Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když v roce 1962 profesor Webber vyslechl v televizi projev prezidenta Kennedyho o kubánské krizi, rozhodl se uchýlit s těhotnou manželkou Helen do protiatomového krytu pod svým domem, který po léta budoval a vybavil vším potřebným. Když záhy otřese domem exploze, profesor v domnění, že jde o atomový útok, uzavře východ. Netuší, že výbuch byl způsoben havárií stíhačky, která se zřítila na jeho dům. V krytu, který připomíná dobře zařízený byt, se manželům narodí syn Adam, který zde s rodiči prožije harmonické a spokojené dětství. Když uplyne pětatřicet let, dveře krytu se automaticky otevřou. Otec se v ochranném obleku vydá na průzkum. Najde zchátralou čtvrť plnou špíny, bezdomovců a zděšeně se vrátí dolů v domnění, že svět je plný mutantů. Chce žít i nadále v krytu, jenže pak dostane záchvat a Helen pošle syna nahoru, aby opatřil zásoby na další roky v podzemí. Dobrácký Adam, který se ve svých pětatřiceti letech poprvé ocitá na denním světle, okouzleně prochází městem, až nakonec zabloudí. Pokusí se prodat sbírku baseballových kartiček, a když ho chce majitel obchodu podvést, zastane se ho prodavačka Eva. Šéf ji za to vyhodí, ale dívka odmítne mladíkovu vděčnost. Adamovi se nakonec podaří Evu přemluvit, aby mu pomohla nakoupit zásoby. Postupně se seznamuje se světem i jeho obyvateli... (TV Nova)

(více)

Recenze (302)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Americký režisér Hugh Wilson natočil v roku 1999 snímok "Príchod z minulosti" (Blast trom The Past). Podľa môjho názoru je to hodne nedocenená romantická komédia, ktorá rokmi neprávom upadla takmer do zabudnutia. Čo je škoda. Ja si ju vždy rád pripomeniem a vždy sa pri nej dobre pobavím. Nie len kvôli tej originálnej pseudo post apokalyptickej zápletke, ale aj vďaka veľmi dobre obsadeným postavám v hlavných úlohách. Manželský pár v podaní hereckej dvojice Christopher Walken a Sissy Spaceková je perfektný. Taktiež aj ich dospelý syn Adam, ktorý prvý krát vo svojom živote opúšťa protiatómový kryt, aby nakoniec zistil, že žiadna jadrová vojna sa nekonala, ktorého zahral Brendan Fraser je úžasný. Zvládol zahrať túto rolu očarujúco milým spôsobom. Výborne ku nemu zapasovala aj krásna Alicia Silverstone, ktorá stvárnila jeho partnerku Evu. **** ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Jak přežít atomovou válku a vrátit se do "zničeného" světa z trošku jiného úhlu než vážná Sci-fi :-) Ani si kolikrát neuvědomíme, jak moc se za pár let změní naše okolí i myšlení. Dobrá a vtipná komedie. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Mne táto komédia, ktorá okolo seba nevzbudila príliš veľa pozornosti, prišla strašne dobre obsadená aj zahraná a hlavne si myslím, že svojím NÁMETOM má hooodne navrch pred všetkými svojimi bračekmi a sestričkami. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Brendan Fraser je v roli mladíka narozeného v protiatomovém bunkru, nepolíbeného dívkou ani civilizací, k pomilování. Umí jen to, co ho naučili jediní spolubydlící - jeho rodiče, ale přirozená inteligence a bezelstnost mu ukáže "tam nahoře" vždycky tu správnou cestu. Kašlu na to, že to není kdovíco, mám tuhle milou komedii prostě ráda. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Další báječná "malá" komedie. Souhlasím s POMEM. Námět je slibný a herecké výkony výborné, zvlášť Brendan Fraser je ve své roli "nedotknutého" mladíka skvělý. Nejvíc mě ovšem rozesmály prostřihy z baru v průběhu let a náboženské seance arcibiskupa Belknera. A Alicia Silverstone? Jako třešnička na dortu :-) ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Dávali to kdysi v létě, kdy člověk nepohrdne žádným filmem s byť jediným známějším jménem v titulcích. V téhle lehce přitroublé komedii jich bylo hned několik a nad všemi dle očekávání vysoko čněl pošuk Christophera Walkena. Jop, ucházející milý film. 70% Zajímavé komentáře: kleopatra, davidek ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $26,511,114Tržby Celosvetovo $40,263,020║ komercia je niekedy neúprosná, na čo dopadol aj tento príjemný film, nuž nevšednosť si hľadá ťažko miesto u širokého publika _Jedna z mála komédii, čo ovplívajú nadmernou tematickou sviežosťou a aj vďaka tomu je sprostredkovaný humor tak krásne svojský a nevtieravý. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavý filmek s celkem vtipným tématem. Tupý Brendan Fraser (bez urážky, ale k téhle roli se hodíš ;-)) je chvílemi k popukání a hezká Alicia S. je zase k nakousnutí. Celé je to slušně zábavné. ()

gouryella 

všechny recenze uživatele

První půlka nabízí opravdu slušnou porci zábavy a vtipů, pak ovšem film sklouzne na nemastnou neslanou romantickou notu bez nápadu a z filmu se stává pouze průměr. Škoda potenciál na nadprůměrnou komedii tu bezesporu byl. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Velká sranda. Fraser v tradiční roli ňoumy je skvělý, ale zcela netradiční jsou Spaceková a hlavně Walken - na ty je opravdu radost se dívat. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Už od suprových úvodních titulků jsem věděl, že mě to bude bavit. Ten film je prostě fajn. Začátek v bunkru je moc hezky udělanej a Christopher Walken se Sissy Spacek jsou geniální manželskej pár. No a nejlepší je, že i Brendan Fraser drží tempo a je fakt skvělej naivní dobrák. Ta romantická linie nezklamala a byla taková příjemně uvěřitelná. Alicia Silverstone byla sympaťačka. Prostě skvělej film na odreagování. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Vedela som, že to takto dopadne. Si ako stratené šteňa.“ Každý film s dobrou tanečnou scénou v mojich očiach automaticky stúpne aspoň o pár bodov. Ale PRÍCHOD Z MINULOSTI by bol fajn aj bez nej. Okrem cukríka Brendana Frasera, ktorý je na zahryznutie, sa vydaril aj scenár. Síce operuje s mnohými klišé filmov o „cudzincovi v našom svete“, ale sú obohatené sviežimi drobnosťami (hrdina síce 35 rokov prežil v podzemí, ale nie je to žiadny blbec a páli mu to). Potešilo ma tiež kvalitné herecké obsadenie (vrátane Alicie Silverstone, obvykle extra nesympatickej) a niektoré vtipy takmer ako z Monty Python (náboženská sekta, boxovanie Nathana Filliona). ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Hodne pohodova romanticka komedie, ktera nikam nespecha, ale presto si udrzuje fajnovy tempo. Na zajimavy a originalni myslence vystavenej sice tuctovej, ale fajn pribeh o noumovi, co si najde zenskou. Film sice neni nejak extremne narvanej forama, u kterejch by se clovek valel po zemi, spis je to ale v takovy roztomily rovine a tak to funguje na vybornou. Skvela dvojka rodicu, kde obzvlast Walken exceluje a dokazuje, ze nemusi hrat jen psychopaty, miloucka Silverstone, no a samozrejme Fraser, kterymu ten naivni slusnacek skvele sednul. Celkove zkratka vysoce prijemna zalezitost za lepsi 4*. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Výborná komedie, kterou se si už na podruhé velmi zamiloval. Fraser hraje něco podobného jako v Králi džungle, ale tentokrát scénář stojí na přeci jen lepším tématu. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Výborná oddychovka, ze které mi nejvíce uvízl Christopher Walken. Brendan Fraser jako ňouma je také moc dobrý. Sice se jedná o trochu netradiční komedii, ale pokaždé když běží v TV tak si ji nemohu nechat ujít. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Krásná komedie s "bombovým" námětem - díky tomu je ve filmu řada skvělých situačních gagů. Budou však fungovat jen na jedno shlédnutí. Přesto tleskám autorům za nápad zapojit pětatřicetiletého mladého muže do rušného současného života, když do té doby znal jen vnitřek protiatomového krytu a své rodiče. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xP-2L3jnxFY ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Zajímalo by mě, jestli bych mohl potkat dívku. Trochu jsem o tom přemýšlel. Jen asi posledních patnáct let.” Žít pětatřicet let s rodiči v atomovém krytu, tak by mé i jejich přežití záviselo pouze na velikosti toho krytu. Gentleman (není to ten, kdo vlastní koně) Adam to zvládl se ctí a odvážně se vydal hledat dívku svých snů. Já bych tedy na jeho místě asi nebyl příliš vybíravý, ale on má přesné požadavky - nesmí být mutant a musí být z Pasadeny. Mě to jeho dobývání Evy opravdu bavilo, ale celou tu avizovanou romantiku hravě překonal tatík krokující si nový bunkr, opilá matka pronikající výtahem na seance a samozřejmě staromódní Adam se svými kartičkami. A taky námět, protože začít poznávat svět v pětatřiceti je skutečně zdrojem spousty vtipných situací. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Tenhle film nabízí spoustu vtipných situací a skvělé herecké výkony. Obzvlášť Brendan Fraser mě mile překvapil. Největší výhrou je ale originální námět. Možná mohl být využit ještě o trochu lépe a scénář se mohl obejít bez těch pár ohraných klišé. Ale ikdyž tomu chybí nějaká ta "svoucnost", je to jedno velké překvapení. 3,5* ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Skvělá pohodová komedie, která těží ze skvělýho nápadu a obsazení, kde ze začátku hlavně Walken a Spacek jsou super, ono taky aby ne, když tam jsou vlastně téměř samotný a v druhý polovině zase celej film přebírá super slušnej a děsně naviní Brendan Fraser, kterej tady vypadá strašně mladě a je fakt zábavnej. Jediný co mi moc nesedlo byla Alicia Silverstone, nevim kdo vymyslel, že je hezká a sexy, ale já to určitě nebyl, mě přišla dost ošklivá. Brandan by si určitě zasloužil k sobě někoho lepšího. ()

Reklama

Reklama