poster

Aféra s náhrdelníkem

 • USA

  The Affair of the Necklace

 • Slovensko

  Aféra s náhrdelníkom

Drama / Historický / Dobrodružný

USA, 2001, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MaedhRos
  **

  Walken potěšil (Chris vždycky potěší) a Brody byl skvělý... Ale nějak tomu chyběla přesvědčivost, atmosféra a šťáva. Na nějakou krutě mrazivou analytickou sondu to bylo ukrutně melodramatické a povrchní, na melodrama (neřkuli strhující drama) to zas bylo trestuhodně vycmrndlé (a povrchní)... A na to, aby to byla aspoň zábava, to zas bylo trochu moc...nudné. A že s tímhle příběhem a těmito hrdiny by se dalo naložit mnohem, mnohem lépe.(8.4.2006)

 • argenson
  ***

  O historii něco malinko vím a kdykoliv jsem někde četl o náhrdelníkové aféře, vždycky mi to přišlo silně dramatickej příběh, kterej si o zfilmování říká. Starší verze (a že jich nebylo málo) neznám, ale tohle mi přišlo dost o ničem. Příjemná kostýmní podívaná, romantický příběh s historickými kulisami v pozadí. Historično ovšem pojato značně volně včetně příliš okatě odlišně nastíněných povah dvou hlavních žen (hraběnka de la Motte jako světice? Marie Antoinetta jako prvoplánová svině?). Škoda, tohle už nemusím vidět.(12.11.2011)

 • lucijelucije
  ***

  Občas mě překvapuje, jak je H. Swank tvárná. Tahle aféra mi nepřipadala katastrofická, ona svou roli zahrála fakt dobře, a příběh ač trochu jednoduchý a strohý se dal zvládnout. Trochu mi vadila kombinace právě Hilary a Simona Bakera, protože mi k sobě moc nešly. A taky bych časovou hranici o něco omezila. Jinak 5/10(9.4.2016)

 • Pavlínka9
  ****

  Krásný kostýmní příběh v čele pro mě opravdu ošklivou Hilary Swank, která mi ale pokaždé dokáže, že v jejím případě na vzhledu nezáleží, jelikož je výborná herečka, poté okouzlující Simon Baker, bravurní Adrien Brody a vynikající Brian Cox, který pro mě dokázal celý film uloupit pro sebe, i když tam téměř nebyl :) Příběh vynikající, vystihující, skvělé intriky a zápletka, která poukázala na tehdejší dobový problém v čele s ženou, jež neznala limity své pokladnice. Co se mi ale fakt nelíbilo byly zpomalené záběry, kterých tam bylo přehršel a taky jsem nepochopila hudbu - jedna z nejhorších, co jsem kdy slyšela a do tohoto filmu se vůbec nehodila.(16.3.2014)

 • zsn
  ***

  "Příběh plný vášní", kde jediná vášeň zde byla honba za pozemkem. Takže nuda. Jakákoli aféra s náhrdelníkem nebo jinými cetkami absolutně nestála za zfilmování. Nudný děj a příliš mnoho známých herců, kteří tak svou roli, potažmo celý film naprosto "zlevnili". Hvězdičky za ptáka na hlavě, za Adriena Brodyho, který si zaplať Pánbů stihl zachránit život a za ohyzdnou Joely Richardson, která přišla o hlavu.(9.1.2015)

 • - Točilo se na zámku Kačina, katedrále sv. Barbory v Kutné hoře, Valticích, Lednici a Dobříši. (M.B)