Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

pan Hnědý

"Asi" můj nejoblíbenější Van Damme. Celá sbírka filmů Van Damma může být klidně v černých, nebo modrých barvách, ale Krvavý sport se může pohybovat klidně v červených. Nadprůměrná Van Dammovka. Mezi 3* a 4* hvězdičkami. ()

Jara.Cimrman.jr

"To je ten americkej parchant co dělá triky s cihlama." Mám vytříbenou bojovou techniku - nejprve soupeře načnu úderem břicha do jeho pěsti, pak ho čelistí fláknu do lokte a když ho dorazím parádní hlavičkou do jeho kolene, tak ho ještě zmatu svým několikadenním bezvědomím. Své umění jsem vybrousil k dokonalosti při sledování béčkových až zetkových filmů s JCVD a videokazeta s Krvavým soubojem patřila mezi ty nejošoupanější. ()

igi B.

Mladý J.C.v D. v plné kráse... Hm. Vypadal sladce. Zjevná lahůdka pro všechy ty chlapce a hochy, trpící potřebou dívat se na hekající a mlátící se zpocená mužná těla. Tak jo kluci, vzhůru do posilovny... "Vynikajíci ukázky bojových stylů" - a o to tady prý přece jde. No, já jsem si vždycky myslel, že v hraném filmu jde hlavně o ten film. Tenhle film ovšem jako film stojí za dvě věci... Navíc s debilním českým nováckým >hekacím< dabingem záležitost fakt pro uchyláky. Knock-out... ()

Shit

Všechny tyhle filmy s Van Dammem jsou hodně podobný, až skoro totožný, ale troufám si říct že tenhle první film ve kterým se poprvé pořádně prosadil a proslavil je z nich asi nejlepší. Van Damme samozřejmě zase nehraje, ale za to je v těch zápasech hodně dobrej, žádnej pomalej chudáček jako v Questu, ale pekelně rychlej a tim to vypadá mnohem líp. Hlavní nepřítel je taky v pohodě, Bolo Yeung neni žádnej nazdárek a na záporáka se skvěle hodí, jediný co mi trošku vadí jsou ty pořád se opakující zápletky, typu zranění či zabití kamaráda, ale jinak je to jeden z nejlepších Van dammových filmů ()

Segrestor

Životopisný film to tak úplně není, zaznamenává především jednu událost ze života Franka Duxe, která je okořeněna několika rychlými retrospektivami. Dle mého soudu na životopisný film málo. Sportovní film to vlastně také není, neboť kumite, tak jak jej nám předložili tvůrci, není rozhodně nějaká sportovní událost roku, ale tvrdá eliminační gladiátorská aréna kde dva muži vejdou a jeden vyjde. Akční film to taky úplně není, protože na akční film je tam málo akce. Vlastně většinu filmu sledujeme průběhy utkání mezi dvěma zápasníky nebo zákulisí těchto utkání. A jedna honička po Hong Kongu nedělá přece akční film. Zajímavostí ovšem je, že se to odehrává ve zmíněném Hong Kongu, který tehdy ještě spadal pod Britskou nadvládu. Možná je tento film žánrem historický. Navíc důležitou složkou filmu je vztah Franka Duxe s jakousi blonckou, takže já bych to viděl spíš na žánr romantika a kvůli retrospektivám s japonským mistrem a soužití s ním i rodinný. Nakonec bych rád zmínil postavu primitiva Jacksona, bodrého a především hláškujícího Američana. Takže Krvavý sport je tedy Romantický / Historický / Rodinný / Komedie, plus ohromná příležitost pro Foresta Whitakera. ()

Dudek

Až na těch pár směšných soubojů je to překvapivě celkem povedený film. Samozřejmě tu určitou roli též hraje nostalgie, na podobných snímcích jsem delší dobu ulítával, přesto však Krvavý sport považuji v rámci žánru za nadprůměrný. Sice již působí ošuňtělým dojmem, přesto však má čím zaujmout, minimálně výrazy Bola Yeunga stále stojí za pozornost. [TOP 19/12 48%] ()

Gilmour93

„You break my record, now I break you, like I break your friend.“ Jó, kdo by tohle neznal.. Hongkongský full kontaktový turnaj směřující do nevyhnutelného finále elegantní bojovník Frank Dux vs. osvalená zrůda Chong Li, jenž má prsní svaly jak dvě obracené pánve wok, před zápasem si protáhne nosní dírky jak zedník na stavbě a sežehne soupeře takovým likvidačním pohledem, že ten raději sám sebe uvede do stavu bezvědomí. Co se týká Jean-Claudových typických rozštěpů (nyní již opatřených ochrannou známkou Evropské unie podobně jako olomoucké syrečky), skončili statistici u čísla sedm. Já za sebe bych přidal 9 rozbitých cihel, 14 zubů na bíle žíněnce lehce pokroucené vlhkem od hubek na utírání krvavých skvrn a jednu zhruba na vteřinu odhalenou Belgičanovu řiť. Po Bloodsportu už jen řval Van Damme směrem ke své kariéře:„Mate!“ ()

Psema

Na to, jak je to neskutečně blbé a lineární se musí uznat, že Van Damme byl tenkrát sexy a kopalo mu to velmi dobře. ()

genetique

Mal som tu hviezdičky štyri, ale to som vtedy naposledy videl asi ako 10ročný. Je to klasika, ale na už tento vek môj príliš naivná a prehnaná. Každý moment pohľadu kamery na Van Dammea je využitý na predvádzanie jeho napnutých svalov. A záverečný boj je dopredu predvídateľne hollywoodsky. Najprv Dux vyhráva, potom už je na pokraji prehry, no spomenie si na svoj tréning a zázračne všetko vybojuje. Paráda! A tie spomalené zábery ma tiež dostali, aspoň keby nebolo tak prehnane vidno, že všetky údery skončia tak 10cm od tela. 60%. ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný bojový film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Má výborný príbeh o mladíkovi, veľmi schopnom bojovníkovi, ktorý sa vďaka svojmu uznávanému japonskému učiteľovi dostane až na tajný turnaj najlepších bojovníkov sveta. Lenže tu má mimoriadne schopného a krutého súpera a navyše mu robia problémy aj policajti, keďže kvôli zúčastneniu sa turnaja musel ujsť z armády. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je očakávane úplne jednoduchý a priamočiary, ale s tým tu nemám žiadny problém. Na samotný turnaj si chvíľu treba počkať, ale aj tak úvodná tretina je dobre zvládnutá, má to také sympatické čaro a navyše nechýba ani atraktívny tréning. A následne sa to už naplno rozbehne, turnaj je rozdelený na tri fázy, behom ktorých sa je rozhodne na čo pozerať, medzery medzi nimi síce mohli byť aj o niečo lepšie, napríklad línia s dvojicou policajtov mala omnoho väčší potenciál a vzťah s novinárkou mi zase prišiel pomerne nadbytočný, ale aj na to sa bez problémov pozerá a navyše prvoradý je aj tak turnaj a celá tá bojová atmosféra. Mňa to jednoducho bavilo od začiatku až do konca. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Očakávane ju tvoria prakticky výhradne súboje v aréne, pričom tá choreografia jednotlivých štýlov rôznych bojovníkov určite mohla byť aj nápaditejšia, kvôli čomu vedľajší bojovníci prakticky ani nemôžu vyniknúť, jedine tučný bojovník a muž s pohybmi opice a navyše mohli byť aj trochu doladené, keďže celkom často vidno, že bojovníci sa skutočne neudierajú. Ale aj tak dokážu zabaviť, no hlavne je tu skvelý hlavný hrdina Van Damme, na ktorého pohyby je tu skutočne radosť pozerať, tie efektné kopy a údery pôsobia nadmieru okulahodiace, bavil ma aj surový hlavný záporák, pričom aj chémia medzi nimi funguje perfektne a tak na ich súboje sa pozerá veľmi dobre. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jean-Claude Van Damme v životnej forme a v jednej zo svojich najlepších úloh, skvelý záporák Bolo Yeung, prekvapivo mi sadol aj Donald Gibb ako priateľ hlavného hrdinu, k tomu mladý Forest Whitaker a ešte pár slušných vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, slušná vizuálna stránka, skvelá atmosféra doby, atraktívne prostredie Hong Kongu, až na pár spomínaných nedostatkov nemám čo vytknúť. Krvavý šport je jednoducho klasika, jedna z najlepších arénoviek, ktorá ma vždy dobre pobaví. 80% ()

Le_Chuck

VHS-ková klasika, ktorú u nás na sídlisku predchádzala taká povesť, že som sa to dlho bál pozerať (zlomená noha). Po tomto filme sa stal Jean na dlho mojim filmovým hrdinom. S odstupom času fandím skôr Bolovi, o ktorého negatívnej charizme si môže nechať snívať veľa veľa záporákov. ()

kitano

Filmy ako Kickboxer, Karate kid, Karate tiger ci Krvavy sport nikdy nemali za ukol prekvapit hereckymi vykonmi, dialogmi ci scenarom. Su to filmy, ktore maju svoju fanuskovsku zakladnu, ktora vie co od takychto filmov ocakavat a tvorci tychto filmov to vedia tiez. Pestra skala bojovnikov, kontaktne suboje, absolutny kladas a absolutny zaporak a nejaka ta prosta zapletka, ktora zbytocne neodputava pozornost od pocetnych subojov. Krvavy sport je pre mna v tomto cislo jeden. Bolo "zruda" Yeung je fakt hnusny, nalesteny Jean-Claude "rad rozdavam kopacky vo vzduchu" Van Damme vyzera skvelo, nezapomenutelny je taktiez thaisky box pouzivajuci Paco a trening s Japonskym majstrom ci "meditacia nad Hong Kongom" su taktiez pamatihodne. A caro dodava filmu i fakt, ze zaklada na skutocnej postave - full contact bojovnikovi Francovi Duxovi. Suma sumarum - zanrovy klenot. ()

Kaka

Jeden z nejzábavnějších akčních filmů vůbec. Naivita s kterou tvůrci natočili tento film skutečně nezná mezí. Herci hrají jako hadroví panáci, bitky nejsou nic extra a ještě k tomu velmi špatně ozvučené a o ději ani nehovořím. I Souboj cti, který je založen na stejném konceptu je zajímavěji natočený. Krvavý sport je považován za legendu, ale upřímně nechápu proč. Trapnost prvního kalibru. ()

castor

Hodně naivní limonáda, každopádně rád se k ní zase někdy vrátím. Když se ale ohlédneme za nějakými skoro pětadvaceti lety „hvězdné“, „polohvězdné“, „skomírající“ kariéry, tak na tom „svaly z Bruselu“ nejsou až tak zle. Sice už se pomalu přesouvá mimo Spojené státy a natáčí v ukrajinských, rumunských nebo třeba bulharských produkcích (a většinou pod taktovkou party břídilů), ale stejně se ve Van Dammově filmografii objevuje hned několik žánrových lahůdek, že ho ani nejde úplně poslat k ledu. Však i komentáře na csfd se stále vrací k tomu, že ten či onen uživatel hodlá JCVD dát ještě šanci.. a pak další.. a další.. Ostatně, mrkněte na to, jak málo filmů tu má v černých číslech.. tři z nějakých čtyřiceti? Kasovní trhák Bloodsport nás na skoro úplném začátku jako řada jiných vpustil do dusných ilegálních arén, ve kterých Van Damme heroicky bořil soupeře. A my mu to žrali/žereme. Zároveň po dvou záporných rolích (Černý orel, první Karate tiger) okusil to, co mu už prakticky zůstalo: totálního klaďase. Navíc si o pár let později u Dvojitého zásahu na pár hereckých kolegů vzpomněl, samozřejmě hlavně na prsními svaly škubajícího Bolo Yeunga. ()

ClintEastwood

Tenhle film v mém osobním Van Dammeho žebříčku vždy pomyslně soupeřil o první příčku s Dvojitým zásahem a zůstal jen v těsném závěsu. Je to skvělá arénovka, kde si divák může užít hned několik různých stylů bojových umění. Třešničkou je skvělý Jean-Claude (zde doslova v životní formě) či nádherná Leah Ayres a velkou pozornost na sebe samozřejmě poutá i finálový protivník hlavního hrdiny - Bolo Yeung. Tohohle herce já prostě zbožňuji. Krvavý sport je klasika a té patří vždy vysoké hodnocení. ()

MM_Ramone

Kumite je nelegálny turnaj bojových umení pod záštitou Hong Kongskej mafie. Koná sa raz za päť rokov. Počas troch dní ostrých, tvrdých, plne kontaktných súbojov sa rozhodne kto sa stane novým šampionom. O tento titul sa pokúsi aj mladý Američan Frank Dux. "Krvavý šport" je klasika medzi nenáročnými, béčkovými fight-movie. Dejová, dramatická, ale aj herecká stránka filmu je zanedbateľná. Ide hlavne o choreografie jednotlivých súbojov. Tie sú celkom podarené. Najmä keď hlavnú úlohu stvárnil Jean-Claude Van Damme. Týmto snímkom naplno odštartoval svoju hollywoodsku kariéru. *** ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)