Možno až príliš sentimentálna, ale nie zlá komédia legendárneho stvoriteľa Krstného otca Francisa Forda Coppolu. Film sa mi až na záver veľmi príjemne pozeral a aj som sa celkom bavil, herci síce veľmi nevynikali, ale sám film bol natoľko originálny, že si zaslúži pozornosť. Myslím si však, že film Jack je ideálny príklad filmu na jedno pozretie.(15.8.2007)

V rámci Coppolovej filmografie strašný prúser. Vynikajúca téma, ktorá sa mohla spracovať na milión spôsobov ( IMHO ideálne by bolo niečo v štýle Boyhood). Coppola si však bohužiaľ vybral asi druhú najhoršiu možnosť - klasický, neinvečný hollwoodsky cajdák. Čo síce nie je od veci, keby ten film fungoval - ale až na pár výborných scén nefunguje. Horšie by to mohlo byť jedine vtedy ak by to bolo klubové artové podobenstvo. 5/10(7.11.2014)

5 hviezdičiek. Dal by som 4 (alebo aj menej), ale tu piatu zato, že vo mne tento film vyvoláva smútok a emócie, čo sa máloktorému filmu podarí, a o to ide. Ďalej, tento film som videl po rokoch, a zhodou okolností symbolicky u mna vyvoláva a pripomína moje detstvo a tým myslím čas, kedy som ho prvý krát pozeral, krásne, bezstarostné... a už vtedy sa mi veľmi páčil tento fim, ako aj výkon Robina Williamsa, bez neho by to určite nebol film akým je!(13.8.2014)

Tenhle film jsem viděl možná dvakrát či třikrát v minulosti a zanechal ve mně na jedné straně optimistické a na druhé straně skličující pocity. Robin Williams do role Jacka naprosto zapadne, lepšího adepta by Coppola našel. Ale povedl se i výběr vedlejších dětských postav. Zaráží mě nízké hodnocení na čsfd, myslím, že červenou barvu si Jack zcela jistě zaslouží.(21.11.2013)

Souhlasím zajímavé, ale ne tak zábavné jak jsem čekala. Automaticky jak se objevil R.W. jsem čekala něco velkolepého, to nebylo. Film nezavrhuji. Takové nedělní nudné dopoledne je v hodné, když se vám nechce nic řešit. Amerika s toho jde dost cítit, ale v tomto případě to bude mínus-(klasicky natočeno po americkém způsobu ve stylu 90. let.)(13.1.2014)

• - Ve scéně, kdy jde Jack (Robin Williams) poprvé do školy, je jeho matka (Diane Lane) celou dobu bosa. (DareDeer)

• - Pôvodný výber pre hlavnú postavu bol Tom Hanks. (rador)

• - Niečo podobé ako Jackova choroba (4x rýchlejšie starnutie) existuje aj v skutočnosti: Wernerov syndróm. (rador)