Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II

USA, 2006, 73 min

Předloha:

Jack Kirby (kniha)

Mark Millar

Oproti jedničce se nám změnil režisér, ale poznat to nejde, dvojka je stejně stylizovaná a drží se v kolejích prvního dílu. I přes to musím říct, že jsem se bavil více, možná proto, že už jsem znal postavy a věděl co očekávat. Bavil mě více děj okolo afrického tajemného města a návrat „nesmrtelného“ Herr Kleisera. Nejvíc mě štve (štval) Giant Man, hodně otravný a taky nevyužitý Hulk, naopak jsem docenil upgrade Iron-Mana. Přidávám jednu hvězdičku 8/10*(20.10.2008)

Platí to samé, co u prvního dílu. Otravné postavy (dokonce i předtím solidně vykreslený Banner je tu na pěst), zmršená zápletka a vydařené finále. 5/10(10.8.2011)

Pokračování Ultimates se nese v duchu prvního dílu, což je jen dobře. Jsou zde stejné postavy jako v prvním dílu, akorát přibude Black Panther, což je skvělé, protože mám tuto postavu rád a bylo příjemné spatřit území Wakandy. Příběh je opět na dobré úrovni, opět se inspiruje konkrétním komiksem, což je také příjemné. Je to docela zajímavá podívaná, protože komix, ze kterého vychází tento film, byl předlohou i pro filmové Avengers, takže pro mě bylo zajímavé sledovat rozdíly mezi těmito dvěma filmy. Takových filmů bych uvítal klidně pět...95%(30.12.2012)

Tento komentář je směřován k oběma dílům, jelikož jsou dějově i kvalitativně na stejné úrovni. Na Ligu spravedlivých Avengers zkrátka nemají. Chybí tomu koule, akce je stereotypní, postavy debilní, příběh primitivní a je to nudné.(17.9.2011)

Úžasný distribučný názov s dvomi dvojkami :-) Oproti jednotke sa príbeh trochu viac zamotáva, pribúda ďalší hrdina, vo vnútri tímu Avengers to podchvíľou vrie. Banner má problémy z Hulkom a Furym, Kapitán Amerika s Black Widow a Giant Manom, Giant Man s Wasp a sám so sebou, Thor s Odinom, jedine Stark je úplne nad vecou. Sú tu však opäť mimozemšťania a treba zachraňovať svet. Hulk je tentoraz na reťazi a Iron Man hláškuje ešte viac ako minule. Škoda toho menej zaujímavého úvodu v Afrike...(20.4.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné komiksové knihy Grega Johnsona. (Terva)