Jaguár

• Francie

Jaguar, Le

Dobrodružný

Francie, 1996, 100 min

Miestami zábavná zlátanina s drsným Jeanom Renom. "Nadprirodzenosť" film skôr ubíja akoby mu pomohla... Ale ten Reno by si to mohol rozdať aj s Bruceom Willisom...(4.11.2005)

Chcete-li zažít elegantní jízdu v produktu (kdysi) britské automobilky, mít v lokti ukousnutou ruku americkou kočičkou, či vidět dobrodružství Made in France bez Belmonda - šáhněte po Jaguárovi! Mléko milující zabiják, mladej Mačeta, egyptská královna a kadeřavý zpěvák v nenáročné a přitom vnitřně absolutně čisté komedii z pera Francise Vebera. Jestli někdy potkáte ve výtahu scvrklého šamana, co se na vás bude usmívat jako by vás chtěl právě sbalit, připravte se na veliké dobrodružství. A i kdyby náhodou nepřišlo, co vám brání chytnout někoho za nos..?(3.1.2012)

• bassator

10%(18.4.2009)

Takhle dotěrného indiána jako v tomhle filmu jsem ještě neviděl a to jsem viděl všechny díly s Vinnetouem. Stejně tak ovšem je těžko k vidění i film, který v sobě misí prvky komedie a velmi vážného tématu / kácení deštných pralesů /. Hudební doprovod Vladimíra Cosmy mě připomněl jak moc je tenhle výborný hudební skladatel světově nedoceněn. Patricia Velasquez mě zase připomněla, že nejen v Evropě, ale i v hlubokých amazonských pralesech jsou překrásné ženy. Pokud bych si měl vybrat mezi autem a filmem s názvem Jaguár vyberu si film. Pro ty, co kritizují tento film, rád zařídím pobyt u jaguára v ZOO.(25.3.2007)

Příjemný film, ale skoro ničím výjimečný. Z těch, které Francis Veber napsal a zároveň režíroval, zatím nejslabší. Jean Reno tedy perfektní, ale téměř do konce jsem nevěděl, co si myslet o Perrinovi ztvárněném Patrickem Bruelem. Po většinu času byl tak nepříjemný a nesympatický až jsem si říkal, je-li to Veberův záměr, nebo se chyba stala někde jinde. Vladimir Cosma tentokrát při skládání hudby sice opisoval ze Vzpomínek na Afriku Johna Barryho, ale zase na druhou stranu opisoval dobře.(22.2.2015)