Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jonathan "Mox" Moxon (James Van Der Beek) je akademicky nadaný hráč týmu West Canaan. Přes svou relativní popularitu ve škole se snadno spřátelí s ostatními hráči a taky s inteligentní módní přítelkyní Jules Harbor (Amy Smart). Přesto všechno je Mox se svým životem nespokojen. Chce odejít z Texasu do školy na Brown University, nemá rád svého fotbalem posedlého otce a děsí ho představa hrát fotbal pod legendárním trenérem Budem Kilmerem (Jon Voight). Kilmer totiž musí za každou cenu všechno vyhrát. Jeho bezohledná filozofie si nakonec vybírá svou daň na nadějném Lancu Harborovi (Paul Walker), Moxově nejlepším příteli. A právě od Moxe se čeká, že svého přítele v týmu Coyotes nahradí. Povede se Coyotes vyhrát 23. divizní titul? (ČSFD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Střední škola je pouze matnou vzpomínkou v mé minulosti, ale pokud má děravá paměť občas zažije okamžiku záblesku, tak má studentská léta vypadala o poznání nezajímavěji, než ta Moxova. Nikdy jsem rafinovaně nehodil šišatý nesmysl do správných rukou, přesto jsem se dost bavil a navíc hrdě hlásím, že takto má vypadat správný středoškolský film - na hřišti praskají kosti, autority se bortí, šlehačka se nosí na obnažených prsou, chlast protéká dovnitř i ven, kantorka se svíjí u tyče a jízda naháčů v ukradeném policejním voze je jen bonusem na povedeném večeru. ()

Ostra 

všechny recenze uživatele

Nevím proč, ale na sportovních filmech se mi strašně těžko hledá něco špatného. Dokážu jim odpustit všechna klišé i občas umělou pohádkovost. A ač moc nemusím americký fotbal (rozuměj jako sport), tak miluju filmy o něm, zvlášť pokud se odehrávají v tom krásném státě jménem Texas, kde nic není důležitějšího. Z toho důvodu jsem si oblíbil Friday Night Lights a z toho důvodu jsem se tolik těšil na Varsity Blues. A opět jsem si to nad míru užil. Trenéra Kilmera jsem nenáviděl snad víc než Louisu Fletcherovou v Přeletu, obsazení žáků střední školy bylo velmi sympatické a všechno to podtrhla vkusně vytvořená atmosféra fanatického Texasu. Celkově musím hodnotit jako jeden z nejlepších filmů o americkém fotbalu. ()

Reklama

Blazkowicz 

všechny recenze uživatele

Další filmeček o americkém fotbale. Tentokrát je to takové povrchnější, ani do jednoho žánru se nejde nějak moc do hloubky. Nebo aspoň mi to tak přišlo. Filmu to ale na kvalitách rozhodně neubírá. Škoda, že u nás na středních nic takového není. Při příštím shlédnutí dám šanci titulkům. Two Faces od DOTN tam podle originálního soundtracku měla být a zas nic. Závěrečné titulky nelžou. Někdo si ze mě už poněkolikáté dělá srandu. 3* ()

Rathe 

všechny recenze uživatele

Příběh je trochu klišé, ale dá se to přehlížet a užívat příběhu. Zajímalo by mě, jestli tyhle filmy, kde je trenér fotbalistů tyran, vycházejí z nějaké události, protože takovéhle téma jsem už nejednou viděl. Herecké obsazení bylo příjemné a někdy i vtipné (třeba Billy Bob). Filmy, které poukazují životy středoškoláků v Americe je dost, ale přesto jsou pokaždé odlišné a já si je užívám. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Kdyby mně tady nesral Dawson se svými morálními hodnotami a jakýmsi středoškolským kodexem slušňáka, bylo by to min. u mně o třídu lepší. Texaské prostředí nabuzené americkým fotbalem, takže jaksi nechápu to přítomné omezené hodnocení. Pro tzv. "správné hošany" neboli pseudomasturbanty jako stvořené. Hodně mladých ksichtu z času kdy jejich hvězdy nebyli tak vysoko, ehm. 6/10 ()

Galerie (37)

Zajímavosti (4)

  • Ford z plakátu nebyl ve filmu použit. (Cheeker)
  • Ali Larter v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama