Stůj, ten mobil není tvůj

Dead Fish

• Německo

Dead Fish

Mŕtva ryba

Akční / Komedie / Thriller / Drama

Velká Británie / Německo, 2005, 98 min

• Puol

Zas sa niekdo snaží priživiť na teraz modernej vlne anglických štýlových gangsteriek. Nemá to ale žiadnú šťavu, chviľmi to je vyslovene trapné, občas sa síce vyskytne nejaký ten trefný suchý britský fórik... ale Gary Oldman sklamal. Nezachraňuje to ani ďalšia cholerická úloha Roberta Carlyla, čí úloha zabijáka Karla Rodena. Proste nuda, kde som sa nemohol dočkať kedy bude koniec.(16.5.2007)

• Bilky

Tak RODEN toto dielo určite nezaxránil! Neviem aký žáner to xcel byť, ale aj ako zmes to bolo úplne zbabrané. Len silou vôle som to dopozeral, lebo nad tým qváziinvenčným scénarom som zíval od nudy. Nexápem že OLDMAN sa ftakomto čomsi vôbec ukázal. Asi najhorší casting po roku 2000. ZANE a CARLYLE sú síce smiešny,ale bohužiaľ- toto nebola paródia! Možno to xcelo byť čosi na spôsob ZBAL PRAXY A VYPADNI alebo som tento film naozaj nepoxopil ale ľutoval som týx 60,-sk za dívídí. BTW:Mal ma varovať už ten stupídny názov čes.distribútora! Tá 1* je za masky, že RODENovi tie vlasy celý film držali na hlave :)(4.5.2006)

• Jenda

Jsem schopen obětovat tomuto filmu dvě hvězdy a svůj čas jen kvůli Gary Oldmanovi a Karlu Rodenovi. Na komedii má totiř příliš málo vtipu a na akční film málo akce. A co se týče thrilleru, měl by být člověk alespoň trochu napjatý. Všechny nápady byly už jednou či vícekrát lépe využity ve starších francouzských komediích.(17.7.2006)

• Malarkey

Naprostá zhovadilost, kde stojí za shlédnutí snad jenom Karel Roden, který mimo jiné má šíleně dlouhej sestřih vlasů a k tomu hraje nájemného vraha...Dragana, který je prý v východu...Bože můj, zas ta stará ohraná písnička. No nic příběh je otřesný, výkony herců bohužel mizivé a ke všemu je to strašně nudný, teda do té doby než přijede ve vrtulníku samotný Dragan, díky němu se příběh trochu oživý. Jinak nic zajímavého když se na to podívat tak už jenom kvůli Rodenovi jinak to nemá ani smysl.(31.8.2006)

Šialená oddychovka s vynikajúcim Garym Oldmanom, v roli absolútne nádherného šialeného úchyla a psychopata, ktorému skvele sekundujú ďaľšie záporné postavičky. Slušné dialógy a jednoduchá pointa filmu ma príjemne pobavili. Skvelý dabing mi umožnil si film ešte viacej vychutnať. Epizódne roličky Roberta Carlyla, Billy Zana a Karela Rodena - predovšetkým, nemajú chybu. Len neviem prečo zas ten stupídný distribučný názov: Stúj, ten mobil není tvúj.... Hahahahahaha Filozofický monológ nafajčeného Sala je totálne mimo, ako aj monológy pri vyberaní dlhov Denyho sú po pi...... Záver s dávkou prekvapenia je čerešničkou na torte.Ešte raz fajný filmík...(15.8.2012)

• - Natáčení probíhalo ve Velké Británii. (Terva)