z nejoblíbenějších herců. Ta zápletka je vcelku efektní. Indián se „zamiluje“ do jednoho člověka a ten mu hledá duši někde v džungli. A pak ten indián toho člověka ovládá. Prostě super.(11.7.2008)

Lehké zklamání. 1) Klady - pěkné prostředí, námět, základní dějová linka. 2) Zápory - hrozný Indián, nezajímavé a nudné dialogy, tupohlavý hlavní hrdina s dětinským psychologicky nesmyslným chováním. 3) 37letý šansoniér, kytarista a, věřte nevěřte, po několik let profesionální hráč pokeru Patrick Bruel hraje protivného dlužníka Francoise Perrina nepříliš kvalitně, protože stejně působí chvílemi sympaticky. 4) Natáčeno ve Venezuele. 5) Výstižný koment: Subjektiv. 6) Vážné téma 59letému scenáristovi a režiséru Francisi Veberovi moc nesvědčí a zvolená forma crazy komedie (režisérova oblíbená) filmu taky ne. O třetí hvězdičku jsem si odřel obě uši.(3.7.2018)