Noemova archa (TV film)

Noemova archa

Drama / Dobrodružný / Romantický

Německo / USA, 1999, 2x90 min

• kratina

Chtěl jsem si po té letošní nepodařené potopě spravit chuť, ale nespravil. I tahle verze potopy znalce bible zřejmě znechutí, kované ateisty moc nerozesměje (těch pár rádoby vtípků to nevytrhne), fanoušky Jona Voighta příliš neuspokojí a diváka konzumenta bůhvíjak nezasytí. Zlatý Darren Aronofsky a jeho mainstreamové necky roku 2014.(4.5.2014)

První film, resp. část je celkem dobrou podívanou, která se sleduje naprosto v pohodě. Ale ta druhá, to je jen nastavování minut, desítek minut naprosto nudných a zbytečných. Jednoduše mletí z posledního. Spolu s archou, co se po tak dlouhém a vyčerpávajícím kroužením v ničem kolem ničeho s vypětím všech sil zastavila na pevnině, jakoby se i dotočily všechny rezavé rozvrzané kamery a dosvítily reflektory a štáb jakoby jen s obrovským oddychem dopadl na zem a řekl si: ,,Uff, konečně to máme za sebou." Tak nějak ten konec nedopal jak asi měl....65%(24.2.2011)

• Renciasko

Súhlasím s komentárom od Austen.. Jednu hviezdu dávam za snahu podať tento príbeh trochu v inom štýle, komicky. Ale pritom dopustiť sa tak veľkého časového prečinu? Spojiť príbeho Noeho s Lotom?? Absolútne nekriticky vykonštruovaný príbeh, ktorému uverí každý, kto o tomto nemá ani zdanie. To je ako keby sme skĺbili do filmu Svätopluka a Štefánika. absolútne nepochopiteľné.(6.1.2019)

• Djkoma

Přes kvalitní obsazení a docela slušné televizní vzezření je Noemova archa už od první myšlenky slabý film. Už jen tato skoro až báje o zničení Sodomy a Gomory a vybudování věřícího Noeho obrovskou archu je nejen příliš neuvěřitelný, ale také nepravděpodobný. Překvapí herci jako Jon Voight, F. Murray Abraham, James Coburn a další svým propůjčením jmen a hereckých výkonů. Všichni vcelku slušně hrají, i když to lepší si určitě nechávají na plátno, které znamená (peníze a) svět. Slušná televizní produkce, která ve chvíli kdy si ukousne kus Bible mizí v podprůměru.(19.3.2008)

V podstatě to není nic zas tak kvalitního, také se jedná o TV film, ale v paměti mi to uvízlo, zvláště ta část filmu, kde tráví Noe se svými bližními a zbytkem zvířat světa dlouhé dni na širém oceánu. Pro udělání si přehledu na téma biblické potopy, která byla ne jednou zfilmována doporučuji ke skouknutí. Verdikt: 2-3* a 60 - 70 %.(19.10.2014)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Austrálii a tiež v americkom Texase. (MikaelSVK)