Reklama

Reklama

Černý orel

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Inspirací tohoto snímku jsou léta studené války za prezidenta Reagana. Bojové letadlo F-111 je sestřeleno nad Středozemním mořem. I když pilota ani bombardér už nelze zachránit, přesto si americká vláda nemůže dovolit přijít o supertajné laserové palubní zařízení. Závod s časem však vyhrává skupina KGB, vedená nelítostným Andrejem, a ukořistí cenný náklad. CIA povolá experta Kena Taniho, známého pod kódovým označením "Černý orel". KGB se uchýlí k úskoku: unese Kenovy děti i jeho pomocníka. Taniho mise se tak rozšiřuje: kromě hledaného leteckého systému musí zachránit rodinu i přítele. Ale v cestě mu stojí už jen Andrej – nejnebezpečnější ze všech nepřátel. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

Stanmi 

všechny recenze uživatele

Ve Středozemním moři poblíž Malty byla sestřelena nová americká stíhačka, která jako na potvoru v sobě měla zabudovaný zcela nový laserový naváděcí systém. Ten chtějí Američané pochopitelně zpátky a vysílají svého nejlepšího agenta Kena Taniho (Šó Kosugi) známého jako Černý orel, aby cenný systém, získal zpět, ale ten chtějí získat také Sověti, závod s časem začíná...No co si budeme povídat, Černý orel je klasický béčkový akčňák z konce 80. let, který je dnes znám především jako jeden z prvních filmů Jean-Claude Van Dammea, který si tady zahrál sovětského agenta Andreje. Zajímavostí je také účast Jana Třísky, který si tady zahrál námořního kapitána a v úvodu dostává aspoň trochu prostoru. Příběh je samozřejmě propleten množstvím žánrových klišé (např. únos Taniho synů) a místy nám logika utekla do jiného filmu, což by nemuselo vadit, protože logiku člověk v akčním béčku nemusí nutně čekat, ale to musí minimálně akční stránka být na úrovni, což se tady moc neděje, Šó Kosugi každého nepřítele vyřidí tak na dvě rány, akorát tady máme dva obstojné souboje Kosugiho s Van Dammem, ale to je tak všechno. Černý orel tak v rámci svého žánru patří k podrůměru, ale vyložený průser se především díky dvojici Kosugi-Van Damme taky nekoná. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Třetí snímek trošku komentářsky ošidím, protože jeho kvality nejsou zrovna kdovíjak vysoké. Jako malého kluka mě hrozně štvalo že se zde ukazuje Van Damme hrozně málo a na konci umře. Byl jsem tím docela šokován, protože jsem fandil pochopitelně Jean-Claudovi a jeho japonského protivníka bral jako záporáka. Úrovní neuvěřitelně špatné céčko a i na svou dobu to bylo považováno za hodně kravský film. 30% ()

Reklama

Slimak 

všechny recenze uživatele

BLACK HAWK je klasický filmový produkt ovlivněný studenou válkou...je to na něm sakra vidět. Třeskutě protiruské pojetí člověka místy otravuje tak, že tento akční skvůstek dá zpátky do deklu s lákavým obalem a takto na něj bude koukat a říkat si jak to mohlo bejt dobrý...Van Dammovi chybí fakt už jen vytetovaná americká vlajka. ()

Harry_ 

všechny recenze uživatele

Jan Tříska během emigrace v americkém akčním a špionážním béčku? Ano! ;-D 35 let starý film a já to ještě neviděl... Škoda, že JVCD je tu za záporáka a klaďas je nudný. Maltu mám dlouhodobě v hledáčku a i jako filmový exteriér to funguje dobře. Snímek má klasickou délku, ale přijde mi o dost delší, chybí spád. Nejlepší postavou je za mě kněz ;) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Akční, schematický blábol, který téměř před dvaceti lety odstartoval kariéru J.-C. van Dammea, která definitivně skončila (ale bacha, párkrát se zase lehce nastartovala) jeho režijním pokusem z roku 1996, propadákem The Quest – souboj cti a vpravdě zajímavými spoluprácemi s asijskými tvůrci (Double Team, Maximální riziko, Kontraband). Pro atraktivitu v tomto případě stojí proti sobě KGB a CIA, dialogy jsou němé, postavy pitomé, ale akční sekvence nejsou z těch nejhorších, překvapivá je především nezvyklá kamera. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Z celkového rozpočtu 3 miliony amerických dolarů si Van Damme odnesl honorář 70 000 amerických dolarů. (Eldrick)
  • Natáčení probíhalo na Maltě. (Eldrick)

Reklama

Reklama