Když v roce 1962 profesor Webber vyslechl v televizi projev prezidenta Kennedyho o kubánské krizi, rozhodl se uchýlit s těhotnou manželkou Helen do protiatomového krytu pod svým domem, který po léta budoval a vybavil vším potřebným. Když záhy otřese domem exploze, profesor v domnění, že jde o atomový útok, uzavře východ. Netuší, že výbuch byl způsoben havárií stíhačky, která se zřítila na jeho dům. V krytu, který připomíná dobře zařízený byt, se manželům narodí syn Adam, který zde s rodiči prožije harmonické a spokojené dětství. Když uplyne pětatřicet let, dveře krytu se automaticky otevřou. Otec se v ochranném obleku vydá na průzkum. Najde zchátralou čtvrť plnou špíny, bezdomovců a zděšeně se vrátí dolů v domnění, že svět je plný mutantů. Chce žít i nadále v krytu, jenže pak dostane záchvat a Helen pošle syna nahoru, aby opatřil zásoby na další roky v podzemí. Dobrácký Adam, který se ve svých pětatřiceti letech poprvé ocitá na denním světle, okouzleně prochází městem, až nakonec zabloudí. Pokusí se prodat sbírku baseballových kartiček, a když ho chce majitel obchodu podvést, zastane se ho prodavačka Eva. Šéf ji za to vyhodí, ale dívka odmítne mladíkovu vděčnost. Adamovi se nakonec podaří Evu přemluvit, aby mu pomohla nakoupit zásoby. Postupně se seznamuje se světem i jeho obyvateli... (TV Nova)

Grafito

Průměrná romantická komedie.. Brendan Fraser hraje Brendana Frasera.. Alicia Silverstonová Alicii Silverstonovou.. a nakonec se vezmou.. toť vše.. ()

Venous666

Tak tady máme opět důkaz, že Brandem Fraser zahraje snad všechno. Tentokrát se opřel do parádní komedie s ještě lepším námětem. Jak někdo dokáže vymyslet příběh o tom jak je jedna rodinka 32 let pod zemí a vytěžit z toho tolik. Pořádně jsem se pobavil. ()

RedHot

S obsazením Adamovy holky bych si taky hlavu příliš nelámal, zahrát náročnou fešandu by totiž zvládla i leckterá moje spolužačka. Ale komu svěřit role otce a syna, to už chtělo cit a jsem rád, že to dobře dopadlo. Oba jelimani jsou tak dokonale zmatení a totálně mimo, že to na plátně funguje skvěle a komedii to staví na vyšší úroveň. ()

warrenur

Walken v paradnej roli genialneho vedca, otca rodiny a tak trochu cloveka trpiaceho stihomamom. Spolu s par paradnymi gagmi som sa celkom bavil (uctievac pri vytahu..). Jednoduche, ale vtipne a hoci je uz od natocenia peknych par rokov, oplati sa pozriet i v sucasnej dobe. Som prekvapeny, ze som sa k tomuto kusku dostal az teraz. Odporucam. Slabsie styri, silne tri. ()

zdeny99

Střeštěná komedie, která vychází z dob studené války, kdy jistě spousta lidí ze strachu před SSSR a použitím jejich atomových zbraní takto uvažovala. Ovšem zásobit se na několik desetiletí dopředu a vyrobit si pod domem vlastní protiatomový kryt, je již značně přitažené za vlasy. Nejděsivější představou je, že někdo v takovém uměle vytvořeném protiatomovém krytu vyroste a poté vyjde na povrch ze svého úkrytu. Jak to asi musí vypadat, ozvláště když se tam někdo narodí, to věrohodně zahrál Brendan Fraser. [10341. hodnocení, 270. komentář, 75%] ()

Velemír

Romantická komedie pro mě stojí i padá s ústřední dvojicí a její chemií, a v tomto případě se obávám, že spíše padá. Škoda slibného námětu. ()

mls

Film, ktorý vo vás nezanechá silnejšie dojmy, ale ak ho práve vidíte v televíznom programe a nemáte čo robiť, bude to určite príjemný zážitok. ()

Hopkins

já věřím že tímhle hodnocením namíchnu hodně filmových fandů tohoto filmu ale já na něm nenašle nic co by se mě líbilo takže 40-50 procent . ()

Rokle

Námět dává mnoho prostoru pro vtipnou komedii, která těží z onoho srovnávání mezi dobou před a po. Vkusný a vtipný Fraser tvoří se Silverstone moc milý pár. Walken a Spacek i na menší ploše ukázali jejich herecké umění. ()

Hapretor

Pobaví, neurazí. Brendan Fraser není bůh ví jaký herec, ale je to sympaťák každým coulem. On ten nápad filmu taky není k zahození do koše. Jak je to debilní, tak je to vtipný. ()

Iwiiik

Klasický tříhvězďák, který má sic originální námět, ale to je celkem k ničemu, protože je naprosto obludně zhnojen plejádou absurdních nelogičností (už jen fakt, že geniální vynálezce a pragmatický technik, který vybudujíc dokonalou podzemní vilku pro případ jaderného útoku, se ani neobtěžoval umístit ven dozimetr k měření stupně radiace) a když už člověk spolkne hektolitr důstojnosti a začne se tvářit, že je to v pořádku, zavalí ho Hugh Wilson a jeho parta hromadou odporných patetických momentů pro milovníky Harlequinek! Škoda. Kdyby bylo v tomto snímku méně prvoplánovosti a otřepaných dívčích klišé, hltal bych ho od začátku do konce. Nebýt výborného Christophera Walkena, bylo by to ještě o hvězdu méně (Brendan Fraser se svým mongoloidním výrazem, mi celou dobu evokoval pouze nepovedenou parodii na Forresta Gumpa) ()

Fujara777

Odzbrojujúco čistý Adam v podaní Frasera. Veľmi, veľmi príjemná romantická komédia. Romantika, ako aj humor, skrátka funguje. A ten námet: veľmi originálne. Pre mňa je tento film srdcovka. ()

Rathalos

Dalsia podarena komedia s Brendanom Fraserom,jeho filmy ma bavia a tento sa mi tiez pacil,zaujimavy namet,dobre prevedene,sympaticke herecke obsadenie,oplati sa pozriet si to...:-) ()

plagjoklas

Tak mne sa to náhodou velmi pácilo a dobre som sa bavil. fraser ako uplne nevinný a naivní chalan co prezil neexistujuci atomový výbuch a po 30tich rokoch sa vydava z podzemia na svet. Jeho konfrontácia s novým svetom, s novou hudbou a co hlavne zo zenou jeho snov je absolutne odzbrojujuca a vtipna. velmi dobra komedia ktoru si urcite este rad pozriem ()

mi-ib

Komedie s velmi nápaditou zápletkou, s příjemnou Alicií Silverstone a sladkým koncem. Prostě celkem zábavný film pro sobotní večer. ()

Barak

Absolutně nevyužitý potenciál! Místo kupení gagů a hlášek, které se z toho daly vytřískat, se tu Brendan Fraser akorát tváří hrozně dementně a velmi samoúčelně se rozvijí jeho vztah s Alicii Silverstone. Občasný lepší vtípek zklamání nezachrání.... 50% ()