Plameny vášně (TV seriál)

• Kolumbie

Pasión de gavilanes

Skrytá vášeň

Telenovela / Drama / Romantický

Kolumbie, 2003, 45 min

[10/10] ... Ide tu o zaujímavý príbeh a osud 3 bratov a 3 sestier. Tento dej sa počas dieľov dosť zamotáva, rôzne intrigy, vzťahy, nezhody a podobne. Herci sú zaujímavý, aj ked´ neznámy ale majú zaujímavé úlohy a charaktery, pekné ženičky ako tri sestry a ani traja bratia nezaostávajú, charaktery majú postavy veľmi dobré, niektoré sa formujú celý čas, väčšina hlavných ma dokázala svojím charakterom a vystupovaním zaujať už v prvých častaich a vydržalo im to až do kona. Výborný záporák je Juan Pablo Shuk jeho hranie ma celkom zaujalo a páčilo sa mi. Ostatní sú celkom fajn, ale do deja sú všetci rovnocenne zakomtovaní a každý sa dostane k slovu, ale občas ho nevyužijú práve najlepším spôsobom. Ale je samozrejmé a treba rátať že sú tu aj nejaké trápnejšie momenty, ale aspoň to pôsobí humorne hlúpo. Ale je tu dosť emócií, príjemnej hudby, atmosféry atd.. Výprava celej telenovely je na pomery v celku slušná, prostredie domov vyzerá dobre, odohráva sa to v zaujímavom prostredí, nemám problém.. Záverečná pasáž v pralese nebola najlepšia, tu klesla úroveň o niečo nižšie, ale stále to bolo pozerateľné. Žiadny väčší záber na prales neprišiel čo je škoda. Vnútorné zobrazenie pralesa bolo slušné. Technická stránka filmu je iba priemerná, ničím extra nenatchne. Je tu málo strihov, čo je dobré. Kamera pôsobí obyčajne ako je v telenovelách zvykom, no občas to bolo veľmi slabučké. Napríklad nejaké akčné scény, streľba, naháňačky, síce je to slabo natočené a nemôže sa to brať vážne, ale je to zábavné. Aj napriek všetkým negatívam ktoré táto telenovela má, tak ma baví stále a bolo to celkom zaujímavé spracovanie podľa knižnej predlohy. Nechýbajú emócie, silný motív lásky a zpočiatku aj pomsty, slušný humor, napätie, vážne scény a pod. Nikdy som nebol typ diváka ktorý pozerá telenovely, romantické veci s tým spojené, ale toto som videl pred asi 2 roky po vzniku a vtedy ma to chytili, a stále ked je možnosť tak si to rád pozriem, Pre mňa najlepšia telenovela.(4.3.2012)

Jedna z mála telenoviel, ktorá sa aj dala pozerať. Sexi herečky nechajú nejedného chlapa vo vytržení a ich obtiahnuté kožené oblečenie, ktoré tesne obopína ich "prirodzene" narastené a naliate prsia a krásne tvarovaný zadoček je jednoducho pastva pre oči, a najmä ak jazdia na koňovi ako o dušu. Ženám zasa ulahodia traja "bratia". Nejedno dievča by ostalo v pomykove aspoň tri dni, keby si malo vybrať jedného z nich hoc aj na jednu noc. Krásny ľudia, bizarný príbeh, niektoré herecké výkony a scény k popukaniu, a pre niektorých úchylov skvelá sebarealizácia pri onanovaní. 30%(6.6.2015)

• Karlos80

Hezcí a pohlední herci, luxus za který by se nemusel stydět ani rejdař Onassis. Krásná Kolumbijsko-americká příroda není vše a alespoň dostatečný seriál po dějové a herecké stránce z této telenoveli bohužel neudělá. Tamní herci by snad ani v žádném normálním filmů z Evropských či Severoamerických kinematografií hrát nemohli a proto je člověk ani znát natož nějak ocenit jejich herecké kvality nemůže. Leckdy takový herec vytvoří tři-sta rolí ani nevidět. Při té jejich záplavě. Chápu že se tam zřejmě nic jiného asi netočí ale proč nás tady a u nás stále tímto krmí to nechápu. Asi ale jen chtějí nějak vyplnit svůj drahocenný čas aby si mohli dát v poklidu svoje kafíčko, a pak hlavně je to levné. Ale já sám to hned po některých doslova stupidních Německých kriminálkách, které jsou teď mimořádně na vzestupu jako dřív ty Americké, a které se chtějí těm Americkým za každou cenu vyrovnat silně zatracuji. Téměř po dvou dílech které jsem jen tak úlomkovitě a na půl ucha a stěží odposlouchal natož odkoukal jsem pevně rozhodnut této dát této nové telenovele tentokráte z televize Prima jak jinak než odpad ! Příběhy sice plné lásky ale na druhé straně také nabité všeruznou pomstychtivosti a nenávisti, které mění životy všem účinkujícím to mě vážně nikdy nebralo, tedy alespoň v produkcích jihoamerických zemí. Shovívaví nebudu ani k přírodě, tu vidíme i v jiných, ale přímo nesnáším ty které se točí jen z nějaké a v nějaké místnosti-bytu a příroda je zde vidět jen jako taková někdy živá a někdy plakátová kulisa.(26.1.2007)

Tak áno, je to telenovela, má množstvo nepochopiteľných zvratov a absolútne trapnych zápletiek. Ale bolo natočených kvantum omnoho horších telenoviel ako je táto. Niektorí herci vedia hrať (2,3 určite) a vystupuje tu plejáda fakt veľmi pekných ľudí. Určite si radšej pozrieť toto ako skvosty typu: Cabecita, Yago, Maximo corazon a podobne(15.1.2019)

Pro mě nejlepší telenovela. Hlavní hrdinka není jenom jedna, ale jsou dokonce tři, tři sestry, z nichž jedna byla znásilněna několika muži a má nechut k sexu. Za svého manžela se provdala jen pro to, že to chtěla její matka. Druhá sestra je rozmarná, rozmazlená a na muži shledává jako hlavní jeho vzhled. Třetí sestra je zastánkyní rodinných tradicí a zásad, je tvrdá a chová se jako muž. Všechny sestry se změní po tom, co poznají bratry Reyesovi. Telenovela plná lásky, nenávisti, ale ne tak jako ostatní telenovely, postavy nejsou tak černobílé a taky je zde spoustu humoru, krásných písniček, žen, ale i mužů. Na Slovensku byla velmi úspěšná, poslední díl sledovalo dokonce 1.200 000 lidí.(11.4.2007)

• - Seriál se vysílal ve 31 zemích světa, včetně Srbska, Bulharka, Rumunska, Řecka, Makedonie a dalších. Je považován za jeden nejúspěšnějích seriálů, co byly kdy natočeny. (..Lucas..)

• - Jedná sa o remake telenovely Las aguas mansas (1994). V novšom spracovaní si zahral Juas Sebastan Aragón (Armando Navarro), ktorý v pôvodnej verzii hral úlohu Oscara Reyesa. (corona)

• - Všechny písně, které v baru zpívá Rosario Montes (Zharick León), ve skutečnosti nazpívala Angela Maria Forero. (..Lucas..)