Aféra s náhrdelníkem

The Affair of the Necklace

Aféra s náhrdelníkom

Drama / Historický / Dobrodružný

USA, 2001, 117 min

O historii něco malinko vím a kdykoliv jsem někde četl o náhrdelníkové aféře, vždycky mi to přišlo silně dramatickej příběh, kterej si o zfilmování říká. Starší verze (a že jich nebylo málo) neznám, ale tohle mi přišlo dost o ničem. Příjemná kostýmní podívaná, romantický příběh s historickými kulisami v pozadí. Historično ovšem pojato značně volně včetně příliš okatě odlišně nastíněných povah dvou hlavních žen (hraběnka de la Motte jako světice? Marie Antoinetta jako prvoplánová svině?). Škoda, tohle už nemusím vidět.(12.11.2011)

Zcela prumerne historicke, lehce romanticke, drama aneb jak okrast kardinala, zamilovat se do Mentalisty a podkopat zaklady monarchie. 0,5% akce, 99,5% intrik. Pekna vyprava, kostymy i skladby, ale jinak nic zvlastniho. Navic na DVD z edice Aha! me stvala velka desynchonizace titulku, dokonce casto nektere chybely...doporucuji tuto smejdskou verzi vubec nekupovat a radsi film stahnout, pripadne zkusit bluray nebo dabing.(4.8.2013)

Pěkná výprava, zajímavý příběh a silné herecké obsazení. S těmito trumpfy, ale bohužel Charles Shyer spíše mrhal, než je pořádně využil. Ze začátku se mu však daří, divák je napnutý jak to dopadne. Ale jakmile spiklenci získají náhrdelník, vše jde do háje. Scénář začíná se brodit v bezradnosti. A tím i herci. Reřisér náhle neví co a jak má říci. Skrátka celý film jde do háje. Aféra s náhrdelníkem je výrazným sklamáním, nedokáže diváky pobavit, ani jim dát něco vydatnějšího.Všem kdo by rádi spatřili opravdu dobrý film o intrikách na dvoru Ludvíka XVI., vřele doporučuji francouzdké drama Nevinné krutosti.(30.1.2007)

Film z prostředí Versailles! - To bude nádhera, myslela jsem si... Ale všechny ty okamžiky, které by bývaly mohly dodat snímku zdání "Krásy“ jsou tak příliš ...hrubé, tvrdé, ostré, rázné, celý příběh má tak strašně nepoetickou podobu... Američtí tvůrci asi zapomněli, že netočí film ve stylu Dnes neumírej, ale příběh z francouzské historie. Tragédií je, že ho ještě navíc nazvali skutečným příběhem! Opravdu nemám odvahu pátrat po zřejmě razantních odlišnostech oproti tomu skutečnému příběhu...(13.10.2003)

"Příběh plný vášní", kde jediná vášeň zde byla honba za pozemkem. Takže nuda. Jakákoli aféra s náhrdelníkem nebo jinými cetkami absolutně nestála za zfilmování. Nudný děj a příliš mnoho známých herců, kteří tak svou roli, potažmo celý film naprosto "zlevnili". Hvězdičky za ptáka na hlavě, za Adriena Brodyho, který si zaplať Pánbů stihl zachránit život a za ohyzdnou Joely Richardson, která přišla o hlavu.(9.1.2015)

• - Točilo se na zámku Kačina, katedrále sv. Barbory v Kutné hoře, Valticích, Lednici a Dobříši. (M.B)