poster

Něbo zovjot

 • Sovětský svaz

  Nebo zovyot

 • Sovětský svaz

  Небо зовёт

 • anglický

  The Sky Calls

 • anglický

  The Heavens Call

  (neoficiální název)
 • USA

  Battle Beyond the Sun

Sci-Fi

Sovětský svaz, 1959, 77 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  **

  Pokiaľ máte z nejakého dôvodu v pláne si pozrieť tento film, tak si treba uvedomiť, že nie každé ruské scifíčko je Solaris. Neviem, ktorú verziu som videl, ale malo to 71 minút, nebola tam príšera (tak asi originál) a celý čas som mal pocit, že sa vlastne nič nedeje. Bohužiaľ sa ani nedostal ten očakávaný pocit okúzlenia vesmírom prostredníctvom starých trikov. Ak už aj toto u mňa zlyhá a vesmírne sci-fi ma začne nudiť, je niečo zle a cítim sa ako vo vákuu.(12.10.2016)

 • corpsy
  **

  Presne tak rusky nudná sci-fi, ako by ste čakali. Osobne poznám len málo vedeckofantastických filmov z bývalého východného bloku, ktoré by boli strhujúce a mali švih. Zaujme iba profesionálne zvládnutá triková stránka.(17.9.2016)

 • vitekpe
  ****

  Hodnoceni se vztahuje k sovetskemu originalu. Americka prestrihana verze mi prisla slabsi. Ale je to stejne podivnej americko-sovetskej experiment... :)(19.2.2016)

 • zelvopyr
  **

  Už vzhledem k údajům zde v profilu filmu hodnotím americký zmasakrovaný sestřih (který je mimochodem z roku 1962 -- tento profil by si zasloužil rozdělit na dva filmy). Padesátá, šedesátá léta... přicházející nadšení z cest do vesmíru. Točila se halda filmů nejrůznější kvality. Čím trpěly trochu víc než odfláklostí a stupiditou, byla stereotypnost. Prostě většinou vypadaly tak nějak stejně, podle stejného mustru, s podobnou výtvarnou stránkou. Proto je docela osvěživé sledovat občas dílo z jiné země než USA nebo Japonska... Tyto filmy jsou ale nejlépe k sehnání v amerických verzích. Nutno uznat, že američani práva k filmům koupili, ale na trh je pak připravovali opravdu drastickým způsobem. Dotočili scény, aby se do nich dostal američtí hrdinové, divoce přestříhali a změnili děj, hodinku původního filmu vyhodili, a hned měli velmi lacino rekvizity k novému filmu. Byl sice podle jednoho mustru, co se týče děje, ale vypadal jinak. Pokud šlo o film z východního bloku, neobtěžovali se ani se jmény v titulcích. Japonci měli aspoň to štěstí, že vypadali jinak, tak je občas přiznali. Nicméně zde se nikde neobjevilo jméno jakéhokoli Rusa (stejně jako u zmrzačené verze Ikarie XB1 v americké verzi žádný Čech, jen některá jména hezky poameričtěná -- třeba makeup, E. Odinovič, jako E. Ondine). Jako "hrají" byli uvedeni dabéři, nikoli skuteční herci. Jenom poznámka, skutečně je pravda, že je to první režie F.F.Coppoly (!), v titulcích byl uveden jako Thomas Colchart. Kupodivu pak ještě dostal šanci. 2 hvězdy z hodnocení jsou pro ponechanou část původního díla. Část záběrů ve filmu je mizerná. Tak poznáte vklad amerického týmu :) Ruská verze za ****.(18.2.2012)

 • Oktavianus
  ***

  Na americký sestřih tohoto filmu se dost těším, protože já se právě dodíval na ruskou verzi a hodlám ji právě s její US předělávkou srovnat. Ruská se mi líbila - sice ne vždycky respektovala fyzikální zákony a nejvíc času z celkové stopáže zabíraly záběry na svraštělá čela vědců řešících meziplanetární problém, přesto: právě ony kosmické záběry byly okouzlující, byl jsem nadšený z exteriéru i interiéru rakety, z vesmíru, a když se před posádkou majestátně objevila rudá planeta Marsu, byl jsem u vytržení, jako by se to dělo doopravdy. Takhle by to šlo. Přesto byl přístup k ději na můj vkus až příliš evropský (a vítání kosmonautů až příliš ruské), já jsem přece jen fanda Hollywoodu a pokleslejších spektáklů :-) Edit: Americká verze je podstatně hloupější, ale taky zábavnější. Zmizely monumentální záběry na vesmír, kosmické lodě, zmizelo to okouzlení moderní vědou a zmizely i záběry na soudružské olíbávání si tváří. Jenže přibyly scény s vesmírnou příšerou s dlouhým jedním okem na stopce! To jsem fakt nečekal, že bych po ruské verzi mohl dostat, zůstal jsem nevěřícně zírat, smát se a bavit se. Všechno má svoje. Ruská verze tři hvězdy, americká také.(22.2.2015)