Černý orel

George Koblasa

Terry Plumeri

Shimon Arama

Michael Kelly

Druhá záporná role Jean Claude Van Damma a ve své době jak jinak, než ruská. Studená válka byla in, takže nepřekvapí téma tohoto snímku, který po žánrové stránce nedopadl zrovna nejhůře. Hlavní role se zhostil poměrně neznámí Šó Kosugi. Trochu jsem si na něj zvykal, ale povedlo se mu ve mě vzbudit své sympatie. Pro nás je ohromným překvapením účast Jana Třísky, který byl v té době v emigraci. Jeho role kapitána lodi je v první polovině snímku vcelku velká, i když toho dohromady moc nenamluví. I tak je to velice výsostné. Ani Van Damme není tentokrát moc výřečný, ale s ohledem na jeho postavu to není nijak omezující. Za něj hovoří činy. Jako prašivý Rus byl velmi uvěřitelný. Souboje jsou k pokoukání a i když je občas vidět že rána padla vedle, nijak nezhoršují kvalitu choreografie, o kterou se postaral Šó Kosugi osobně. Dnes samozřejmě snímek vyznívá naivně, ale ze svého nostalgického kouzla stále nese svoji jistou zvláštnost a nejistotu své doby.(27.9.2014)

• Expendable

Každopádně jeden z nejhorších filmů Jean-Clauda Van Damma. Sledovat tento film pro mě bylo utpením, akce tu není skoro žádná a navíc ta co tu je má špatnou choreografii a je strašně nastrojená. Souboj s Van Dammem a Sho Kosugim je k smíchu, vypadá jakoby se praly 2 děcka na pískovišti a ještě k tomu v obleku hehehe.Staršná blbost. Hodnotím tak jak si to každý film zaslouží a ačkoliv je JCVD můj nej herec, tohle si zaslouží jedině odpad.(13.8.2009)

• Armin82

Co to proboha je?Tak tohle je jednoznačně nejhorší film s Van Dammem co jsem viděl!Neuvěřitelná katastrofa!Viděl jsem to s tragickým dabingem od Intersonicu,akce sice byly,ale napětí?nula nula nic...nesmyslnej scénář a dementní dialogy ze kterých kolikrát ani člověk nepobral o co jde...musel jsem se na to dívat na dvakrát,protože na jeden zátah bych to nedal!Velkej průser prostě je,že Van Damme dělá v každým filmu to samý...při svých kopech a úderech furt stejnej xicht a postoj,furt stejný otočky nebo provaz...připadalo mi to v jednu chvíli,jak jeho fighty z Krvavýho sportu nebo Karate Tiger a to je jedna z věcí proč to vždycky byl a bude jen béčkař :( 10%(15.3.2012)

Taková jakoby parafráze na Jamese Bonda z období studené války. Film je béčkový až na půdu (oduševnělé konverzace nečekejte), ale zcela bez diskuze koukatelný protože děj je a není úplně padlý na hlavu. JCVD jako záporák vs Sho Kosugi je také zajímavá "bojová kombinace". Na průměr tedy plně dostačující.(17.7.2012)

• McLushi

Tak tento film mě vůbec ničím nezaujal. V hlavní roli Sho Kosugi, známý především jako ninja z jeho ninjovské trilogie. Špatná zápletka, velmi malé množství akce, málo bitek (i přestože se v menší roli objeví JCVD), špatný scénář a navíc u Black eagla usne každý, kromě nějakýho debila Pascala, který dává pět hvězdiček všem filmům kde hraje Van Damme, Lundgren, Arnold atd. Jednu hvězdičku dávám za Van Damma a Jana Třísku (jeho přítomnost mě velice pobavila). PS:Nechápu jak tento film někdo (klerik) může nazývat bondovkou. :-D 15%(29.11.2007)

• - Natáčení probíhalo na Maltě. (Eldrick)

• - Chlapci hrající syny postavy Sho Kosugiho jsou i ve skutečnosti jeho synové. (Grimaldi)

• - Z celkového rozpočtu 3 miliony amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 70 000 amerických dolarů. (Eldrick)