Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Během křížových výprav dorazili v roce 1099 křesťanští vojáci do Jeruzaléma. Vtrhli do města a začali hromadně vraždit obyvatele. Křižák Charles Le Vaillant byl natolik demoralizovaný hrůzami z války, že se rozhodl vytvořit nový náboženský řád, který by v míru spojil příslušníky tří náboženství, které se v oblasti dostávaly do střetu - křesťany, židy a muslimy. Jako jeho vůdce a mesiáš sepsal posvátné texty, rychle získával stoupence, ale křesťanští kněží ho nařkli z kacířství a poštvali proti němu a jeho stoupencům křižáky. Během útoku byla poslední kapitula posvátných textů ztracena kdesi na poušti a řád rozprášen. Přesto i nyní, v současném Izraeli, pokračují věrní stoupenci Le Vaillantova řádu v praktikování jeho pokojného učení. Jeden z nich, Cyrus Jacob, má na úmysly řádu zcela jiný, značně deformovaný pohled, který hodlá prosadit za každou cenu s cílem rozpoutat náboženskou válku. Rudy Cafmeyer je zloděj a pašerák drahocenných historických artefaktů. Pronikne do dobře zabezpečené budovy, kde se mu sice podaří ukrást Fabergeovo vejce, vyrobené pro ruského cara, ale při odchodu se spustí alarm, a tak mu nezbývá než se ven probojovat. Navzdory svému způsobu obživy není Rudy špatný. Je milující syn, který pro svého otce, profesora Oscara Cafmeyera, udělá cokoli. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (101)

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Že má S.Lettich na sympaťáka JCVD ten nejlepší recept to už dokázal. (Double Impact,Lví srdce,..). V Poslání bohužel dokazuje, že nejlepší léta má už tahle tradiční dvojka za sebou, a tak nám Lettich servíruje Jeana v tradičně skvělé formě, kterou né a né naplno využít. To samé říkám o akci, která byla,ale byla nedotažená. Scénář měl pár povedených hlášek a příběh je bohužel nesmyslem...příjemný byl Pomejeho dabing, který si na JCVD tradičně přihřál "polívčičku". Jako by Sheldonovo poslání pro Poslání bylo vše dělat nadprůměrně,ale né naplno!! ()

mustafa 

všechny recenze uživatele

Dvě hvězdičky spíše ze soucitu. V poslední době se stalo železnou pravidelností, že film, kde se objeví jméno Van Damme je hodně velká blbost. Tento film není výjimkou, ale patří k tomu lepšímu, co Van Damme v poslední době natočil. V. Damme se velmi snaží: kope, létá, střílí, hází vražedné pohledy a ta poslední scéna, kdy ho nepřítel vysvlékne z košile a hrdina nám tak může ukázat své "svaly", je opravdu velmi směšná:-))) Snad kvůli tomu, že tam je pár nechtěných vtipů, hodnotím za 2* (jinak bych to viděl na 1* 1/2). Jediné, co je na filmu dost dobré, je hudba, což bych od akčních filmů tedy rozhodně nečekal. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to nadpriemerný akčný dobrodružný film so Jean- Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho najslabšie filmy. Má iba obyčajný príbeh o dobrodruhovi a zlodejovi vzácnych historických predmetov, ktorý má za sebou už plno úspešných akcií, no keď jeho otec, uznávaný historik objaví dávno stratené veci patriace náboženskému rádu z čias križiackych výprav, je unesený. A tak sa zlodej vydá do Izraela, kde urobí všetko preto, aby našiel svojho otca, no stojí mu v tom nielen náboženský rád, ale hlavne nekompromisná miestna polícia. Spracovanie je ale na tom dosť dobre, táto zápletka síce už na prvý pohľad pôsobí tak zvláštne, ku klasickému akčnému hrdinovi tohto typu sa niečo podobné podľa mňa vôbec nehodí a tak ma to dejovo väčšinu času prakticky vôbec nezaujímalo. Ale zase je tu aj plno kladov, určite musím pochváliť mimoriadne svižné tempo, tu sa skutočne neustále niečo deje, pričom sa aj často striedajú celkom zaujímavé prostredia, hlavný hrdina pôsobí až prekvapivo sviežo a nájde sa tu aj dostatok vydarených nápadov. No trochu rozporuplne na mňa pôsobí celková atmosféra, je to úplne odľahčené, vďaka čomu si film väčšinu času udržuje slušnú úroveň zábavnost, ale ja by som predsa len skôr ocenil drsnejšie prevedenie. Takže tento film kvôli nevhodnej zápletke ani neponúka moc veľký potenciál, ale zase musím pochváliť, že aj napriek tomu je to zvládnuté až prekvapivo dobre a kladov je tu viac než dosť. Akcie je tu plno a je aj celkom slušná. Je až prekvapivo rozmanitá, chválim výber prostredí, poteší viacero dobrých nápadov a je aj nadmieru zábavná. Súboje majú len obyčajnú choreografiu a síce nie sú ani ideálne natočené, strihov je tu dosť a Van Damma často nevidno do tváre, ale aj tak tu predvedie viacero efektných kopov a okrem očakávaných súbojov sa tu nájde aj dostatok rôznych naháňačiek, či už peších alebo na rôznych dopravných prostriedkoch. Najviac sa mi páči útek pred políciou v židovskom prevleku a tých pár lepšie natočených súbojov v strednej fáze filmu. Herecké obsadenie je na tom dobre, Jean-Claude Van Damme si to po celý čas viditeľne užíva, k tomu príjemná postava policajtky, Brian Thompson ako hlavný záporák, ale nemá moc priestoru a viacero zaujímavých vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, rozpočet bol viditeľne ideálny a tak to má slušnú vizuálnu stránku, obstojnú výpravu, zaujímavú atmosféru, tu tvorcom viditeľne vyšlo všetko tak, ako aj mali v pláne. Takže Poslanie je veľmi zvláštny film, na jednej strane ho síce hlavne kvôli zápletke radím k Van Dammovým najslabším, predsa len väčšina jeho tvorby mi sedí viac, ale aj tak ho môžem pozerať aj viackrát, film si svoju sviežosť a zábavnosť udržuje aj po opakovaných pozretiach. 64% ()

Sfinkter 

všechny recenze uživatele

I staré filmy s JCVD jsou v podstatě slátaniny, ale měly něco do sebe. Vždy tam byl jednoduchý děj, ale člověk byl rád za upřímné postavy a kvalitní souboje. To všechno má i poslání, jen se snaží o zbytečné přeplácávání (dyť JCVD do svých filmů nepotřebuje Jeruzalém a sektářské róby) a tím postupně ztrácí veškerou logiku, kterou ještě může mít. ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

No dle meho skromneho nazoru si myslim a porota na udelovani cen oskaru je tehoz nazoru jako ja, ze zlata soska za nejlepsi film minula tento snimek jenom o vlasek. A to ten vlasek byl sirokej asi jako Mississippi. Budiz k dobru panu Lettichovi, ze nam tento vskutnu nevyrazny snimecek, zvyraznil porci nadsazky a film pojal spise jako komedie s honickama a se vsim tim podobnym blaznovstvim co ke komedii patri. No a pokud to nebyl reziserovo zamer, tak mi nezbyva napsat nic jineho nez jen: cháááááááá chááááááá. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (7)

  • V příbližně 24. minutě se během jízdy změní registrační značka auta z čísla 24 834 20 na číslo 261 252. (Terva)

Reklama

Reklama