poster

Kickboxer

 • USA

  Kickboxer

 • Československo

  Kickboxer

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1989, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (326)

 • Flipnic
  *****

  Kickboxer byla "Van Dammovka", která mi na rozdíl od "Blood sportu" jako dítěti příliš nesedla... Pamatuji se, jak jsem se s kamarády pořád hádal, který film je lepší atd. Po letech, kdy byl Kickboxer vydán na dvd v trafikách, jsem na něj koukl asi po 18ti letech s opravdovým očekáváním, jaký dojem ve mě vzbudí po tolika letech a to přesto, že jsem jej jako dítě na vhsce viděl asi 20 x ... A opravdu jsem nechápal!! Další naprosto excelentní akčně-bojový film pozdních 80. let, který mne uchvátil okamžitě na začátku a nepustil do samého konce... Musím sice uznat, že choreografie soubojů je velice diskutabilní a s konkurenčním "Blood sportem" se film v tomto ohledu nedá srovnávat. Van Damme nebyl nikdy vyloženě profesionální karatista, ale spíš dobrý gymnasta, který uměl roztahovat nohy a házet efektní otočky ... Ale ten film!! Ten film je naprosto úžasný!! Výborné herecké výkony, perfektní nápad (i když jednoduchý), kdy se hlavní hrdina musí sžít s naprosto jinou zemí, zvyky a tradicemi. Excelentní trénink, úžasná atmofséra, dokonale zahraná touha Van Damma se za zmrzačeného bratra pomstít ... Navíc úžasné prostředí Thajska, to se mi taky moc líbilo. A konec jsem pochopil v dnešní době úplně jinak. V dětství jsem nechápal, že když Van Damme dostává od začátku pořád na držku, tak že se najednou tak probere a Tong Poa bezchybně porazí. Ale ono to bylo všechno v tom tréninku!! Tong Po neměl proti Van Dammovi vůbec šanci od začátku, Van Damme byl neporazitelný, jen musel prohrávat kvůli unesenému bratrovi a nevěděl, že jeho dívku Tong Po znásilnil ... Po tom, co mu to řekla a co se brácha objevil v hledišti, začal jeden z největších martial arts masakrů, jaké jsem kdy viděl ... Van Damme ve špičkové kondici a podle mne své životní roli, která mu dokonale sedla.(8.12.2007)

 • MATADOR
  ***

  Jean-Claude ve svých začátcích, kde dělal, co mu bylo blízké a ani se u toho nemusel tolik snažit hrát. VHSková klasika!(17.9.2014)

 • fallangell
  **

  Ten film je dobre vystaveny, ale ve chvili kdy prijde na bojove sceny coz by melo byt gro, tak je to strasny propadak.(13.9.2014)

 • Ellmariachi
  ***

  Další snímek JCVD viděn po hodně dlouhé době. Matně si vybavuji, že jsem si říkal už jako prcek, že Krvavý Sport je lepší. Dnes jsem si společně s nostalgií chtěl zkrátit pracovní odpoledne a celkem se to i dařilo. Prakticky celý film měl najeto na 4 hvězdy. 100x viděná zápletka o pomstě, dobrý tréning a třešnička v podobě zajímavého záporáka. Jenže přiznám se, že souboj s Tong Poem mě bavil jen do chvíle, než Jean začal útočit. Mě se ten finálový souboj prostě nelíbil tenkrát a dnes už vůbec. 65 procent.(4.8.2015)

 • stration
  ****

  Klasika nejen Van Damma. Van Damme v nejlepší formě, skvělý záporák a dojemný příběh.(16.11.2008)

 • raptorrr
  ***

  komu se podobné filmy nelíběj, tak se na ně nemá koukat(10.11.2003)

 • corpsy
  ***

  Podobne ako KRVAVÝ ŠPORT, jednoduché, ale účinné. Van Dammova klasika. Jean-Claude vie celkom dobre tancovať : ).(23.9.2010)

 • kaylin
  ****

  Ten film si to hodnocení úplně nezaslouží, je to celkem klasický příběh o pomstě, v tomto případě sportovní, ale JCVD je zde naprosto skvělý a navíc je tohle film, který jsem jako malý viděl skutečně několikrát. Mám ho v srdci a nejde ho odtamtud dostat. "Kickboxer" je prostě film o tom, jak se člověk dokáže vypracovat. Není to nic jiného než to, že si hlavní hrdina jde za svým cílem a na konci pořádně nakope záporákovi prdel. Ale opravdu pořádně.(4.12.2013)

 • McLushi
  *****

  "Chci Tong Poa !" Klasika. Jedna z Best Van Dammovek, Tong Po je super záporák, trénink působivej (hlavně kopání do palmy bylo báječný) a taky finální souboj Sloane vs. Po velmi povedenej. 90%(21.5.2007)

 • higuain
  **

  Ach, ten dabing... Kdyby mistr Pomeje nedaboval každou Van Dammeovu hlasivku, kterou vypustí při nakopávání ksichtů, ušetřil by sobě práci a divákům uši. Čekal jsem víc.(10.11.2011)

 • peto12
  ****

  Výborný akčný snímok s van Damme koncom 80. rokov v hlavnej úlohe. Tong Po zabije van Dammovi brata.(2.1.2013)

 • Skleena
  **

  Doháním resty a znovusjíždím staré šlágry... a člověk se až nestačí divit, co se nám za mlada líbilo :) Nemyslím ty osmdesátkové zápletky a "hloubky" scénářů - o tom snad u bojových nebo obecně akčních filmů upřímně nemůže být řeč... ale jak na to tak teď koukám... ony jsou i ty souboje neuvěřitelně statické a hloupé... Na druhou stranu to byla startovní čára pro Van Dammovu kariéru a to se také počítá - ať už byla jakákoliv, určitý zářez do žánru bojových filmů udělala. A i když bych v kontextu kickboxera asi šetřil označeními jako je "kult" nebo "klasika", v zapomnění by snímek upadnout taky neměl.(3.1.2013)

 • Wiikii
  ***

  Jako Béčkový začátek Van Damme je to dobrý. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(2.12.2015)

 • JohnMiller
  **

  Bez pochýb jeden z najlepších filmov Jean-Claude Van Damma. Ústredný motív pomsty a niektoré scénky sú takmer nezabudnuteľné ale väčšina je dosť riedka omáčka. Ide síce o béčko ako remeň so všetkými "zlými prvkami" 80´s rokov ale status kultový mu odobrať nemôžeme. Kickboxer má ten klasický štandard bojových filmov o pomste. Týpek sa chce pomstiť druhému za to, že mu zabil člena rodiny a tak vyhľadá majstra ktorý z neho za pár dní vytesá terminátora. Nechýba bolestivý tréning avšak oproti ostatným, kedy je práve táto časť naj zábavnejšia, tu ma dosť nudila.(20.10.2017)

 • Eldrick
  ****

  Jestli se nějaká tréninková sekvence může rovnat tý z Rockyho IV, pak je to ta Van Dammova za zvuků soundtracku Paula Hertzoga. Scéna, kdy Van Damme rozkope palmu tak, že si málem zláme holenní kost, je legendární. Jean-Claude tehdy ve vrcholné formě inspiroval dnešní generaci MMA fighterů, pro které je KICKBOXER a BLOODSPORT kultem, na který nedají dopustit.(11.1.2018)

 • Maddlis
  ****

  Tohle je prostě stará dobrá klasika s van Dammem :-)(17.12.2010)

 • Dannysek4U
  ***

  Inu, mladi. Ale kdyz jsem si ted poustel ukazku na YouTube, malem jsem se posmal:o)(18.9.2011)

 • panMartin
  ****

  Béčko.. ano je ale úplně parádní podívaná. Hlavní záporák opravdu týpek ale Van Damme všem ukopnul hlavu. Super byl trénink Van Damma hlavně způsob jak udělat rošpět!(31.3.2012)

 • Wormboy
  *****

  Kde su tie casy, kedy Majster nemal este na hlave polmetrovu bulvu. Teraz mi uz pri sledovani Kickboxera zostavaju len slzy sentimentu a na perach srdcervuci pokrik: Now Su Kow! Nok Su Kow! Comu inemu uz dat 5*, ked nie tomuto!!!(25.2.2016)

 • ZoltanCZ
  ***

  Co se týče bojovek, je tato mým oblíbeným brakem.(19.12.2006)

 • DruidKarel
  **

  Nejpamátnější okamžik z filmu? Ofáčované ruce do medu a pak do lázně se střepy. Schválně, všimli jste si, že ty střepy byly z Budvaru? 2*(3.4.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace