Reklama

Reklama

Černý orel

  • USA Black Eagle (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Inspirací tohoto snímku jsou léta studené války za prezidenta Reagana. Bojové letadlo F-111 je sestřeleno nad Středozemním mořem. I když pilota ani bombardér už nelze zachránit, přesto si americká vláda nemůže dovolit přijít o supertajné laserové palubní zařízení. Závod s časem však vyhrává skupina KGB, vedená nelítostným Andrejem, a ukořistí cenný náklad. CIA povolá experta Kena Taniho, známého pod kódovým označením "Černý orel". KGB se uchýlí k úskoku: unese Kenovy děti i jeho pomocníka. Taniho mise se tak rozšiřuje: kromě hledaného leteckého systému musí zachránit rodinu i přítele. Ale v cestě mu stojí už jen Andrej – nejnebezpečnější ze všech nepřátel. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (88)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Jean-Claude Van Damme je stvořen pro záporné role, v kvádru vypadá fakt hustě a ta role musedla mnohem lépe než ty jeho pozdější. Bitky s hlavním hrdinou nejsou vůbec špatné a rozhodně lepší než třeba v "Bloodsportu." Zato Sho Kosugi je naprosto nevýraznej a jeho postava agenta co má jen 2 týdny v roce volno na svoje děti (taková blbost :-))) je nemastná neslaná jako herec sám. Musím říct, že jsem fandil rusákům a Van Dammeovi. Škoda, že ten film není akčnější, protože by to nemuselo být vůbec špatné. Také byl přešlap natočit to jako "solidní" podívanou, protože scénář je děravý jak ústa staré ženy, opravdu co věta to perla, kdyby se rovnou cíleně mířilo do béčkových vod mohlo to být o dost zábavnější. Dost mě taky pobavilo, když na mě hned ze začátku vybafnul Jan Tříska. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nebudu vyvracet fakt, že toto je na oko opravdu děsná blbost, ale podíval jsem se na to jenom a pouze kvůli tomu že tam hraje Jean-Claude Van Damme. Jedna z jeho prvních rolí a jak to u akčních hvězd na začátku kariéry bývá tak rozhodně ne kladná a ani ne příjemná. Celkově je film dementní až k prasknutí, muzika se snaží burcovat k napětí, kterému dopomáhají už dost tak vážné tváře naprosto tupých herců, ale fakt je, že scény, které opravdu za něco stály byly právě s Van Dammem, který hrál úhlavního nepřítele Shô Kosugima a nejlepší na celém filmu byly právě jejich bitky a to film takřka zachránilo od odpadu. Krom toho toto není Van Dammův nejhorší film ani z daleka...má o daleko horší a méně zábavné filmy než je tento. --- Není k dispozici...každý rok má dva týdny na své děti jindy nemá čas je vidět - Bude mít čas potom - To mu chcete říct? - Nechci mu říkat vůbec nic ! ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Americký Japonec vs. sovětský Belgičan. Jinými slovy nudný černý kos proti ztepilému soudruhovi, který v nezapomenutelné scéně na lodi s rozpaženým rozkrokem mezi dvěma barely hází nože a přihlížející okouzlené soudružce tím zvyšuje humiditu.. Tragikomické béčko, nezáživné v každé své minutě a s choreografií na úrovni souboje Pavla Trávníčka s čarodějnicí Jamambou. Ovšem pozor! Udělat roznožku v obleku, aniž by povolily švy a vylezlo nádobíčko, tomu se, dámy a pánové, říká kumšt.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Akční, schematický blábol, který téměř před dvaceti lety odstartoval kariéru J.-C. van Dammea, která definitivně skončila (ale bacha, párkrát se zase lehce nastartovala) jeho režijním pokusem z roku 1996, propadákem The Quest – souboj cti a vpravdě zajímavými spoluprácemi s asijskými tvůrci (Double Team, Maximální riziko, Kontraband). Pro atraktivitu v tomto případě stojí proti sobě KGB a CIA, dialogy jsou němé, postavy pitomé, ale akční sekvence nejsou z těch nejhorších, překvapivá je především nezvyklá kamera. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to priemerný akčný film. Má celkom dobrý príbeh o agentovi tajnej služby, ktorý je vyslaný na Maltu, kde má získať tajné zariadenia z havarovaného lietadla, ale o to má záujem aj ruská tajná služba. Spracovanie sa mi moc nepáči, nemôžem povedať, že by som sa pri filme nudil, ale dej je príliš pomalý, väčšina filmu sa nič zaujímavé nedeje, ani neviem, či vôbec mám tento film považovať za akčný a nie skôr za špionážny film. Akcie tu je málo, ale tá je celkom slušná. Celú prvú hodina sa neudeje žiadna dlhšia akčná scéna, iba niekoľko maličkostí, ked´ hlavný hrdina Sho Kosugi niekoho rýchlo zneškodní, ale ku koncu filmu sa už nájde aj dlhšia akcia. A tak sa mi najviac páči záver na lodi, ale dobré je aj oslobodenie syna z ostrovnej pevnosti. Jean-Claude Van Damme sa v prvej tretine filmu objavuje pomerne dosť, poteší vrhanie nožov v jeho podaní, no potom takmer úplne zmizne a viac priestoru dostane až ku koncu. S hlavným hrdinom má až tri bojové strety, ale prvý je dosť krátky a aj ked´ nie sú zlé, ale nejedná sa o nič výnimočné. Z hereckého obsadenia okrem Kosugiho a Van Damma už nikto nezaujme. Réžia je úplne nezaujímavá a nudná a technická stránka filmu zase nemá moc možností sa prejaviť. Čierny orol patrí medzi filmy, na ktoré sa síce dá bez problémov pozrieť, ale zaujímavých prvkov ponúkajú len málo. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mna na 54%. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo na Maltě. (Eldrick)
  • Z celkového rozpočtu 3 miliony amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 70 000 amerických dolarů. (Eldrick)

Reklama

Reklama