To nám byl čert dlužen (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 41 min

• LadyPupu

To nám byl čert dlužen takovou pohádku. Jedna * za Bartošku ;-)(10.2.2016)

Je docela hodně filmů o tom, kterak dítko chce psa a přísní rodiče mu ho nechtějí opatřit, protože .... v daném případě protože by pejsek poťapal mramorové schody královského paláce. Nutnost vynakládání práce na úklid schodiště je jistě to, co každou královnu trápí ze všeho na světě úplně nejvíc. Rodiče by si možná měli vzít ze všech těch filmů ponaučení a pokud dítko, nebo někdo z úzké rodiny, není alergik, nějaké zvířátko pořídit. Někdy se dá dítko ukecat ze psa na něco, co se dá lépe zaopatřit, nebo v případě potřeby odjezdu rodiny, v čemž je pes limitující, vzít s sebou. Někdy stačí vytouženého bernardýna nahradit třeba špicem, jezevčíkem nebo podobným mazlíkem, s nímž se cestovat dá nepoměrně lépe. Protože moje sestra byla přesně tím dítětem, které zoufale chtělo psa, vždycky ve mně takové dítě probouzí pochopení. Největší zklamání bylo jméno toho pejska, dobře půlku pohádky jsem rozuměla, že se jmenuje Tramín, a přišlo mi to pro ďábelského psa vtipné, to by byl skutečně démon, démon alkohol.(9.7.2016)

• argenson

Moje záliba v pohádkách tady dostala dost na prdel. Pohádka afektovaná, nevtipná, blbá a s neuvěřitelně protivnou princeznou.(18.4.2014)

• sharka.68

ta jedna hvězda, je tomu knírači Framiemu....(9.4.2018)

• flanker.27

"Má se za to, že každý nezletilý, který nenabyl plné svéprávnosti, je způsobilý k právním jednáním co do povahy přiměřeným rozumové a volní vyspělosti nezletilých jeho věku." Ježto princeznička zjevně neoplývala rozumovou a volní vyspělostí na takové úrovni, aby byla schopna posoudit právní následky uzavřené smlouvy, je ta smlouva neplatná, ani není třeba budit kohouta.(9.7.2016)

• - Pekelný pes Framie, který zde hraje pod svým vlastním jménem, si zahrál i v pohádce Česká muzika, kde hrál Marrianu v její zakleté psí podobě. (Jezinka.Jezinka)