Televízny film nakrútený podľa predlohy Štefana Králika. Po rokoch sa dvaja starnúci priatelia stretnú a spomínajú na spoločné detstvo, ktoré prežili na malej železničnej stanici a kde snívali svoj veľký sen. V retrospektívach sa vracajú do čias svojej mladosti pred polstoročím. (oficiální text distributora)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 14.5.1979, pôvodný televízny film - Film z voľnej tetralógie (ďalej VÝLET DO MLADOSTI, RODINNÁ ANAMNÉZA a ULIČKA STRATENÝCH SNOV) adaptácií noviel ŠTEFANA KRÁLIKA. Ale čo je najdôležitejšie pre dospievajúcich milovníkov slovenských televíznych filmov je skutočnosť, že v každom z týchto filmov sa veľmi príjemne obnaží niektorá česko-slovenská sexi herečka. A v ULIČKE je to dokonca "božská Zdenka" ! :-) (13.4.2012) ()

roswelll

Setkání dvou kamarádů z dětství, z nichž jeden končí na ulici jako starý opilec a druhý je vážený doktor. Spojí je až společné vzpomínky z dětství, kdy prožívali na železniční stanici různá dobrodružsví a jejich dětský svět poznamenala probíhající válka. ()

retroslovak

Vynikajúce, bravúrne!!! Bravooo. Presne takéto televízne filmy a inscenácie milujem. Čo iného sa dá čakať od vynikajúceho dramatika Štefana Králika. Strhujúce herecké výkony Dibarbora-Chudík. Výborný prestrih na spomienky z detstva, do toho vhodná hudba. Priznám sa tento skvost som uzrel až dnes prvý krát a ešte sa ku nemu vrátim. Neviem čo viac dodať, neviem a ani sa mi to nedá inak hodnotiť ako plným počtom hviezd. ()

Autogram

Film plný nostalgie a zdá sa mi jej až príliš. Tá časť z minulosti s malými hercami a príbehmi zo železničnej stanice je oveľa lepšia, Dibarbora a Chudík mali nevďačnú úlohu iba spomínať na mladšie časy. Pre slabší záver iba slabšie tri hviezdy. –––– Slúžiť vlasti, a hoci aj zomrieť za ňu, je naša najsvätejšia povinnosť. ()

Hombre8

Jímavé, nostalgické příběhy opilců jsou paráda. Tento navíc retroperspektivní a to na Slovači uměj. Fero Dibarbora ve své roli notora přímo exceloval. Andy Kraus za takového slušňáka..! :-)  85%. ()