Tension

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1949, 95 min

Někdo tu má silně zkreslené představy o pojmu "krásná" (a o příšerném výrazu "stará" nemluvě). Vyumělkovaná peroxidová královna? --------------- Naopak v Cyd Charisse jsem objevila (po Veronice Lake) druhého noirového anděla.(2.8.2008)

Roztomilý film noir, tentokrát zakončený celkem šťastně. Jak se zachováte, když vás stará nestydatě podvádí a nechcete utrpět povážlivou újmu na cti. Což o to - geniálních plánů tady bylo, život a jeho absurdní smysl pro humor však otěže lidských osudů z rukou pouští jen velmi nerad. Příjemné, svižně zrežírované i dost nápadité. Hlavním plus je ale jistě femme fatal v podání Audrey Totter. To je mi pěkná dáma. Krásy i rozumu jistě nepobrala nejméně. Už od pohledu ale řádně smrdí - ne hnojem, ale ostrou voňavkou, a to tou nejdražší. Pro tento typ snímků naprosto ideální.(19.1.2006)

Zaujímavý úvod, v ktorom nás víta detektív v podaní Barryho Sullivana so svojim pôsobivým príhovorom, aby nám vyrozprával príbeh jedného bezhlavo zamilovaného muža, ktorému utiekla žena, a v polovici sa vrátil späť na scénu. Akoby zmena hlavného hrdinu v polovici filmu mi celkom nesadla, inak fajnová atmoška. V úlohe femme fatale potešila kráľovná B-noirov Audrey Totter so svojim typickým kukučom :)(24.4.2019)

Oceňuji přímočarou noirovou story bez nesmyslných nelogičností, obě ženské role výborné. A pak taky drobné detaily - zajímavý obchod/lékárna/bar v jednom - možná v Americe běžné, nevím. Taky mě zaujala šlehačka ve spreji a kontaktní čočky v roce 1950. Jo a pořád jsem si říkal...toho malýho tlustýho policajta s knírkem odněkud znám... a pak jsem si vzpomněl na Jakea a Tlusťocha a bylo jasno.(18.11.2011)

Děj je sice šíleně předvídatelný, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo. Nuda se nekonala, naopak jsem se dobře bavil. Některé nápady byly totiž hodně zajímavé a celé to držely skvělé postavy, obzvláště ty dva detektivové byli velký sympaťáci. Rozhodně velice příjemné překvapení.(21.1.2013)