Warren Quimby (Richard Basehart) zbožňuje svoji atraktivní ženu Claire (Audrey Totter) až nezdravou vášní. Celé noci tvrdě pracuje v lékárně, zatímco Claire se baví, jak se jí zrovna zachce. Poté, co ho začne podvádět s bohatým obchodníkem Barney Deagerem (Lloyd Gough), a navíc se přestěhuje za Barneym do Malibu, je Quimby zcela vyveden z míry. Warren nejprve zkouší svoji ženu pohnout k návratu. Když jeho snaha nepřináší ovoce, vypracuje si dobrodružný plán nemilosrdné pomsty... Podle povídky Johna Klorera. (Pohrobek)

Atron

Oceňuji přímočarou noirovou story bez nesmyslných nelogičností, obě ženské role výborné. A pak taky drobné detaily - zajímavý obchod/lékárna/bar v jednom - možná v Americe běžné, nevím. Taky mě zaujala šlehačka ve spreji a kontaktní čočky v roce 1950. Jo a pořád jsem si říkal...toho malýho tlustýho policajta s knírkem odněkud znám... a pak jsem si vzpomněl na Jakea a Tlusťocha a bylo jasno. ()

Topco

Zaujímavý úvod, v ktorom nás víta detektív v podaní Barryho Sullivana so svojim pôsobivým príhovorom, aby nám vyrozprával príbeh jedného bezhlavo zamilovaného muža, ktorému utiekla žena, a v polovici sa vrátil späť na scénu. Akoby zmena hlavného hrdinu v polovici filmu mi celkom nesadla, inak fajnová atmoška. V úlohe femme fatale potešila kráľovná B-noirov Audrey Totter so svojim typickým kukučom :) ()

Pohrobek

Roztomilý film noir, tentokrát zakončený celkem šťastně. Jak se zachováte, když vás stará nestydatě podvádí a nechcete utrpět povážlivou újmu na cti. Což o to - geniálních plánů tady bylo, život a jeho absurdní smysl pro humor však otěže lidských osudů z rukou pouští jen velmi nerad. Příjemné, svižně zrežírované i dost nápadité. Hlavním plus je ale jistě femme fatal v podání Audrey Totter. To je mi pěkná dáma. Krásy i rozumu jistě nepobrala nejméně. Už od pohledu ale řádně smrdí - ne hnojem, ale ostrou voňavkou, a to tou nejdražší. Pro tento typ snímků naprosto ideální. ()

Slasher

Banální anti-milostná zápletka s postavou totální p*či (zde přesná Audrey Totter) a násilnou smrtí milence, což je OK a v součtu celkem zábava, ale pořád nijak nevytrhne a po stránce stylu je to jenom velmi lehce noir. Přitom tu byla dobrá příležitost k zapojení podsvětí po vraždě Deagera... #Noirvember ()

Bebacek

Někdo tu má silně zkreslené představy o pojmu "krásná" (a o příšerném výrazu "stará" nemluvě). Vyumělkovaná peroxidová královna? --------------- Naopak v Cyd Charisse jsem objevila (po Veronice Lake) druhého noirového anděla. ()