Aféra s náhrdelníkem

The Affair of the Necklace

Aféra s náhrdelníkom

Drama / Historický / Dobrodružný

USA, 2001, 117 min

Zcela prumerne historicke, lehce romanticke, drama aneb jak okrast kardinala, zamilovat se do Mentalisty a podkopat zaklady monarchie. 0,5% akce, 99,5% intrik. Pekna vyprava, kostymy i skladby, ale jinak nic zvlastniho. Navic na DVD z edice Aha! me stvala velka desynchonizace titulku, dokonce casto nektere chybely...doporucuji tuto smejdskou verzi vubec nekupovat a radsi film stahnout, pripadne zkusit bluray nebo dabing.(4.8.2013)

Oscar 1 nominace: Kostýmy(19.3.2004)

Možná je to mojí zvolna černající, intrikánskou právnickou duší, možná úděsnou a odpornou povrchností, možná tím že až příliš nekriticky zbožňuju Hillary Swank (která skutečně vypadá spíš na anglickou než francouzskou hraběnku...což také můžeme brát jako režijní záměr, neboť to vyjadřuje odlišnost její postavy od zbytku francouzského dvora, ale tomu sám moc nevěřím:)), nicméně u exkluzivně herecky obsazené a skutečně velmi výpravně natočené Aféry jsem se ani na chvíli nenudil...klasická hudba (jako třeba moje oblíbená Händelova Hudba K Ohňostroji, která je sice ve filmu použita zcela mimo ohňostroj, a navíc byla složena pro krále anglického, ale i tak je nezapomenutelná;)) ve spojení s překonávajícím se Davidem Newmanem vytvářejí poměrně solidně onu zvláštní atmosféru zvolna nadcházejícího pádu monarchie, i když co do syrovosti kontrastu života třetího stavu a nádhery dvora Ludvíka XVI. zůstává realitě leccos dlužen. Co se Hollywoodu týká, úvodní poznámky typu „založeno na skutečné události“ jsem vždycky velkoryse ignoroval, a proto mi nic nebrání zhodnotit The Affair Of The Necklace 70%.(28.8.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $471,210Tržby Celosvetovo $1,367,477║ herecky dobre zahrané, príbeh újde, kostými a kamera na úrovni plusom je aj hudba /60%/(21.11.2008)

Veľmi máličko chýbalo Charlesovi Shyerovi, aby z tohto filmu spravil vysoko nadpriemernú záležitosť. Už len podobnosť podstaty niektorých momenotv filmu s flirtujúcou atmosférou 'Dangerous Liaisons' bola neprehliadnuteľná,avšak nebola podávaná s takou šarmantnosťou a eleganciou, ktorú si Shyer odložil pre svoj nasledujúci snímok, v ktorom mu všetky tieto veci vychádzali na výbornú. Každopádne očarujúce herectvo Hilary Swank zatienilo aj vysoký lesk onoho najdrahšieho náhrdelníku. Správna dávka napätia potlačila mnohé lacno pôsobiace momenty filmu, v ktorých film takmer skĺzol do obyčajnej romanci. Hudba kolísala, ale v rozhodujúcich momentoch film podržala, rovnako ako aj pekná výprava a kvalitné kostýmy. 70%.(1.12.2010)

Film z prostředí Versailles! - To bude nádhera, myslela jsem si... Ale všechny ty okamžiky, které by bývaly mohly dodat snímku zdání "Krásy“ jsou tak příliš ...hrubé, tvrdé, ostré, rázné, celý příběh má tak strašně nepoetickou podobu... Američtí tvůrci asi zapomněli, že netočí film ve stylu Dnes neumírej, ale příběh z francouzské historie. Tragédií je, že ho ještě navíc nazvali skutečným příběhem! Opravdu nemám odvahu pátrat po zřejmě razantních odlišnostech oproti tomu skutečnému příběhu...(13.10.2003)

Když jsem sledoval "Million Dollar Baby", nemohl jsem věřit, že je to ta samá Hillary Swank. Tam naprosto zářila a působila jako velká profesionálka a přesto velice civilně. Ovšem zde je taková nemastná neslaná. Nevýrazná šedá myška, která neoslní. Celkově se jedná o průměrný kostýmný film s průměrným asi vším.(2.9.2007)

Klasická kostýmovka, pekná výprava. Dumasov román Kráľovnin náhrdelník si pamätám len hmlisto, no som si istá, že nebol taký patetický. Okrem toho ma popudilo, ako sa tvorcovia snažili vyvolať dojem, že v starom francúzskom súdnictve sa používali rovnaké formulky a postupy ako v súčasnom americkom. Hilary Swank mi do role Francúzky veľmi nesadla, Joely Richardson na tom bola omnoho lepšie a Brian Cox v rámci možností filmu exceloval. 3* len s ohľadom na žáner, v konkurencii s akýmkoľvek kvalitným filmom toto neobstojí.(18.11.2006)

Víceméně průměrné historické (a zejména kostýmní) drama (s některými českými lokacemi) o tom, jak Francie směřovala ke své revoluci. Případné nedostatky ale povznáší soustředěné herectví krásné Hilary Swank, která své intrikářské hraběnce dodává ďábelskou upřímnost a věrohodnost!!(19.11.2006)

• MaedhRos

Walken potěšil (Chris vždycky potěší) a Brody byl skvělý... Ale nějak tomu chyběla přesvědčivost, atmosféra a šťáva. Na nějakou krutě mrazivou analytickou sondu to bylo ukrutně melodramatické a povrchní, na melodrama (neřkuli strhující drama) to zas bylo trestuhodně vycmrndlé (a povrchní)... A na to, aby to byla aspoň zábava, to zas bylo trochu moc...nudné. A že s tímhle příběhem a těmito hrdiny by se dalo naložit mnohem, mnohem lépe.(8.4.2006)

Velkolepý Historický film, hezký příběh, krásné kostýmy, zajímavá zápletka z období Francouzské revoluce. Doporučuji.(15.3.2015)

• InJo

Historická kostýmní nuda s několika světlými okamžiky. A příjemnými herci.(24.8.2004)

O historii něco malinko vím a kdykoliv jsem někde četl o náhrdelníkové aféře, vždycky mi to přišlo silně dramatickej příběh, kterej si o zfilmování říká. Starší verze (a že jich nebylo málo) neznám, ale tohle mi přišlo dost o ničem. Příjemná kostýmní podívaná, romantický příběh s historickými kulisami v pozadí. Historično ovšem pojato značně volně včetně příliš okatě odlišně nastíněných povah dvou hlavních žen (hraběnka de la Motte jako světice? Marie Antoinetta jako prvoplánová svině?). Škoda, tohle už nemusím vidět.(12.11.2011)

Historický film, prý na základě skutečné události. I já jsem to někde četla. Tak jsem byla zvědavá, co mi ukáže film. Asi jsem si šlechtičnu Jeanne de la Motte vysnila jinak, protože Hilary SWANK mou představu nesplňovala. Byla vynikající ve filmu C.Eastwooda "Million dollar baby ", ale tady se mi zdála nemastná neslaná. Byla totiž málo vznešená a strašně ustrašená. Chyběla jí taková ta vznešená drzost spolu s nevšední krásou. Zkrátka jsem jí nevěřila, že by dokázala vymyslet takový podvod. ( Pochopte - ona měla za úkol svou krásou oslnit kněze -kardinála a přesvědčit ho o téměř nemožné transakci !!) Jonathan PRYCE v roli kardinála byl prostě vynikající. Kdyby tento film zrežirovalo větší režisérské Eso, věřím, že by to mohl být úžasný historický film. Bylo zde málo vtipných dialogů, málo akčních scén a celkově to bylo pojato velmi ležérně (bez napětí). A ačkoliv byl film kvůli kostýmům nominován na OSCARA , dávám pouze 3*.(10.8.2008)

I přes zde velmi nízké hodnocení jsem byla spokojena, dobrá zápletka, bez zbytečných průtahů, film měl spád a Hilary má nevýslovné kouzlo osobnosti.(26.5.2007)

Hilary Swank historické kostýmy sluší, vypadá v nich půvabně a dokonale. Škoda, že je tenhle film tolik nudný a příliš dlouhý.(27.9.2010)

Poněkud upovídané a překombinované a přitom typicky hollywoodsky zjednodušené. Ale kostýmy, výprava a místy i Hilary Swank jsou dost fajn.(25.8.2004)

Takovej klasickej historickej film na dlouhý zimní odpoledne, plnej intrik, podvodů a jinejch dobovejch tradic.(28.3.2008)

• venison

Mám ráda historické filmy, mám ráda Hilary Swank a éru Ludvíka XVI., ale tahle adaptace je zvrhlost od začátku až do konce.. S režisérem na gilotinu :-D(17.6.2014)

Tento film by dost dobrý, počínaje námětem a slušným scénářem přes dobrou režii až k obsazení (Swank, Pryce, Brody, Cox, Walken), takže 3,5*.(6.11.2009)

• Ev.D.

Děj se tak moc táhl ,že už jsem akorát čekala až to skončí. 1* za Simona Bakera a kostýmy.(30.12.2013)

<< předchozí 1 2 3