poster

Proroctví

 • USA

  The Prophecy II

 • anglický

  God's Army II

 • Austrálie

  The Prophecy II

 • Velká Británie

  The Prophecy II

Horor / Thriller / Fantasy

USA, 1998, 87 min

 • SOLOM.
  ***

  Po dějové stránce je příběh celkem zajímavý, ovšem už ne tak originální jako jednička. Podobné téma jsme měli možnost vidět už v několika filmech. Také hudba a zvukové efekty se trochu zhoršili, ale to už tak většinou bývá, že pokračování mají sestupnou tendenci. Co se ovšem vůbec nezměnilo je opět herecký výkon Christophera Walkena, který se do své role pustil na sto procent. Po právu můžu říct, že právě on je největším tahákem tohoto filmu a drží ho nad hladinou průměru. Zase jsme měli možnost spatřit arogantního, sobeckého a krutého Gabriela, který po Zemi šíří jen zkázu a smrt a lidé pro něj nejsou víc, než jen obyčejné opice. Škoda jen, že za svou postavu nedostal v té době nějaké ocenění. Tento film určitě stojí za pozornost, i když pokulhává za prvním dílem. Skvělé výkony Walkena a Beals mě přesvědčili dát nadprůměrné hodnocení. 60%(16.4.2017)

 • Mordenroth
  ***

  70%. Príbeh už nie je tak zaujímavý (a originálny) ako v prípade prvého Proroctva. Gabriela odvrhne aj samotné peklo a tak sa vracia späť medzi „opice“, aby sa znovu pokúsil zrealizovať svoj diabolský plán, ktorého cieľom je, aby Boh miloval viac anjelov ako ľudí... Kvality prvého filmu toto pokračovanie už bohužiaľ nedosahuje, ale Christopher Walken drží aj druhé Proroctvo spoľahlivo a pevne nad priemerom. Škoda, že Eric Roberts nedostal trochu väčší priestor (práve na neho som sa po Walkenovi najviac tešil). Vojna medzi božími anjelmi tak dôstojne pokračuje a možno bude pokračovať naveky vekov. Amen.(5.3.2007)

 • misterz
  **

  V porovnaní s jednotkou ide o kvalitatívny pokles. Je tu slabšia atmosféra a dej, ktorý jej tiež moc nepomohol, ba skôr naopak. Obsahovo ide len o nejakú hatlaninu, ktorá nemá ani hlavu ani pätu. Inak, tak ma napadlo, nie sú anjeli vo všeobecnosti považovaní za bezpohlavných? Jediné čo na filme ako-tak zaujalo bol samotný Ch. Walken, ktorý hrať záporákov skrátka vie. Tiež ma pobavili jeho občasné hlášky smerom k "nechutným" ľudským opiciam. Podpriemer. 40/100(29.4.2017)

 • Teardown
  ****

  Perfektní pokračování o nekalých plánech anděla Gabriela, který se vrací z pekla dokončit to, co začal. Ač už ne tolik originální, tak ale místy i zábavnější než první díl. Osobně se u mě stala dvojka favoritem. Christopher Walken na svém záporáckém charakteru ještě více zapracoval a o to lepší je to jízda, při které se nazapomíná ani na spoustu výborných hlášek, kde jsme stále časováni jako opice. Prostě jsem mu to doslova žral i s navijákem. A ta jeho, proti své vůli neživá kámoška, nezůstávala s černým humorem vůbec pozadu. Dohromady tvořili dvojku vystřiženou z černý kroniky.(11.9.2008)

 • GodComplex
  ***

  Uz puvodni Prophecy pro me bylo vzhledem k velmi exklusivnimu tematu docela zklamani, ale melo to sve momenty, melo to sve hlasky a hlavne pana Walkena jako andela smrti. Dvojka vicemene pokracuje v tom samem, opet s cool Walkenem, tentokrat bez lucifera Vigga Mortensena, ale za to s mnohem sympatictejsi hlavni zenou. "So, you're keeping me alive because you don't know DOS?" 5/10(14.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace