poster

Aféra s náhrdelníkem

 • USA

  The Affair of the Necklace

 • Slovensko

  Aféra s náhrdelníkom

Drama / Historický / Dobrodružný

USA, 2001, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Orlau32
  ***

  Historický film, prý na základě skutečné události. I já jsem to někde četla. Tak jsem byla zvědavá, co mi ukáže film. Asi jsem si šlechtičnu Jeanne de la Motte vysnila jinak, protože Hilary SWANK mou představu nesplňovala. Byla vynikající ve filmu C.Eastwooda "Million dollar baby ", ale tady se mi zdála nemastná neslaná. Byla totiž málo vznešená a strašně ustrašená. Chyběla jí taková ta vznešená drzost spolu s nevšední krásou. Zkrátka jsem jí nevěřila, že by dokázala vymyslet takový podvod. ( Pochopte - ona měla za úkol svou krásou oslnit kněze -kardinála a přesvědčit ho o téměř nemožné transakci !!) Jonathan PRYCE v roli kardinála byl prostě vynikající. Kdyby tento film zrežirovalo větší režisérské Eso, věřím, že by to mohl být úžasný historický film. Bylo zde málo vtipných dialogů, málo akčních scén a celkově to bylo pojato velmi ležérně (bez napětí). A ačkoliv byl film kvůli kostýmům nominován na OSCARA , dávám pouze 3*.(10.8.2008)

 • Pavlínka9
  ****

  Krásný kostýmní příběh v čele pro mě opravdu ošklivou Hilary Swank, která mi ale pokaždé dokáže, že v jejím případě na vzhledu nezáleží, jelikož je výborná herečka, poté okouzlující Simon Baker, bravurní Adrien Brody a vynikající Brian Cox, který pro mě dokázal celý film uloupit pro sebe, i když tam téměř nebyl :) Příběh vynikající, vystihující, skvělé intriky a zápletka, která poukázala na tehdejší dobový problém v čele s ženou, jež neznala limity své pokladnice. Co se mi ale fakt nelíbilo byly zpomalené záběry, kterých tam bylo přehršel a taky jsem nepochopila hudbu - jedna z nejhorších, co jsem kdy slyšela a do tohoto filmu se vůbec nehodila.(16.3.2014)

 • Gemini
  ****

  Možná je to mojí zvolna černající, intrikánskou právnickou duší, možná úděsnou a odpornou povrchností, možná tím že až příliš nekriticky zbožňuju Hillary Swank (která skutečně vypadá spíš na anglickou než francouzskou hraběnku...což také můžeme brát jako režijní záměr, neboť to vyjadřuje odlišnost její postavy od zbytku francouzského dvora, ale tomu sám moc nevěřím:)), nicméně u exkluzivně herecky obsazené a skutečně velmi výpravně natočené Aféry jsem se ani na chvíli nenudil...klasická hudba (jako třeba moje oblíbená Händelova Hudba K Ohňostroji, která je sice ve filmu použita zcela mimo ohňostroj, a navíc byla složena pro krále anglického, ale i tak je nezapomenutelná;)) ve spojení s překonávajícím se Davidem Newmanem vytvářejí poměrně solidně onu zvláštní atmosféru zvolna nadcházejícího pádu monarchie, i když co do syrovosti kontrastu života třetího stavu a nádhery dvora Ludvíka XVI. zůstává realitě leccos dlužen. Co se Hollywoodu týká, úvodní poznámky typu „založeno na skutečné události“ jsem vždycky velkoryse ignoroval, a proto mi nic nebrání zhodnotit The Affair Of The Necklace 70%.(28.8.2004)

 • zsn
  ***

  "Příběh plný vášní", kde jediná vášeň zde byla honba za pozemkem. Takže nuda. Jakákoli aféra s náhrdelníkem nebo jinými cetkami absolutně nestála za zfilmování. Nudný děj a příliš mnoho známých herců, kteří tak svou roli, potažmo celý film naprosto "zlevnili". Hvězdičky za ptáka na hlavě, za Adriena Brodyho, který si zaplať Pánbů stihl zachránit život a za ohyzdnou Joely Richardson, která přišla o hlavu.(9.1.2015)

 • ArdathBay
  ****

  Luxusně obsazená a výborně zahraná historická podívaná s výtečnou hudbou od Davida Newmana a klasickou od Händela, Monteverdiho, Vivaldiho, Schuberta a Mozarta. Zazní i Dead Can Dance s Lisou Gerrard. Film je založen na skutečné události, ale všichni víme, jak si filmaři skutečnosti upravují ,aby jim šli do "krámu". Hilary je éteričnost sama a její odhodlanost nezná mezí. Walken jako Cagliostro je správně démonický a Pryceumu věříte každé gesto. Kamera je úžasná hlavně v záběrech na svit světla a hru sněhových vloček. Až na pár drobností jsem velmi spokojen.(9.9.2009)

 • - Točilo se na zámku Kačina, katedrále sv. Barbory v Kutné hoře, Valticích, Lednici a Dobříši. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace