Snímek Hon na myš je založen na archetypiálním komediálním modelu, v němž se silnější pokouší dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou. Hrdiny bláznivé komedie debutujícího režiséra Gora Verbinského jsou bratři Ernie a Lars Smuntzové, kteří po otci zdědí kromě zastaralé továrny na provázky i zchátralý dům, z něhož se vyklube architektonický unikát. Aby bratři získali z prodeje co nejvíce peněz, musejí z nemovitosti vystrnadit myš. Vychytralý hlodavec se ovšem nehodlá vzdát svého domova. Vypořádá se s bratry, s krvelačnou kočkou i s profesionálním hubitelem, a houževnatě bojuje, až dokud útočníci vzácnou nemovitost zcela nezničí... (Cinemax)

MRPitivier

Komedie, která je určená především dětským divákům! Když jsem byl malý, film mi poskytl bezvadný zážitek! Myšákova chytrost a vtip mě jako dítě pobavili! Čím starší jste, tím více vidíte film jako kýč, příběh a scénky ohrané s chytáním slabšího silnějším! Jak jsem řekl, pro děti ideál a pro nás je to film, který si dvakrát nepustíte! ()

TEKAS

Já jsem se bavila, fandila myšákovi a přála to nejhorší tomu knírkatému tlusťochovi. Po tomhle filmu jsem vážně chtěla myšku :) ()

Stanix

Tak trochu inspirace Laurelem a Hardym, Tomem a Jerrym a "Home Alone"m s bonusem v podobě deratizátora Chrise Walkena. Jednoduché, milé, zábavné. ()

rialilly

Teď dávám tři hvězdy, ale musím přiznat, že když jsem byla malá, tak to byl asi můj nejoblíbenější film a viděla jsem ho asi tak milionkrát. ()

Pulper

O víkendu jsem to shlédl potřetí a uvědomil si, že hodnoceno zatím nebylo. Jde o mišmaš Toma a Jerryho a "Sám doma", jak už tu několik lidí zmínilo. Myš je abnormálně inteligentní, pády, lety, výbuchy jsou nerealistické až hanba a i jiné drobnosti včetně pitvoření hlavních hrdinů z filmu dělají blbinu. Jenže zároveň je to děsná sranda. Až na ty přehnané škleby jsou herci úžasní, někdy se objeví i náznaky konverzačního humoru a celkově mě atmosféra a groteskový humor prostě dostaly. ()

Tormentor665

Jestli mám nějakou oblíbenou primitivní americkou komedii, tak je to tahle. Hlavní představitelé jsou neuvěřitelní týpci, skuteční komici. "Myš?...Kůň! ...Vařený!..Nemám ho rád!":-DDDDD ()

departed

Srdcovka z dětství, stále zábavná a stále tak kouzelná, v jistém slova smyslu. Gagy jsou stále povedený a vtipný přesně tak, jak si je pamatuju, i přesto, že některý se dají ocenit asi jen v určitém věku. A hudba je stále chytlavá, čas od času si jí začnu zničehonic broukat... fakt návykový tóny. ()

Bezda22

Mě na tomhle filmu vždycky štve, že tu malou mrchu ne a ne dostat do myšího nebe :-D. Ale je to výborná zábava. 65% ()

Scraffy

Pohodová komédia, ktorá má dobré tempo a scenár taký nenápadný a pritom skvelý. Obsadenie je super a teda nemám problém. 4 hviezdy si to zaslúži. Bavil som sa. ()

Clark_Kent

výtečná komedie a opravdu krásná oddechovka do nepohody. Ta příběhová atmosféra mě totálně strhla a hlavně ke konci, mě přepadala nehorázná chuť na sýr. ()

tereza.s

Pravdou je, že se mi tento film napoprvé líbil, ale vidět ho víckrát nestojí za nic.Tak jsem z toho trochu sklamaná, ale pár vtípkům se zasměju i tak. ()

GoreManiac

Kdyby to bylo o kousek natáhnutější s horšími vtípky,asi bych se zlobil. Ale při shrnutí všech atributů filmu- stopáž tak akorát, herci zbytečně nepřehrávají, zajímavé postavy (deratizáto byl perfektní),tempo a spád, přesný groteskní gagy, sem došel k jedinýmu závěru-**** ()

Berry0153

Praštěná komedie o dvou "povedených" synáčcích, kteří zdědili zchátralý dům a starou továrnu na špagáty po svém zesnulém otci. Náhodou zjistí, že má dům vysokou cenu a chtějí ho prodat. Má to ale jeden háček. V domě se zabydlel nechtěný příživník - malá myška, které je třeba se zbavit. Brzy však zjistí, že to není jen tak obyčejná myš… I přes velký počet komických situací je Hon na myš pouze průměrnou oddechovkou, která potěší především dětského diváka. 55% ()

juditik

Ja som osobne držala palce 'hitlerovi s ocáskem' ... veľmi milý film, k tomu niet čo dodať, bavila som sa a Christopher Walker a jeho vedecké teórie boli viac než geniálne. ()

RyanRainheart

Příjemná komedie o roztomilém chlupetém hlodavci, díky kterému oba hlavní hrdinové dojdou k prozření a rozumu. I když některé scény obsahovaly typ humoru, který já osobně nemám příliž v lásce, přesto jsem se bavila. ()

Olafsson

Několik gagů mně opravdu rozesmálo (např. Christopher Walken vs. myšák) a překvapivě pro mně byly dialogy leckdy oříšek, objevuje se tu (hlavně v podání Ernieho) mnoho slov která jsem slyšel poprvé v životě... Člověk se holt pořád učí... ()

Stejšn

"Chybějící La Rue!" Vtipná a roztomilá rodinná komedie. Zabijácká kočka a deratizér Walken neměli chybu. Příjemný film, i opakovaně. ()