Černý orel

Terry Plumeri

Shimon Arama

Michael Kelly
  • McLushi

Tak tento film mě vůbec ničím nezaujal. V hlavní roli Sho Kosugi, známý především jako ninja z jeho ninjovské trilogie. Špatná zápletka, velmi malé množství akce, málo bitek (i přestože se v menší roli objeví JCVD), špatný scénář a navíc u Black eagla usne každý, kromě nějakýho debila Pascala, který dává pět hvězdiček všem filmům kde hraje Van Damme, Lundgren, Arnold atd. Jednu hvězdičku dávám za Van Damma a Jana Třísku (jeho přítomnost mě velice pobavila). PS:Nechápu jak tento film někdo (klerik) může nazývat bondovkou. :-D 15%(29.11.2007)

• SOLOM.

Jeden z těch starších kousků s Jean-Claude Van Dammem, které jsem doposud neviděl, ale na rozdíl od Krvavého sportu nebo Kickboxera na mě zas až takový dojem neudělal. Nešlo vyloženě o špatný film – některé bojové scény byly vcelku vydařené a Shô Kosugi zdatným soupeřem, ovšem to je tak všechno. Přišlo mi, že si z toho dělal scénárista místy prdel, nakoupilo se tu několik nelogických momentů, rusáci se chovali jak debílkové, alespoň mé cestovatelské oko potěšilo okolí Malty coby filmové lokace. Ten závěrečný výbuch modelu lodi byl trapný a do očí bijící… Jan Tříska ve vedlejší roli kapitána lodi Valeryho samozřejmě nepřehlédnutelný pro českého diváka…(13.5.2019)

• Pecival

Bitky Kosugiho s Van Dammem jsou to nejlepší co tento film nabízí, ale ani to není zrovna žádný zázrak. A zbytek je vyloženě hrůza. Naprosto zcestné dialogy, dementní příběh (asto posílate na nebezpečnou misi agenta s jeho děckama), hlavní hrdina je nevýrazný a tak jediné co na filmu má šmrnc je Van Damme v roli ruského bijce, ale nemá příliš mnoho prostoru. Akce je špatně natočená a navíc jí je docela málo.(28.3.2010)

• padina

Tupá neakční nuda. Do toho nervydrásající chlapečkové synáčkové Kosugi, nesmyslné úniky... Souboje minimalistické, sporadické, kratičké a dost chabé - Kosugi dělal choreografii bojových scén? To snad měl celou dobu těžkou kocovinu. Zlatej, a přitom o dva roky starší, Ivan Kračinskij. Je mi líto, ale ani za JCVD (kvůli kterému jsem to zhlédla), ani za Třísku to na žádnou hvězdu prostě není.(16.10.2017)

Druhá záporná role Jean Claude Van Damma a ve své době jak jinak, než ruská. Studená válka byla in, takže nepřekvapí téma tohoto snímku, který po žánrové stránce nedopadl zrovna nejhůře. Hlavní role se zhostil poměrně neznámí Šó Kosugi. Trochu jsem si na něj zvykal, ale povedlo se mu ve mě vzbudit své sympatie. Pro nás je ohromným překvapením účast Jana Třísky, který byl v té době v emigraci. Jeho role kapitána lodi je v první polovině snímku vcelku velká, i když toho dohromady moc nenamluví. I tak je to velice výsostné. Ani Van Damme není tentokrát moc výřečný, ale s ohledem na jeho postavu to není nijak omezující. Za něj hovoří činy. Jako prašivý Rus byl velmi uvěřitelný. Souboje jsou k pokoukání a i když je občas vidět že rána padla vedle, nijak nezhoršují kvalitu choreografie, o kterou se postaral Šó Kosugi osobně. Dnes samozřejmě snímek vyznívá naivně, ale ze svého nostalgického kouzla stále nese svoji jistou zvláštnost a nejistotu své doby.(27.9.2014)

• - Natáčení probíhalo na Maltě. (Eldrick)

• - Chlapci hrající syny postavy Sho Kosugiho jsou i ve skutečnosti jeho synové. (Grimaldi)

• - Z celkového rozpočtu 3 miliony amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 70 000 amerických dolarů. (Eldrick)