Černý orel

všechny plakáty
Trailer

Inspirací tohoto snímku jsou léta studené války za prezidenta Reagana. Bojové letadlo F-111 je sestřeleno nad Středozemním mořem. I když pilota ani bombardér už nelze zachránit, přesto si americká vláda nemůže dovolit přijít o supertajné laserové palubní zařízení. Závod s časem však vyhrává skupina KGB, vedená nelítostným Andrejem, a ukořistí cenný náklad. CIA povolá experta Kena Taniho, známého pod kódovým označením "Černý orel". KGB se uchýlí k úskoku: unese Kenovy děti i jeho pomocníka. Taniho mise se tak rozšiřuje: kromě hledaného leteckého systému musí zachránit rodinu i přítele. Ale v cestě mu stojí už jen Andrej – nejnebezpečnější ze všech nepřátel. (TV Prima)

Trailer

SOLOM.

Jeden z těch starších kousků s Jean-Claude Van Dammem, které jsem doposud neviděl, ale na rozdíl od Krvavého sportu nebo Kickboxera na mě zas až takový dojem neudělal. Nešlo vyloženě o špatný film – některé bojové scény byly vcelku vydařené a Shô Kosugi zdatným soupeřem, ovšem to je tak všechno. Přišlo mi, že si z toho dělal scénárista místy prdel, nakoupilo se tu několik nelogických momentů, rusáci se chovali jak debílkové, alespoň mé cestovatelské oko potěšilo okolí Malty coby filmové lokace. Ten závěrečný výbuch modelu lodi byl trapný a do očí bijící… Jan Tříska ve vedlejší roli kapitána lodi Valeryho samozřejmě nepřehlédnutelný pro českého diváka… ()

castor

Akční, schematický blábol, který téměř před dvaceti lety odstartoval kariéru J.-C. van Dammea, která definitivně skončila (ale bacha, párkrát se zase lehce nastartovala) jeho režijním pokusem z roku 1996, propadákem The Quest – souboj cti a vpravdě zajímavými spoluprácemi s asijskými tvůrci (Double Team, Maximální riziko, Kontraband). Pro atraktivitu v tomto případě stojí proti sobě KGB a CIA, dialogy jsou němé, postavy pitomé, ale akční sekvence nejsou z těch nejhorších, překvapivá je především nezvyklá kamera. ()

Acrobat odpad!

Katastrofálny príspevok do námetu špiónov alebo studenej vojny alebo ktovie čoho. Výsmech akcie, katastrofálna hudba výprava, nezmyselné radenie scén a príbehu. Tuposť hrubého zrna, kde jediným motívom na zhliadnutie filmu je jeho lokácia. Malta. Cestopis áno... ostatné nie. Japonský Viliam Tell. No podrž ma... (videné 29.5.2019 Filmplus archív) ()

Slimak

BLACK HAWK je klasický filmový produkt ovlivněný studenou válkou...je to na něm sakra vidět. Třeskutě protiruské pojetí člověka místy otravuje tak, že tento akční skvůstek dá zpátky do deklu s lákavým obalem a takto na něj bude koukat a říkat si jak to mohlo bejt dobrý...Van Dammovi chybí fakt už jen vytetovaná americká vlajka. ()

lundgren86

Filmy s Van Dammem z přelomu dekády 80./90. bývají roztomile nesmyslné a mají spád. Tohle je výjimka. Nesmyslnost tady rozhodně není roztomilá a film je zdlouhavý. Že Van Damme hraje záporáka by nebylo na škodu - film se mu snažil v některých částech díky románku se spolubojovnicí Natašou vtisknout i lidskou tvář. Bohužel rozštěpy a kopy z otočky byly na filmu jedna z mála pozitivních věcí. Těmi zbývajícími bych označil to, že se v roli kapitána rybářské lodi objeví Jan Tříska a možná ještě to, jak hlavní hrdina synovi vysvětluje, že Sověty nelze označit za ty zlé, protože oni si myslí, že zlí jsou Američané. Každopádně zápletka studené války určitě vytvořila lepší filmy a tento působí dost křečovitě. Nesmyslné je poslat do místa tajné nebezpečné operace děti hlavního hrdiny... jako trapné klišé působila i zrada spolupracovníka od hlavních hrdinů, člověk v podstatě od začátku jen čekal, kdy se tenhle prvek a u koho objeví :) No a na náladě mi nepřidaly ani konfrontace mezi hlavním hrdinou a záporákem Van Dammem. Při první hrdina po zbytečně dlouhé štípané, kde nemá navrh, udělá hrozící gesto a veme čáru skokem do vody. No a druhá bitka, která skončí bez vítěze, aby pak parťák hlavního hrdiny Jeana postřelil a toho pak semele vodní šroub, to bylo snad ještě horší :) Celý film na mě působil nudně a kontroloval jsem stopáž v naději, že přijde nějaký famózní strhující závěr. Ale minuty nakonec doběhly a atraktivní část filmu nedorazila. :) nuda. ()

• Z celkového rozpočtu 3 miliony amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 70 000 amerických dolarů. (Eldrick)
  • Natáčení probíhalo na Maltě. (Eldrick)