Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Co Bůh stvořil, rozhodl se zničit, a proto jediný poctivý mezi hříšníky dostává úkol.  Dvoudílný americký televizní film je volnou a místo poněkud neobvyklou adaptací slavného biblického příběhu o zničení hříšných měst Sodomy a Gomory, o potopě a muži jménem Noe. Ten je sice obyčejným dělníkem, ale jednoho dne slyší boha, který pro něj má zvláštní úkol. Byl totiž jediným poctivým člověkem, kterého Bůh našel mezi hříšným obyvatelstvem pyšných měst Sodomy a Gomory a proto právě jeho varoval, když se rozhodl vyčistit hříšná města a pověřil úkolem najít další poctivce. Jenže Noe jich mezi sousedy příliš nenašel a tak varoval alespoň Lota a jeho ženu Sarah. Bůh jim řekl, aby šli, oni šli a za zády slyšeli děsivé zvuky zkázy obou měst, na které Bůh seslal ohnivé koule... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Kariya 

všechny recenze uživatele

První film, resp. část je celkem dobrou podívanou, která se sleduje naprosto v pohodě. Ale ta druhá, to je jen nastavování minut, desítek minut naprosto nudných a zbytečných. Jednoduše mletí z posledního. Spolu s archou, co se po tak dlouhém a vyčerpávajícím kroužením v ničem kolem ničeho s vypětím všech sil zastavila na pevnině, jakoby se i dotočily všechny rezavé rozvrzané kamery a dosvítily reflektory a štáb jakoby jen s obrovským oddychem dopadl na zem a řekl si: ,,Uff, konečně to máme za sebou." Tak nějak ten konec nedopal jak asi měl....65% ()

soukyd33 

všechny recenze uživatele

Zkáza Sodomy a Gomory, je známou katastrofou pro lidstvo, a první ze dvou zkáz. Tou druhou je Světová potopa, kde bude hrát hlavní roli právě loď Archa. Příběh se drží silné pouto, a staví proti sobě dobro a zlo lidstva. Scény jsou dobré, a herci také. Herecké výkony průměrné, ale stačí to. Hudba není špatná, melodie též. Poznámka: Na Arše musel být dobrý blázinec. Poznámka: Boží hlas je i zde velmi důrazný, a děsivý. Ale má to své důvody. Zajímavost: Podle příběhu je duha, smlouva s Boha s lidstvem, že už nikdy nezasáhne do osudu lidstva. Každý člověk si jde svou cestou. Ve filmu ale už před potopou, je duha jasně viditelná. 🤔 (Nevím jestli je to schválně, nebo chyba ve filmu.🤔) Hvězdiček 3 ()

Reklama

Agatha 

všechny recenze uživatele

Když vezmu v potaz, že se v tomto snímku sešli 3 oscarové hvězdy (John Voight, Mary Steenburgen a James Coburn), tak jsem očekával trošku přesvědčivější herecké výkony. Ale zase na druhou stranu, televizní filmy bývají o dost horší než tento. Triky sice nejsou nějak moc působivé, ale podrůměrné taky nejsou. Koukatelné to bylo a pro většinu planety jistě i poučné... ()

Movie Gourmet 

všechny recenze uživatele

V podstatě to není nic zas tak kvalitního, také se jedná o TV film, ale v paměti mi to uvízlo, zvláště ta část filmu, kde tráví Noe se svými bližními a zbytkem zvířat světa dlouhé dni na širém oceánu. Pro udělání si přehledu na téma biblické potopy, která byla ne jednou zfilmována doporučuji ke skouknutí. Verdikt: 2-3* a 60 - 70 %. ()

Austen odpad!

všechny recenze uživatele

Tak toto je bezesporu to nejhorší, co jsem viděla v žánru - zkoušíme adaptovat Bibli. Myslím, že film buď překvapí nebo urazí toho, kdo příběh o potopě četl a uvědomuje si i časový rozestup mezi touto událostí a zničením Sodomy a Gomory. Připadalo mi to jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Joooo, potopa není dost dramatická, potřebujeme tam víc figur. Noe a jeho rodina - no to není dost. Tak tam šoupneme - no třeba Lota - a dáme tam "a la pirátskou" scénku na rozbouřených vodách. Doufám, že si na základě této podívané někdo neodškrtne to, že už znalosti Starého zákona má v malíku, viděl přece tu show s Woightem. Bylo to i formálně ubohé. Odfláknuté. Nedokážu pochopit, že se dneska točí TV-filmy, které se snaží vypadat velkolepě, ale odfláknutost leze všemi dírami. Prostě tato archa by šla ke dnu. K tomu mému šla hned. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Austrálii a tiež v americkom Texase. (MikaelSVK)
  • Noe a Lot podľa Biblie nemajú medzi sebou nič spoločné. Jeden z Noemových synov - Set bol praotcom Abraháma a Abrahám bol strýkom Lota. Medzi nimi je niekoľkogeneračný rozdiel. Rovnako ako medzi zničením Sodomy a Gomory a potopou sveta. (ambrobene)

Reklama

Reklama