Brainstorm

Brainstorm

Sci-Fi / Thriller

USA, 1983, 106 min

• Vitason

Brainstorm je něco jako dobrý orchestr bez dirigenta. Film má totiž zajímavý nápad, dobré herce a hezké záběry ze zaznamenávání zážitků, ale ten film nemá režiséra. Celé to působí jakoby se Trumbull chodil na plac jen vyspat, protože Brainstorm nemá jediný náznak tempa, kdy je celý příběh podáván hrozně útržkovitě a není tak úplně jasné jestli je Walken vůbec hlavní hrdina. Ten se sice snaží, ale režisér neudělal jediný krok k tomu, aby vám jeho postavu alespoň něčím přiblížil či vás donutil, aby jste mu fandili, takže celá hercova snaha vyjde prakticky v niveč. Navíc se režisér ani nesnaží vynález nějak představit či vysvětlit a skoro do půlky filmu není úplně jisté, na čem že to ti pánové v bílých pláštích vlastně dělají. Dalším, kdo si u filmu zřejmě pořádně odpočinul byl střihač, protože skoro každý záběr je neskutečně a nudně dlouhý až mi z toho těžkla víčka. Hornerova hudba není špatná, ale mohla by hrát častěji. Brainstorm mohlo být zajímavé sci-fi, kdy se vědec musí postavit vlastnímu vynálezu. Jenže to by tady musela být nějaká akce, takhle se to celé utopilo v bažině nudy.(9.7.2008)

• Lacike

Druhy film od Trumbulla a jeho styl mi evidentne nesedi. Sice si zvoli nejaku zaujimavu originalnu temu pri ktorej sa môze vyhrat s technickou strankou ale postavy su v jeho filmoch podane dost nudne a tempo filmu je strasne pomale. Vysledkom je preto film so zaujimavou myslienkou ale strasne nudnym spracovanim. Co ma tentoraz dost stve, lebo tema bola fakt zaujimava a zasluzila by si lepsi film. 4/10.(17.12.2015)

Velká škoda, že Trumbull nedokázal udržet vysoko nastavenou laťku až do konce. Působilo to, jako by ho to přibližně v polovině přestalo bavit a snažil se příběh jen ze setrvačnosti dovést k závěru, který je mimochodem tupý a hrubě se mi nelíbil. Slabé tři. Z tak zajímavého tématu se dalo vytřískat mnohem víc. Prosím o remake.(17.9.2011)

Brainstorm mohol byť veľmi silným kalibrom v tomto žánri, minimálne pri otváraní témy o otázkach existencie, polemizovaní o smrti, aneb vhupnutia do metafyzična, .. lež potenciálu hlavnej intencie filmu nesukondovalo takmer nič = celkové zvládnutie od dialógov, cez "kulisy", nelogičnosť vo viacerých prvkoch, až po spôsob prezentácie v jednotlivých scénach, kde ak neuchopíte túto širokorozsiahlu pointu, tak vám to môže vyjsť lacino až naivnô. .....---70%--- nadhadzujem % len za spomínanú myšlienku -> nečudo, že sa na nej podieľali aj manželia Grófovi..(29.7.2017)

Nějak mlhavě si to pamatuju, ale mám to vtisknuté v hlavě, tak že to bylo dobré. Když jsem pak hledal na internetu Brainstorm narazil jsem na dobrou Českou komedii. - http://www.csfd.cz/film/226088-brainstorm/ . K tomuto filmu se ještě vrátím, pokud jej seženu.(19.4.2013)

• - Jeden z prvních filmů, který byl natočen v širokoúhlém obrazovém formátu Super Panavision 70. Poměr stran obrazu činil 2,21:1. Dnešní filmy se točí většinou buď 1,85:1 nebo 2,35:1. (Marsik)