Poslání

Poslanie

Akční / Drama / Thriller

USA / Aruba, 2001, 85 min

• tron

„To je buzerácia?“ – „To je Izrael.“ Van Dammeho filmy nemali nikdy dobré scenáre, ale toto je fakt slabé (scenár písal Van Damme). „Exotická“ výprava hnusná (Ukrajina, Izrael), akčné scény čajové (ako-tak ma pobaví aspoň fontána a „Židia“) a herci z podporných rolí (Heston sa len mihne) takí o ničom, že i (tentokrát nečakane nesympatický) Van Damme oproti nim pôsobí ako herecká hviezda. P.S. Jedná sa o Van Dammeho tretiu spoluprácu so Sheldonom Lettichom, ale oproti ich predchádzajúcim dvom psím kusom LEVIE SRDCE a DVOJITÝ ZÁSAH (ak nerátame KRVAVÝ ŠPORT a LEGIONÁRA, ku ktorým Lettich len písal scenár a KYBORGA, ktorého iba strihal) je to fakt slabota, páni.(24.6.2010)

• choze

Vcelku stravitelná video-vandammovka smrdící Indym. Van Damme, opět ve své klasické poloze vysmátého playboye, ještě vypadá k světu a s Lettichem se sympaticky snaží, ale i přes exotické exteriéry a množství honiček (mezi kterými utkví ta, kterou Van Damme absolvuje v převleku za žida), bych za 25 milionů čekal víc. Že se tu Charlton Heston ukazuje všehovšudy na pět minut, aby se jeho jméno mohlo šoupnout na obal mě nepřekvapuje, ale on tu o moc déle nepobude ani Brian Thompson coby hlavní záporák, což naštěstí do značné míry kompenzuje sexy Sofia Milos.(9.12.2008)

• maverick10

No dle meho skromneho nazoru si myslim a porota na udelovani cen oskaru je tehoz nazoru jako ja, ze zlata soska za nejlepsi film minula tento snimek jenom o vlasek. A to ten vlasek byl sirokej asi jako Mississippi. Budiz k dobru panu Lettichovi, ze nam tento vskutnu nevyrazny snimecek, zvyraznil porci nadsazky a film pojal spise jako komedie s honickama a se vsim tim podobnym blaznovstvim co ke komedii patri. No a pokud to nebyl reziserovo zamer, tak mi nezbyva napsat nic jineho nez jen: cháááááááá chááááááá.(14.12.2007)

Na to, že sa jedná o tuctový akčňák s jednoduchou zápletkou, to nebolo zlé. JCVD dokáže stále strhnúť na seba pozornosť, akcie i súbojov (aj keď ich kvalita je iba priemerná) je relatívne dosť, potešilo obsadenie herca s veľkým P - Charltona Hestona v jednej (aj keď iba drobnej) z jeho vôbec posledných rolí. Samozrejme vidieť, že scenár je iba narýchlo zbúchaný, čo sa pri Dammeho novších filmoch stáva akosi často, obsahuje pár nelogizmov i dejových zkratiek a ani zápletka nie je ktovieako presvedčivá. Paradoxne mi ale najviac vadilo to odľahčené nastavenie, do ktorého sa Damme vôbec nehodí.(27.12.2016)

• mustafa

Dvě hvězdičky spíše ze soucitu. V poslední době se stalo železnou pravidelností, že film, kde se objeví jméno Van Damme je hodně velká blbost. Tento film není výjimkou, ale patří k tomu lepšímu, co Van Damme v poslední době natočil. V. Damme se velmi snaží: kope, létá, střílí, hází vražedné pohledy a ta poslední scéna, kdy ho nepřítel vysvlékne z košile a hrdina nám tak může ukázat své "svaly", je opravdu velmi směšná:-))) Snad kvůli tomu, že tam je pár nechtěných vtipů, hodnotím za 2* (jinak bych to viděl na 1* 1/2). Jediné, co je na filmu dost dobré, je hudba, což bych od akčních filmů tedy rozhodně nečekal.(22.12.2003)

• - Do hlavnej úlohy bol najskôr zvažovaný Steven Seagal. (m.a.t.o.)

• - Rudy Cafmeyer (Jean-Claude Van Damme) nosí hodinky značky Chopard Imperiale Chronograph a Chopard Mille Miglia Chronograph. (dyfur)

• - Natáčalo sa od septembra do decembra 2000 v Izraeli a Bulharsku. (m.a.t.o.)