Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Začíná vypravování o rafinované a krásné šlechtičně Jeanne de la Motte Valois, o intrikách na královském dvoře, o lásce a vášni k druhému pohlaví, ztracené stavovské cti, ale také o nádherných šatech a briliantových špercích, které probouzely nebývalé touhy a mohly se stát oslňujícími aktéry spletitých příběhů, z nichž ten o náhrdelníku byl skutečný a začal takto: Milované dítě hraběte a hraběnky z Valois, malá Jeanne, si žila jako v bavlnce až do chvíle, kdy do jejich domu přišli vojáci a krutě zabili hraběte, jenž si dovolil oponovat králi Ludvíku XVI. Zabavili rodině majetek. Truchlící hraběnka, která navíc byla v jiném stavu, smutek nepřežila. Dospělá Jeanne si pak umínila získat čest a dobré jméno rodiny zpět. Jejím pomocníkem se stává kardinál de Rohan a klíčem k navrácení cti briliantový náhrdelník.

Oscarová Hilary Swank (BOYS DON'T CRY) a briliantový náhrdelník, vytvořený z 647 drahých kamenů, který věnoval král Ludvík XV. své milence Madame Du Barry, jsou hlavními atrakcemi kostýmního romantického příběhu režiséra Charlese Shyera o pikantních praktikách u dvora a skutečném skandálu, který rozhýbal společenský život francouzské aristokracie 18. století. Není bez zajímavosti,že film se natáčel také v Čechách. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (53)

argenson 

všechny recenze uživatele

O historii něco malinko vím a kdykoliv jsem někde četl o náhrdelníkové aféře, vždycky mi to přišlo silně dramatickej příběh, kterej si o zfilmování říká. Starší verze (a že jich nebylo málo) neznám, ale tohle mi přišlo dost o ničem. Příjemná kostýmní podívaná, romantický příběh s historickými kulisami v pozadí. Historično ovšem pojato značně volně včetně příliš okatě odlišně nastíněných povah dvou hlavních žen (hraběnka de la Motte jako světice? Marie Antoinetta jako prvoplánová svině?). Škoda, tohle už nemusím vidět. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Klasická kostýmovka, pekná výprava. Dumasov román Kráľovnin náhrdelník si pamätám len hmlisto, no som si istá, že nebol taký patetický. Okrem toho ma popudilo, ako sa tvorcovia snažili vyvolať dojem, že v starom francúzskom súdnictve sa používali rovnaké formulky a postupy ako v súčasnom americkom. Hilary Swank mi do role Francúzky veľmi nesadla, Joely Richardson na tom bola omnoho lepšie a Brian Cox v rámci možností filmu exceloval. 3* len s ohľadom na žáner, v konkurencii s akýmkoľvek kvalitným filmom toto neobstojí. ()

Reklama

zsn 

všechny recenze uživatele

"Příběh plný vášní", kde jediná vášeň zde byla honba za pozemkem. Takže nuda. Jakákoli aféra s náhrdelníkem nebo jinými cetkami absolutně nestála za zfilmování. Nudný děj a příliš mnoho známých herců, kteří tak svou roli, potažmo celý film naprosto "zlevnili". Hvězdičky za ptáka na hlavě, za Adriena Brodyho, který si zaplať Pánbů stihl zachránit život a za ohyzdnou Joely Richardson, která přišla o hlavu. ()

MaedhRos 

všechny recenze uživatele

Walken potěšil (Chris vždycky potěší) a Brody byl skvělý... Ale nějak tomu chyběla přesvědčivost, atmosféra a šťáva. Na nějakou krutě mrazivou analytickou sondu to bylo ukrutně melodramatické a povrchní, na melodrama (neřkuli strhující drama) to zas bylo trestuhodně vycmrndlé (a povrchní)... A na to, aby to byla aspoň zábava, to zas bylo trochu moc...nudné. A že s tímhle příběhem a těmito hrdiny by se dalo naložit mnohem, mnohem lépe. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

I mě tam Hilary moc nesedla ona je celkově neslaná nemastná.Vzhledem k tomu že ta aféra otřásla královstvím ,bych čekala nějakou lišku podšitou - když už teda intrikovala . Ale další herecké postavy odvedly skvěle svoji práci takže se to u ní ztratilo.Celkově je film zábavný.Hláška vypravěče že lid viděl svoji královnu v jiném světle a k tomu záběr na.....to mě fakt dostalo.Jinak jsem přišla na chuť filmům kde je zapojen i vypravěč.Konec vás překvapí.Film mě opravdu zaujal.Dobrý dabingU mě dobrý. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Točilo se na zámku Kačina, katedrále sv. Barbory v Kutné hoře, Valticích, Lednici a Dobříši. (M.B)

Reklama

Reklama