Během křížových výprav dorazili v roce 1099 křesťanští vojáci do Jeruzaléma. Vtrhli do města a začali hromadně vraždit obyvatele. Křižák Charles Le Vaillant byl natolik demoralizovaný hrůzami z války, že se rozhodl vytvořit nový náboženský řád, který by v míru spojil příslušníky tří náboženství, které se v oblasti dostávaly do střetu - křesťany, židy a muslimy. Jako jeho vůdce a mesiáš sepsal posvátné texty, rychle získával stoupence, ale křesťanští kněží ho nařkli z kacířství a poštvali proti němu a jeho stoupencům křižáky. Během útoku byla poslední kapitula posvátných textů ztracena kdesi na poušti a řád rozprášen. Přesto i nyní, v současném Izraeli, pokračují věrní stoupenci Le Vaillantova řádu v praktikování jeho pokojného učení. Jeden z nich, Cyrus Jacob, má na úmysly řádu zcela jiný, značně deformovaný pohled, který hodlá prosadit za každou cenu s cílem rozpoutat náboženskou válku. Rudy Cafmeyer je zloděj a pašerák drahocenných historických artefaktů. Pronikne do dobře zabezpečené budovy, kde se mu sice podaří ukrást Fabergeovo vejce, vyrobené pro ruského cara, ale při odchodu se spustí alarm, a tak mu nezbývá než se ven probojovat. Navzdory svému způsobu obživy není Rudy špatný. Je milující syn, který pro svého otce, profesora Oscara Cafmeyera, udělá cokoli. (TV Nova)

Trailer

Lukoboss

Několikrát jsem si při sledování řekl: "Tak to je teda síla!" Ne, že bych byl ohromen, spíš jsem se nestačil divit. Obarvený Van Damme nepůsobí nejlíp, zápletka je taky na pováženou a vůbec... ten film je úplně zbytečnej. Jasně, jsou tady souboje a přestřelky, který tam patří, ale to je asi tak všechno, víc už z toho nikdo nevymáčkne. ()

B!shop

Na tenhle Van Dammuv film jsem se dlouho tesil a ze zacatku to skutecne vypadalo, ze se dockame opet nejakeho nadprumerneho filmu. Zacatek vypada spravne akcne, do toho naky ty napinavy momenty, Van Damme pekelne ve forme, hraje pro akcni film netradicni, ale celkem chytlava hudba a do toho ne nejak zvlast originalni, ale odlisnej pribeh, nez je u Van Dammovo filmu zvykem. Navic mi to cely prislo, ze to tvurci pojali docela s nadhledem. Jenze postupem casu se ze zajimave zapletky vyvinula ta klasicka o zachrane/pomste nekoho, hudba mi uz pozdejc moc nesedla a zaporak byl spis smesnej a stavala se z filmu nechtena komedie. Jediny co zustalo byl Van Damme, kterej pred filmem asi hodne trenoval, protoze se fakt rve hodne dobre. Nakonec dam filmu 3*, i kdyz ke konci sem se uz krapet nudil. ()

Terva

Velké zklamání. CHYBY VE FILMU - 1 - Okolo 24 minuty se změní registrační značka auta během jízdy. A to z čísla 24 834 20 na číslo 261 252. 2 - Změní se i Rudiho brýle jak barevně tak průsvitností. ( cca 24 minuta ). Scénář : Jean-Claude Van Damme a Les Weldon. Kamera : David Gurfinkel. Hudba : Pino Donaggio. ()

Nix

Tohle období Jeana mne baví. Není to typický akčňák, ale taková variace na Indiana s náboženskou sektou a prostředí Izraele hrozně filmu sedí, honičky v autech a běhání tam vypadá opravdu dobře. A rvačky tady jsou samozřejmě taky. Odlehčená forma v podobě hlášek a vtipných situací filmu prospívá a díky tomu film opravdu uteče. Takové odlehčené akční věci mne fakt baví a tohle se Jeanovi povedlo a tady je ve formě. ()

Yardie

Je to lepších 40% nutno podotknout. Na Van Damma poslední doby to nebylo až tak zlé. Příběh byl okořeněn celkem zajímavou zápletkou, resp. tématikou. Souboje byly celkem kvalitní, tempo svižné. Nicméně ke konci to sklouzlo trošku k trapnosti - resp. hlavní záporák to dosti shodil. V podstatě se na to dalo skoro na celé koukat a nebylo to až tak úplně zlé, nicméně žáden trhák taky ne. Jedno shlédnutí ano, nenudí to, zabije čas, ale přidaná hodnota 0 a v podstatě rychle zapomenete a podruhé se určitě nepodíváte. Howgh! ()

• Natáčalo sa od septembra do decembra 2000 v Izraeli a Bulharsku. (m.a.t.o.)
  • Rudy Cafmeyer (Jean-Claude Van Damme) nosí hodinky značky Chopard Imperiale Chronograph a Chopard Mille Miglia Chronograph. (dyfur)