Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jonathan "Mox" Moxon (James Van Der Beek) je akademicky nadaný hráč týmu West Canaan. Přes svou relativní popularitu ve škole se snadno spřátelí s ostatními hráči a taky s inteligentní módní přítelkyní Jules Harbor (Amy Smart). Přesto všechno je Mox se svým životem nespokojen. Chce odejít z Texasu do školy na Brown University, nemá rád svého fotbalem posedlého otce a děsí ho představa hrát fotbal pod legendárním trenérem Budem Kilmerem (Jon Voight). Kilmer totiž musí za každou cenu všechno vyhrát. Jeho bezohledná filozofie si nakonec vybírá svou daň na nadějném Lancu Harborovi (Paul Walker), Moxově nejlepším příteli. A právě od Moxe se čeká, že svého přítele v týmu Coyotes nahradí. Povede se Coyotes vyhrát 23. divizní titul? (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Pěknej sportovní film, ve kterém se předvedlo několik budoucích hvězdiček. Dawson hrající hlavního hrdinu má okolo sebe Amy Smart z Osudového doteku, Paula Walkera z Rychle a zběsile nebo Ali Larter z Hrdinů. Klasické schéma tohoto žánru je dodržené - hvězda, velké zranění, náhradník, nárůst popularity, problémy s holkou, tlustej hráč, prohrání zápasu, poslední zápas o všechno. Samozřejmě je tady i "I´m Black" problém. Scéna se slehačkovýma bikinama byla dokonale zparodována v Bulšitu. Přesto to přináší něco nového, protože je tady trenér, kterého budete opravdu nenávidět. A závěrečná rebélie proti němu je vynikající a jen tak se nevidí. Dawsonův projev na konci sice nemá takovou šťávu jako obvykle, ale i tak tým strhne. Když se k tomu přidá povedený soundtrack je výsledek i přes všechna kliše dobře stravitelný. Navíc hláška Billy Boba - jsem zpět, vyblitej a v pohodě - patří ke klasice. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Kdyby mně tady nesral Dawson se svými morálními hodnotami a jakýmsi středoškolským kodexem slušňáka, bylo by to min. u mně o třídu lepší. Texaské prostředí nabuzené americkým fotbalem, takže jaksi nechápu to přítomné omezené hodnocení. Pro tzv. "správné hošany" neboli pseudomasturbanty jako stvořené. Hodně mladých ksichtu z času kdy jejich hvězdy nebyli tak vysoko, ehm. 6/10 ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Střední škola je pouze matnou vzpomínkou v mé minulosti, ale pokud má děravá paměť občas zažije okamžiku záblesku, tak má studentská léta vypadala o poznání nezajímavěji, než ta Moxova. Nikdy jsem rafinovaně nehodil šišatý nesmysl do správných rukou, přesto jsem se dost bavil a navíc hrdě hlásím, že takto má vypadat správný středoškolský film - na hřišti praskají kosti, autority se bortí, šlehačka se nosí na obnažených prsou, chlast protéká dovnitř i ven, kantorka se svíjí u tyče a jízda naháčů v ukradeném policejním voze je jen bonusem na povedeném večeru. ()

Ostra 

všechny recenze uživatele

Nevím proč, ale na sportovních filmech se mi strašně těžko hledá něco špatného. Dokážu jim odpustit všechna klišé i občas umělou pohádkovost. A ač moc nemusím americký fotbal (rozuměj jako sport), tak miluju filmy o něm, zvlášť pokud se odehrávají v tom krásném státě jménem Texas, kde nic není důležitějšího. Z toho důvodu jsem si oblíbil Friday Night Lights a z toho důvodu jsem se tolik těšil na Varsity Blues. A opět jsem si to nad míru užil. Trenéra Kilmera jsem nenáviděl snad víc než Louisu Fletcherovou v Přeletu, obsazení žáků střední školy bylo velmi sympatické a všechno to podtrhla vkusně vytvořená atmosféra fanatického Texasu. Celkově musím hodnotit jako jeden z nejlepších filmů o americkém fotbalu. ()

darwin 

všechny recenze uživatele

Dnes již klasický teenagerovský film o dospívání a hlavně americkém fotbalu. Příběh se odehrává v malém fiktivním městečku West Canaan ve východním Texasu. Vše se zde točí kolem místního středoškolského týmu Coyotes, který trénuje despotický a nelidský Bud Kilmer (Jon Voight). Trenérovi absolutně nezáleží na jeho hráčích, chce pouze získat další titul pro sebe. Jeho metody zdravotně odnese několik hráčů a tak se do hry dostane zdánlivě druhořadý quarterback Jon Moxon (James Van Der Beek). Zápas o titul se blíží a nespokojenost a odpor vůči fanatickému trenérovi roste... Varsity Blues je zcela klíšovitým filmem v nejlepším smyslu slova. Nechybí zde pohlední svalnatí fotbalisté, krásné holky (včetně jedné učitelky), rocková hudba, alkohol a sex, ani "token black guy". Tím, že Varsity Blues tak krásně zapadá do tohoto schématu, byl film výtečně zparodován v Not Another Teen Movie. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (4)

  • Ford z plakátu nebyl ve filmu použit. (Cheeker)
  • Ali Larter v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama