• Československo

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1989, 93 min

Kickboxer byla "Van Dammovka", která mi na rozdíl od "Blood sportu" jako dítěti příliš nesedla... Pamatuji se, jak jsem se s kamarády pořád hádal, který film je lepší atd. Po letech, kdy byl Kickboxer vydán na dvd v trafikách, jsem na něj koukl asi po 18ti letech s opravdovým očekáváním, jaký dojem ve mě vzbudí po tolika letech a to přesto, že jsem jej jako dítě na vhsce viděl asi 20 x ... A opravdu jsem nechápal!! Další naprosto excelentní akčně-bojový film pozdních 80. let, který mne uchvátil okamžitě na začátku a nepustil do samého konce... Musím sice uznat, že choreografie soubojů je velice diskutabilní a s konkurenčním "Blood sportem" se film v tomto ohledu nedá srovnávat. Van Damme nebyl nikdy vyloženě profesionální karatista, ale spíš dobrý gymnasta, který uměl roztahovat nohy a házet efektní otočky ... Ale ten film!! Ten film je naprosto úžasný!! Výborné herecké výkony, perfektní nápad (i když jednoduchý), kdy se hlavní hrdina musí sžít s naprosto jinou zemí, zvyky a tradicemi. Excelentní trénink, úžasná atmofséra, dokonale zahraná touha Van Damma se za zmrzačeného bratra pomstít ... Navíc úžasné prostředí Thajska, to se mi taky moc líbilo. A konec jsem pochopil v dnešní době úplně jinak. V dětství jsem nechápal, že když Van Damme dostává od začátku pořád na držku, tak že se najednou tak probere a Tong Poa bezchybně porazí. Ale ono to bylo všechno v tom tréninku!! Tong Po neměl proti Van Dammovi vůbec šanci od začátku, Van Damme byl neporazitelný, jen musel prohrávat kvůli unesenému bratrovi a nevěděl, že jeho dívku Tong Po znásilnil ... Po tom, co mu to řekla a co se brácha objevil v hledišti, začal jeden z největších martial arts masakrů, jaké jsem kdy viděl ... Van Damme ve špičkové kondici a podle mne své životní roli, která mu dokonale sedla.(8.12.2007)

Jean-Claude ve svých začátcích, kde dělal, co mu bylo blízké a ani se u toho nemusel tolik snažit hrát. VHSková klasika!(17.9.2014)

• fallangell

Ten film je dobre vystaveny, ale ve chvili kdy prijde na bojove sceny coz by melo byt gro, tak je to strasny propadak.(13.9.2014)

Další snímek JCVD viděn po hodně dlouhé době. Matně si vybavuji, že jsem si říkal už jako prcek, že Krvavý Sport je lepší. Dnes jsem si společně s nostalgií chtěl zkrátit pracovní odpoledne a celkem se to i dařilo. Prakticky celý film měl najeto na 4 hvězdy. 100x viděná zápletka o pomstě, dobrý tréning a třešnička v podobě zajímavého záporáka. Jenže přiznám se, že souboj s Tong Poem mě bavil jen do chvíle, než Jean začal útočit. Mě se ten finálový souboj prostě nelíbil tenkrát a dnes už vůbec. 65 procent.(4.8.2015)

Klasika nejen Van Damma. Van Damme v nejlepší formě, skvělý záporák a dojemný příběh.(16.11.2008)

komu se podobné filmy nelíběj, tak se na ně nemá koukat(10.11.2003)

Podobne ako KRVAVÝ ŠPORT, jednoduché, ale účinné. Van Dammova klasika. Jean-Claude vie celkom dobre tancovať : ).(23.9.2010)

Ten film si to hodnocení úplně nezaslouží, je to celkem klasický příběh o pomstě, v tomto případě sportovní, ale JCVD je zde naprosto skvělý a navíc je tohle film, který jsem jako malý viděl skutečně několikrát. Mám ho v srdci a nejde ho odtamtud dostat. "Kickboxer" je prostě film o tom, jak se člověk dokáže vypracovat. Není to nic jiného než to, že si hlavní hrdina jde za svým cílem a na konci pořádně nakope záporákovi prdel. Ale opravdu pořádně.(4.12.2013)

"Chci Tong Poa !" Klasika. Jedna z Best Van Dammovek, Tong Po je super záporák, trénink působivej (hlavně kopání do palmy bylo báječný) a taky finální souboj Sloane vs. Po velmi povedenej. 90%(21.5.2007)

• higuain

Ach, ten dabing... Kdyby mistr Pomeje nedaboval každou Van Dammeovu hlasivku, kterou vypustí při nakopávání ksichtů, ušetřil by sobě práci a divákům uši. Čekal jsem víc.(10.11.2011)

Výborný akčný snímok s van Damme koncom 80. rokov v hlavnej úlohe. Tong Po zabije van Dammovi brata.(2.1.2013)

• Skleena

Doháním resty a znovusjíždím staré šlágry... a člověk se až nestačí divit, co se nám za mlada líbilo :) Nemyslím ty osmdesátkové zápletky a "hloubky" scénářů - o tom snad u bojových nebo obecně akčních filmů upřímně nemůže být řeč... ale jak na to tak teď koukám... ony jsou i ty souboje neuvěřitelně statické a hloupé... Na druhou stranu to byla startovní čára pro Van Dammovu kariéru a to se také počítá - ať už byla jakákoliv, určitý zářez do žánru bojových filmů udělala. A i když bych v kontextu kickboxera asi šetřil označeními jako je "kult" nebo "klasika", v zapomnění by snímek upadnout taky neměl.(3.1.2013)

Jako Béčkový začátek Van Damme je to dobrý. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(2.12.2015)

• JohnMiller

Bez pochýb jeden z najlepších filmov Jean-Claude Van Damma. Ústredný motív pomsty a niektoré scénky sú takmer nezabudnuteľné ale väčšina je dosť riedka omáčka. Ide síce o béčko ako remeň so všetkými "zlými prvkami" 80´s rokov ale status kultový mu odobrať nemôžeme. Kickboxer má ten klasický štandard bojových filmov o pomste. Týpek sa chce pomstiť druhému za to, že mu zabil člena rodiny a tak vyhľadá majstra ktorý z neho za pár dní vytesá terminátora. Nechýba bolestivý tréning avšak oproti ostatným, kedy je práve táto časť naj zábavnejšia, tu ma dosť nudila.(20.10.2017)

Jestli se nějaká tréninková sekvence může rovnat tý z Rockyho IV, pak je to ta Van Dammova za zvuků soundtracku Paula Hertzoga. Scéna, kdy Van Damme rozkope palmu tak, že si málem zláme holenní kost, je legendární. Jean-Claude tehdy ve vrcholné formě inspiroval dnešní generaci MMA fighterů, pro které je KICKBOXER a BLOODSPORT kultem, na který nedají dopustit.(11.1.2018)

Tohle je prostě stará dobrá klasika s van Dammem :-)(17.12.2010)

Inu, mladi. Ale kdyz jsem si ted poustel ukazku na YouTube, malem jsem se posmal:o)(18.9.2011)

Béčko.. ano je ale úplně parádní podívaná. Hlavní záporák opravdu týpek ale Van Damme všem ukopnul hlavu. Super byl trénink Van Damma hlavně způsob jak udělat rošpět!(31.3.2012)

Kde su tie casy, kedy Majster nemal este na hlave polmetrovu bulvu. Teraz mi uz pri sledovani Kickboxera zostavaju len slzy sentimentu a na perach srdcervuci pokrik: Now Su Kow! Nok Su Kow! Comu inemu uz dat 5*, ked nie tomuto!!!(25.2.2016)

Co se týče bojovek, je tato mým oblíbeným brakem.(19.12.2006)

• DruidKarel

Nejpamátnější okamžik z filmu? Ofáčované ruce do medu a pak do lázně se střepy. Schválně, všimli jste si, že ty střepy byly z Budvaru? 2*(3.4.2008)