Vyděrači

Vydierači

Krimi / Komedie / Romantický

USA, 1997, 101 min

• neo93

Docela dost slabý film. Rozhodně jsem čekal o něco víc, než se mi dostavilo. Jasně, neočekával jsem žádnou filmovou přehlídku, ale i přesto o kapku více. Problém je již možná v samotném zařazení snímku do žánru. Film se tváří jako krimi, komedie či romantický film, ale ve výsledku není ani jedno. Od každého si bere něco, ale dohromady to příliš nefunguje. V celém filmu se skoro nezasmějete, o nějakém milostném poutu mezi hlavními hrdiny se nedá hovořit a po kriminální stránce se toho taky moc nestane. Samotný pár v podání Alicia Silverstone a Benicio Del Toro mě opravdu zrovna nenadchl. Alicia má sice hezkou tvářičku i postavu, ale to je tak vše, a Del Toro zase se svým monotoniím výrazem a nevýraznými postoji, taktéž neuchvátí. Jediným, kdo celou situaci zachraňuje, je Christopher Walken, který je jako povedený strýček výborný. Jinak ale film, nemá nic moc co nabídnout a nemá cenu se s ním dále zabývat, resp. nestojí za to ho někdy znovu vidět.(5.11.2017)

• Tommassi3

"Líbí se Ti můj smích ??" - "Víc než tvůj křik !!" ;) Průměrná pseudogangsterská taškařice o jednom fingovaném únosu rozmazlené dcerušky, která stojí a padá s tradičně skvostnými hereckými výkony Benicia Del Tora a Chrise Walkena.. Zejména Benicio je naprosto okouzlující v roli zlodějíčka a tak trochu smolaře, který vás prostě okouzlí !! Bohužel právě tu romantickou linku s pachutí "stockholmského syndromu" vidím jako největší slabinu Brambillova filmu, jemuž výrazně schází jakákoliv úderná hláška či nepolovičatě absurdní scéna, protože Alicia Silverstone, prkenná a nevýrazná tuctovka, odhaluje slabiny svého herectví právě nejvíc v okamžiku, kdy je v záběru spolu s Del Torem, kdy ještě víc vynikají !! Celkově se určitě nejedná o špatnou oddechovou záležitost, leč špatný výběr hlavní ženské postavy spolu s viditelnou nedotažeností celku mě zaráží, zvláště když si uvědomíte, že právě s touto "Bonnie a Clyde" (ne)komedií přišel Brambilla po kultovním Demolition Manovi..(15.7.2013)

• Anderton

Prítomní herci asi nemali zrovna žiadne ponuky a tak si zahrali vo Vydieračoch. Filme, o ktorom každý musel tušiť, že nebude mať šancu na úspech. Dialógy vyzerajú asi takto: doneste prachy, dám si dvojitého panáka, držala som mu penis, alebo vypadni z auta. Ako oddychovka v telke to ujde, pre tých zopár divákov v kinách to bolo určite rozčarovanie. Alicii to s tým drsným očným makeupom seklo. Dôvod na zhliadnutie ďaľšej šablónovitej verzie štokholmského syndrómu to však určite nie je.(16.7.2014)

• Pitryx

Začátek ujde, vyvíjí se to vcelku slibně, jako komedie, ale pak to zabředne do červené knihovny a začíná nuda. Navíc jsem to nepochopil s tím oblečením. V tašce to neměla, tu přece kontroloval ten zloděj. Do motelu ji odveze večer v bílém triku, ona vychází v černém a hned nato má na sobě hnědé triko. No to není zas tak důležité, fakt je to že pak snímek ztratí „šťávu“ a stává se víceméně statický. Nakonec to je ještě dobré, ale mezitím je opravdu nuda. 20130721nest.s.Nova Cinema(23.7.2013)

Oddechovka, jenž sází zejména na sympatické škádlení mezi Alicii Silverstone a Beniciem Del Torem, avšak ani vedlejší party Harry Connicka či Christophera Walkena nejsou k zahození. Atmosféra je dobrá, pohodová (písničkový doprovod obsahuje nahrávky od Dave Matthews Bandu, Bryana Adamse a dalších interpretů).(21.4.2008)