Varsity blues

Varsity Blues

Drama / Komedie / Sportovní

USA, 1999, 106 min

Další filmeček o americkém fotbale. Tentokrát je to takové povrchnější, ani do jednoho žánru se nejde nějak moc do hloubky. Nebo aspoň mi to tak přišlo. Filmu to ale na kvalitách rozhodně neubírá. Škoda, že u nás na středních nic takového není. Při příštím shlédnutí dám šanci titulkům. Two Faces od DOTN tam podle originálního soundtracku měla být a zas nic. Závěrečné titulky nelžou. Někdo si ze mě už poněkolikáté dělá srandu. 3*(24.10.2020)

Kdyby mně tady nesral Dawson se svými morálními hodnotami a jakýmsi středoškolským kodexem slušňáka, bylo by to min. u mně o třídu lepší. Texaské prostředí nabuzené americkým fotbalem, takže jaksi nechápu to přítomné omezené hodnocení. Pro tzv. "správné hošany" neboli pseudomasturbanty jako stvořené. Hodně mladých ksichtu z času kdy jejich hvězdy nebyli tak vysoko, ehm. 6/10(31.3.2012)

Příběh je trochu klišé, ale dá se to přehlížet a užívat příběhu. Zajímalo by mě, jestli tyhle filmy, kde je trenér fotbalistů tyran, vycházejí z nějaké události, protože takovéhle téma jsem už nejednou viděl. Herecké obsazení bylo příjemné a někdy i vtipné (třeba Billy Bob). Filmy, které poukazují životy středoškoláků v Americe je dost, ale přesto jsou pokaždé odlišné a já si je užívám.(29.3.2017)

Já též, nesnáším omezenou texaskou mentalitu, která vám zajistí nenenávist svého okolí pouze v případě, že jste za a) quarterback nebo za b) roztleskávačka. Občas méně tlačit na pilu a bylo by to dokonalé. Skvělá satira, i když v některých momentech bohužel sklouzává ze své cesty a americký Patriotický Špekáčkov až oslavuje, čímž si podráží nohy.(3.5.2015)

Verná ukážka toho ako to vyzerá v niektorých amerických komunitách, ktoré mali to šťastie a nakúpili všetkých sedem smrteľných hriechov. Možno by som aj odobral v popise k tomuto filmu žáner komédia, lebo drvivá väčšina z humoru vo filme bola smutná satira na toxické športové a sociálne prostredie. Moc som nepochopil prevedeniu zvádzacích scén medzi hlavnou postavou a roztlieskavačkou. A sakra, vždy keď vidím Walkera, tak mi príde smutno.(22.1.2019)