poster

Jaguár

 • Francie

  Le jaguar

 • anglický

  The Jaguar

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mi-ib
  ***

  Dobrodružný film se sem tam nějakou srandičkou od Jean Rena. Podle mě u toho filmu dosti scházela akce. Nejsem zastánce těch akčních scén za každou cenu, ale když Jean Reno zbil ty chlápky na záchodě, docela mě to vyvedlo z jinak celkem uspávajícího děje. Příjemným překvapením pro mě bylo, když se poprvé na scéně objevil Danny Trejo a následné překvapení, kdy o deset minut později usekl ruku hledači pokladů a ta už ležíc na zemi zmuchlala plechovku, z které se ten zlatokop chtěl právě napít. Přes těchto pár světlých momentů dávám slabé 3*. A to díky dosti předvídatelnému ději a hlavně konci.(23.12.2008)

 • Compadre
  ****

  Veber je už téměř klasik francouzské komedie, staré fláky s Pierre Richardem nemají chybu a tahla, pro něj dost netypická záležitost se mi taky dost líbila. Výborní herci, zajímavé téma...hlavně začátek ve městě je vtipnej :) furt samé hlášky a ten srandovní malej indián. "Co mám dělat teď?? "Taky ho chyťte za nos.."(18.2.2011)

 • Gilmour93
  ****

  Chcete-li zažít elegantní jízdu v produktu (kdysi) britské automobilky, mít v lokti ukousnutou ruku americkou kočičkou, či vidět dobrodružství Made in France bez Belmonda - šáhněte po Jaguárovi! Mléko milující zabiják, mladej Mačeta, egyptská královna a kadeřavý zpěvák v nenáročné a přitom vnitřně absolutně čisté komedii z pera Francise Vebera. Jestli někdy potkáte ve výtahu scvrklého šamana, co se na vás bude usmívat jako by vás chtěl právě sbalit, připravte se na veliké dobrodružství. A i kdyby náhodou nepřišlo, co vám brání chytnout někoho za nos..?(3.1.2012)

 • duklak2
  ****

  Film splnil přesně moje očekávání. Výborný indián, ale tak dotěrného člověka bych potkat nechtěl. Je to příjemná dobrodružná komedie, které dodává na spádu Jean Reno-jeden můj z nejoblíbenějších herců. Ta zápletka je vcelku efektní. Indián se „zamiluje“ do jednoho člověka a ten mu hledá duši někde v džungli. A pak ten indián toho člověka ovládá. Prostě super.(11.7.2008)

 • kingik
  **

  Francois Perrin je vášnivý karetní hráč a tentokrát visí sto tisíc dolarů když mu nešla karta. Ještě horší je, že dluží mafii, která rozhodně dluhy neodpouští. Perrin má starostí plný kotel a jednou v noci uprostřed Paříže si ho vybere polonahý indián s tím, že má kdesi v amazonském pralese zachránit jeho duši. Hlavně, aby se zbavil mafiánských vymahačů. Ocitá se tedy uprostřed deštných pralesů a najednou nalézá cestu k sobě samému. Francis Veber už dávno netočí odlehčené komedie s třeskutým humorem, ale pokusil se také natočit film s myšlenkou, kterou narouboval dost nešikovně do už tak splácaného scénáře a navíc se to k němu ani moc nehodí. Výsledkem je chaotický film, který má do komedie daleko, ale velmi blízko k podivnému a hlavně dysfunkčnímu skloubení několika žánrů. Klady: francouzská dvojka Reno & Bruel + pěkné lokace + náznak originality. Zápory: film se nedrží jednoduché myšlenky a pokouší se o víc než na co stačí - zbytečně filosofický nádech - nekompaktní příběh - nefunkční skloubení žánrů - nudné a zdlouhavé procedury v chabém příběhu - nevýrazný žánrový slepenec - slabá režie - levná triková a technická stránka filmu. Mé hodnocení: 40%(5.3.2013)