Černý orel

Terry Plumeri

Shimon Arama

Michael Kelly
  • Slimak

BLACK HAWK je klasický filmový produkt ovlivněný studenou válkou...je to na něm sakra vidět. Třeskutě protiruské pojetí člověka místy otravuje tak, že tento akční skvůstek dá zpátky do deklu s lákavým obalem a takto na něj bude koukat a říkat si jak to mohlo bejt dobrý...Van Dammovi chybí fakt už jen vytetovaná americká vlajka.(19.4.2009)

• Superpero

Jean-Claude Van Damme je stvořen pro záporné role, v kvádru vypadá fakt hustě a ta role musedla mnohem lépe než ty jeho pozdější. Bitky s hlavním hrdinou nejsou vůbec špatné a rozhodně lepší než třeba v "Bloodsportu." Zato Sho Kosugi je naprosto nevýraznej a jeho postava agenta co má jen 2 týdny v roce volno na svoje děti (taková blbost :-))) je nemastná neslaná jako herec sám. Musím říct, že jsem fandil rusákům a Van Dammeovi. Škoda, že ten film není akčnější, protože by to nemuselo být vůbec špatné. Také byl přešlap natočit to jako "solidní" podívanou, protože scénář je děravý jak ústa staré ženy, opravdu co věta to perla, kdyby se rovnou cíleně mířilo do béčkových vod mohlo to být o dost zábavnější. Dost mě taky pobavilo, když na mě hned ze začátku vybafnul Jan Tříska.(28.4.2006)

Taková jakoby parafráze na Jamese Bonda z období studené války. Film je béčkový až na půdu (oduševnělé konverzace nečekejte), ale zcela bez diskuze koukatelný protože děj je a není úplně padlý na hlavu. JCVD jako záporák vs Sho Kosugi je také zajímavá "bojová kombinace". Na průměr tedy plně dostačující.(17.7.2012)

• Martin741

Aj ked pribeh vyzera neskutocne zaujimavo, je to len klasicka patlanina, akych najdem stovky ....... K tomu Eric Karson je reziserska lama, to viem naisto. A Sikmac Kosugi je cista herecka tragedia, spolu s Van dammem, to si mozu kludne konkurovat, kto poda dementnejsi a primitivnejsi herecky vykon. No ale ze Van Damme kohosi vymlatil, dam 5 %(17.3.2013)

• Malarkey

Nebudu vyvracet fakt, že toto je na oko opravdu děsná blbost, ale podíval jsem se na to jenom a pouze kvůli tomu že tam hraje Jean-Claude Van Damme. Jedna z jeho prvních rolí a jak to u akčních hvězd na začátku kariéry bývá tak rozhodně ne kladná a ani ne příjemná. Celkově je film dementní až k prasknutí, muzika se snaží burcovat k napětí, kterému dopomáhají už dost tak vážné tváře naprosto tupých herců, ale fakt je, že scény, které opravdu za něco stály byly právě s Van Dammem, který hrál úhlavního nepřítele Shô Kosugima a nejlepší na celém filmu byly právě jejich bitky a to film takřka zachránilo od odpadu. Krom toho toto není Van Dammův nejhorší film ani z daleka...má o daleko horší a méně zábavné filmy než je tento. --- Není k dispozici...každý rok má dva týdny na své děti jindy nemá čas je vidět - Bude mít čas potom - To mu chcete říct? - Nechci mu říkat vůbec nic !(7.3.2007)

• - Natáčení probíhalo na Maltě. (Eldrick)

• - Z celkového rozpočtu 3 miliony amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 70 000 amerických dolarů. (Eldrick)