Bohatí manželé Gyldenløweovi přijedou do sirotčince vybrat si synka a volba padne na Egona. Jenže u nich doma to chodí trochu jinak, než by člověk čekal. (Netflix)

Rodriguez odpad!

Většina "severských" filmů bývá kvalitních a je jedno jaké to je téma, ale tohle se minulo účinkem! Stupidní detektivové i zločinci a třešinkou na dortu je "suprový" dabing!!! 0% ()

hippyman

tohle bylo tak příšerně debilní, až jsem se musel občas smát... tým scénáristů musel bejt sjetej jak severské fjordové zálivy, když tuhle slátaninu vymejšleli, mé uznání ale patří dětským kostýmům a grimasám, naprostým nereálnostem většiny scén a odvaze dospělých koukat na to s dětmi... doporučuji před puštěním konzumaci většího než malého množství podpůrných látek! zlatá Pippi Långstrump... 30% ()

Hillock

Dětské filmy z produkce severských států (Švédsko, Norsko) jsou obvykle kvalitní. Tohle je výjimka. V hlavní roli Truhlíci z Truhlíkova. Nakonec jsem si oddychl, poněvadž dospělí jsou větší idioti než děti. Příběh je o náušnicích pro Valborg a o klučíkovi, který touží po mamince a tatínkovi. Šokujícím zjištěním pro mě bylo, že Tereza nemá mezi nohama frndu, ale bimbase! ()

Subjektiv

Strašlivý norský dětský film Potkan 007 dostává v podobě Crazy gangu na ponorce vážného konkurenta. Dokonce páchá povětšinou ty samé přestupky proti dobrému vkusu. Výtvarně stojí někde na půli cesty mezi realitou a Teletubbies, přičemž občas prosvitne něco z nové, barevné Addamsovic rodiny (zvláště první scéna). Všichni dospělí jsou bez výjimky směšné kreatury, které by normální děti z našeho světa neustále nutily ke kakání strachy. Zdejší protřelí smradi v rádobydospěláckých oblecích, kteří už od svých zhruba desíti let pasou po ženách, s nimi raději bojují o jakýsi potopený poklad. Tradice kvalitních severských dětských filmů, jako je třebas Akce Mojžíš (a filmy následující), tu dostává zatraceně na zadek. ()

• V roce 2003 se v norsku jednalo o nejúspěšnější film od poloviny 70. let. V kinech ho vidělo kolem 400 000 lidí, což je skoro 10 % norské populace. (Cheeker)