Jaguár

Le jaguar

The Jaguar

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

Francis Veber nakrútil niekoľko veľmi vtipných komédií, Jaguár ale do tejto škatuľky prípiš nezapadá, ide skôr o ľahký odpočinkový film ťažiaci z krás exotického prostredia. Treba ale rátať s tým, že do pralesa sa dostaneme až v polovici filmu a osobne tento prístup celkom oceňujem, keďže západný- rozumej prehnitý svet a ten nedotknutý- prírodný dostávajú rovnaký priestor. Tak aj chovanie Perrinovo sa na základe nových okoností mení. Len škoda, že je tu všetko tak predvídateľné a fantastický prvok trochu lacný. Skôr jednohubka ako vec, ktorú by som si pre zlepšenie nálady plánoval púšťať pravidelne.(14.6.2018)

Francis Veber natočil trochu jiný film než je pro něj obvyklé a ze začátku jsem ani moc nevěřil že to bude fungovat. Opak byl pravdou, bylo to moc pěkné dobrodružství a upřímně jsem se u něj i dost nasmál. Divím se že film není označen jako komedie, protože ty suché hlášky do sebe zahleděného a sobeckého Patricka Bruela mě místy fakt dostávali. O to víc mi přišla zajímavě napsaná jeho závěrečná proměna. Tahle postava se Veberovi moc povedla. I Jean Reno neselhává a předvadí soliidní výkon a z Dany Trejo je záporák jedna báseň. Jaguár tedy sice nepatří mezi nejlepší počiny Francise Vebera ale rozhodně není špatný. Mě tedy příjemně překvapil. Dobré 4.(6.7.2016)

Veber dobré náměty prostě umí, a ani zdánlivě nesmyslný příběh o šamanovi z Amazonie uprostřed Paříže není výjimkou. Snad jen postavu Dannyho Treja a jeho mačetové kruťárny si mohli odpustit, do žánru dobrodružné komedie se nehodí. Nádherná příroda, kvůli které stojí za to cestovat. Natáčelo se v Brazílii a Venezuele. Výborný dabingový výkon Oldřicha Víznera ("jsem čestný muž a šlechtic").(18.6.2012)

• novoten

Reno umí utáhnout film zcela sám, vždyť se mu povedlo udělat z nadprůměrných filmů dokonalé (Leon) a z vyloženě špatných pak koukatelné (Godzilla). Jaguár je bohužel ten druhý případ a bez charizmatu vyhlášeného drsňáka by v něm nezbylo dobrého skoro nic (snad jen vedlejší role Patricie Velasquez a Dannyho Treja). Obstojná dobrodružná komedie by se z něj možná stala, kdyby Bruelův Perrin nebyl pořád takový had a nesnažil se ze všeho zbaběle vykroutit.(28.5.2006)

Netypický Francis Veber, tentokrát stvořil komedie/drama/dobrodružný film a všechno poměrně dobře skloubil. Ale sice je to netypický Veber, jehož tvorbu mám rád, ale rozhodně není horší, stále si drží kvalitu. Hlavní hvězdou je tady Jean Reno, ten hraje skvěle a navíc je zajímavá i zápletka a scénář. Je to vtipné i dojemné a má to super atmosféru exotiky a dobrodružství. A to všechno za 80%.(2.6.2013)