Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Začíná vypravování o rafinované a krásné šlechtičně Jeanne de la Motte Valois, o intrikách na královském dvoře, o lásce a vášni k druhému pohlaví, ztracené stavovské cti, ale také o nádherných šatech a briliantových špercích, které probouzely nebývalé touhy a mohly se stát oslňujícími aktéry spletitých příběhů, z nichž ten o náhrdelníku byl skutečný a začal takto: Milované dítě hraběte a hraběnky z Valois, malá Jeanne, si žila jako v bavlnce až do chvíle, kdy do jejich domu přišli vojáci a krutě zabili hraběte, jenž si dovolil oponovat králi Ludvíku XVI. Zabavili rodině majetek. Truchlící hraběnka, která navíc byla v jiném stavu, smutek nepřežila. Dospělá Jeanne si pak umínila získat čest a dobré jméno rodiny zpět. Jejím pomocníkem se stává kardinál de Rohan a klíčem k navrácení cti briliantový náhrdelník.

Oscarová Hilary Swank (BOYS DON'T CRY) a briliantový náhrdelník, vytvořený z 647 drahých kamenů, který věnoval král Ludvík XV. své milence Madame Du Barry, jsou hlavními atrakcemi kostýmního romantického příběhu režiséra Charlese Shyera o pikantních praktikách u dvora a skutečném skandálu, který rozhýbal společenský život francouzské aristokracie 18. století. Není bez zajímavosti,že film se natáčel také v Čechách. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

wosho 

všechny recenze uživatele

Pěkná výprava, zajímavý příběh a silné herecké obsazení. S těmito trumpfy, ale bohužel Charles Shyer spíše mrhal, než je pořádně využil. Ze začátku se mu však daří, divák je napnutý jak to dopadne. Ale jakmile spiklenci získají náhrdelník, vše jde do háje. Scénář začíná se brodit v bezradnosti. A tím i herci. Reřisér náhle neví co a jak má říci. Skrátka celý film jde do háje. Aféra s náhrdelníkem je výrazným sklamáním, nedokáže diváky pobavit, ani jim dát něco vydatnějšího.Všem kdo by rádi spatřili opravdu dobrý film o intrikách na dvoru Ludvíka XVI., vřele doporučuji francouzdké drama Nevinné krutosti. ()

HiddenDragon 

všechny recenze uživatele

Zcela prumerne historicke, lehce romanticke, drama aneb jak okrast kardinala, zamilovat se do Mentalisty a podkopat zaklady monarchie. 0,5% akce, 99,5% intrik. Pekna vyprava, kostymy i skladby, ale jinak nic zvlastniho. Navic na DVD z edice Aha! me stvala velka desynchonizace titulku, dokonce casto nektere chybely...doporucuji tuto smejdskou verzi vubec nekupovat a radsi film stahnout, pripadne zkusit bluray nebo dabing. ()

Reklama

ArdathBay 

všechny recenze uživatele

Luxusně obsazená a výborně zahraná historická podívaná s výtečnou hudbou od Davida Newmana a klasickou od Händela, Monteverdiho, Vivaldiho, Schuberta a Mozarta. Zazní i Dead Can Dance s Lisou Gerrard. Film je založen na skutečné události, ale všichni víme, jak si filmaři skutečnosti upravují ,aby jim šli do "krámu". Hilary je éteričnost sama a její odhodlanost nezná mezí. Walken jako Cagliostro je správně démonický a Pryceumu věříte každé gesto. Kamera je úžasná hlavně v záběrech na svit světla a hru sněhových vloček. Až na pár drobností jsem velmi spokojen. ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Walken potěšil (Chris vždycky potěší) a Brody byl skvělý... Ale nějak tomu chyběla přesvědčivost, atmosféra a šťáva. Na nějakou krutě mrazivou analytickou sondu to bylo ukrutně melodramatické a povrchní, na melodrama (neřkuli strhující drama) to zas bylo trestuhodně vycmrndlé (a povrchní)... A na to, aby to byla aspoň zábava, to zas bylo trochu moc...nudné. A že s tímhle příběhem a těmito hrdiny by se dalo naložit mnohem, mnohem lépe. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Tak Hilary Swank u mňa platí za jedny z najlepších herečiek, hoci ju nemám za extra obľúbenú, nevyhľadávam ju. Zároveň je podľa môjho skromného názoru jedna z najmenej atraktívnych žien v Hollywoode. Na moje prekvapenie tu v dobovom kostýme, klobúku a vhodne upravenými vlasmi vyzerala normálne ako príťažlivá žena. To je tak jediné pozitívum filmu. Nudnejšie dvorné reči som ešte nepočul, príbeh vysušený ako plátok hovädzieho, žiadna šťava. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Točilo se na zámku Kačina, katedrále sv. Barbory v Kutné hoře, Valticích, Lednici a Dobříši. (M.B)

Reklama

Reklama