Vyděrači

Vydierači

Krimi / Komedie / Romantický

USA, 1997, 101 min

• cherita

Vždycky když jsme se v tělocviku rozdělovali na družstva do vybíjené, dostal k sobě každý silný hráč nějakého slabšího, aby byla vyrovnaná hra. Řekla bych, že ze stejného důvodu vyfasoval Benicio Del Toro Aliciu Silverstone (nebo naopak ona jeho), protože právě navzdory ní a hodně slabému scénáři drží „hispánský Brad Pitt“ tenhle film zuby nehty na úrovni něčeho, co ještě stojí za to sledovat. Možná, že ani bez něj by to nebylo na odpad (přece jen je tam ještě Christopher Walken), ale nuda by to byla určitě.(23.11.2008)

• Pitryx

Začátek ujde, vyvíjí se to vcelku slibně, jako komedie, ale pak to zabředne do červené knihovny a začíná nuda. Navíc jsem to nepochopil s tím oblečením. V tašce to neměla, tu přece kontroloval ten zloděj. Do motelu ji odveze večer v bílém triku, ona vychází v černém a hned nato má na sobě hnědé triko. No to není zas tak důležité, fakt je to že pak snímek ztratí „šťávu“ a stává se víceméně statický. Nakonec to je ještě dobré, ale mezitím je opravdu nuda. 20130721nest.s.Nova Cinema(23.7.2013)

• Anderton

Prítomní herci asi nemali zrovna žiadne ponuky a tak si zahrali vo Vydieračoch. Filme, o ktorom každý musel tušiť, že nebude mať šancu na úspech. Dialógy vyzerajú asi takto: doneste prachy, dám si dvojitého panáka, držala som mu penis, alebo vypadni z auta. Ako oddychovka v telke to ujde, pre tých zopár divákov v kinách to bolo určite rozčarovanie. Alicii to s tým drsným očným makeupom seklo. Dôvod na zhliadnutie ďaľšej šablónovitej verzie štokholmského syndrómu to však určite nie je.(16.7.2014)

• MickeyStuma

Neoriginální námět zůstal ve svém ztvárnění někde na půl cesty. Thriller? Komedie? Oni to, oni ono. Taškařice Alicie Silverstone a Benicio Del Tora nějak vůbec nebaví a jsou nezajímavé, i když se viditelně snaží. Vtípky aby divák pohledal, dějové zvraty jsou předvídatelné, akční scény slaboduché, drama žádné. Zkrátka chybí tomu ta správná šťáva. Rytmus vyprávění si však poctivě drží. Snímek vhodný pouze pro televizi na pozdní noc.(15.7.2014)

Oddechovka, jenž sází zejména na sympatické škádlení mezi Alicii Silverstone a Beniciem Del Torem, avšak ani vedlejší party Harry Connicka či Christophera Walkena nejsou k zahození. Atmosféra je dobrá, pohodová (písničkový doprovod obsahuje nahrávky od Dave Matthews Bandu, Bryana Adamse a dalších interpretů).(21.4.2008)