Ulička barbarů

Barbarous Street

Street of the Damned

Francie, 1984, 107 min

• navorski

!!!SPOILERY V ANOTACI!!! Film jsem sice neviděl, ale proč Rhed ve svých anotacích prozrazuje konce filmů, to fakt nevím.... Nečtěte anotace od Rheda, pokud si nechcete kazit zážitek! (Alespoň ne do konce.)(22.4.2012)

LFŠ 2009 Nejméně známý tvůrce a film francouzského neobaroka, v obou případech právem, je díky svému stylu (výrazná práce s mizanscénou a celkovým barevným laděním, atmosférou) a uchopení žánrových konvencí (nežánrový konec, disputace na téma morálky a řešení problémů násilnou cestou) stále - mírně - nadprůměrný. Přestože ve výsledku nejkonvenčnější z neobaroka (co do poskytování žánrové potěchy), ještě pořád dostatečně drsné a neměšťácké (na rozdíl od dalších prací Béhata, především televizních seriálů - akčních kriminálek). Když už ne z jiného důvodu, tak alespoň jako příkladové dílo, na kterém se dají vysledovat určité neobarokní znaky (postava toužící se vymanit z prostředí, ve kterém se nachází, a kontrast mezi reklamní estetikou povrchnosti a drsnou realitou bez přikrášlení), ULIČKA BARBARŮ poslouží velice dobře. 7/10(26.7.2009)

• Holly_Wood

FIlm jsem sice neviděl, ale proč Rhed ve svých anotacích prozrazuje konce filmů, to fakt nevím....(8.10.2008)

• - Film je natočen podle stejnojmenného románu Davida Goodise. (Terva)