Mang nu: 72 xiao shi

• Hongkong 盲女72小時 (více)

Manželé Ngovi žijí spokojený život. On je věhlasným kardiologem, ona jeho přenádhernou družkou. Problémy začnou nevinně, když ona je po operaci po dobu následujících tří dní slepá a on odjíždí na konferenci do USA. Nechává tedy svou manželku ve službách služky v jejich obrovské vile. Po jeho odjezdu si služka musí odskočit pro protiastmatické přípravky. Záhy se na prostranství před domem objevuje sebejmenovaný přítel kardiologa a dává se do řeči s jeho slepou manželkou. Ta ovšem i po jeho odchodu slyší po domě podivné zvuky. (liuk)

Flipnic

Naprosto excelentní asijský thriller s Anthony Wongem, který se kolem roku 1992 proslavil rolemi šílených psychopatů v drsných, krutých a "zlých" exploitačních hororech patřící do "ranku 3" (CAT III) ... Přestože je tohle v podstatě film dvou herců, nemá jedinné slabé místo, tvůrci si odpustili tradiční humor a rozjeli fakt napínavou a hodně lekací (ani u duchařin se nelekám, ale zde mi párkrát zatrnulo) jízdu!! Wong EXCELUJE, Wong je Pan herec!! Jeho nástupy před kameru jsou prostě umění samo. Už ten vzhled a obleček, který má na sobě, chování malého dítěte a z toho naprostý chlad, zlo a krutost ... Nejde zde sice o nějaké ultrabrutální orgie, ale přece jen pár návštěvníků domu slepé dívky, kterou Wong obšťastnil svoji návštěvou, skončí svůj život velmi rychle ... a krutě (kastrace nůžkami ..). Z filmu jsem nadšen. Jednak miluju devadesátkové CAT III exploitery, jednak mám voblibě Anthony Wonga a jednak mi to fakt sedlo až s velkým překvapením, moc jsem od filmu nečekal, ale on 80% všech svých bratříčků překonává ... Za zmínku stojí také výtvarná a hudební stránka. PECKA !!! Hra s barvami, pokoje hýří barvičkami, Wong vypadá jak levný zahradník v kraťasech a kšandách, stejně tak hudba ... typicky tísnivá, "kovová", hutná, ... sice trochu nadsazuji, ale hodnocení by se mělo červenat ... :-)) 4,6* ()

Bloody13

Anthony Wong v další ze svých klasických rolí psychopatů, v nichž s oblibou mučí a vraždí pokud ne celé rodiny, tak alespoň šikmooké bábovky. Podle mustru "TŘÍ KOČEK" se jede samozřejmě i tady, jen s rozdílem, že hrdinka je zrovna na pár dní úplně slepá. Naštěstí není úplně blbá, takže v závěru přebere iniciativu a dá svýmu trýzniteli pořádnou čočku. Ten se zase v několika případech ukáže jako totální retard, ale připíšem to na hlavu scénáristům, kteří tenhle jednoduchý námět museli nafouknout na celovečerní stopáž. Jinak násilí spíše mírné, ale dojde třeba na kastraci - off screen bohužel. No a pokud se předem ptáte, jestli ta luxusní samička ukáže nějakou zvěřinu, tak ano, předvede obě mečící kůzlata. ()

*CARNIFEX*

Vždy keď niet načo pozerať, "strieľam" do prázdna. "HK Cat III" je pre mňa jeden z najpreceňovanejších hororových subžánrov, pričom keď čítam niektoré názory v komentároch, aká dávka násilia či krvi je divákovi prezentovaná, vždy mi to vyčarí úsmev na tvári :) Tento samozrejme nie je žiadnou výnimkou, nijak mimoriadne sa nevymyká z obvyklého rámca, pričom smelo môžem uviesť, že v prvej polovici je rozhodne viac komédiou než hororom v pravom slova zmysle. Nebyť tej story zaobalenej do akejsi psycho atmosféry, hereckých výkonov, či záveru ktorý predsa len mierne zdvihol latku, bez milosti by som šľahol dve hviezdy - 55% ()

Jirka_Šč

Veronica Yuk-Hing Yip hraje fyzicky, Antony Wong šíleně (doslova). Oba jsou výborní a věříme jim. Zvláštní, ale dobré. Hong Kong Category III film. Lekavé, ale nepřekvapivé. Odpovídající hudba. ()

liuk

Na Three Days of a Blind Girl mne zaujalo, že terorizující záporák Anthony Wong není hned zas takový profík. Jeho otrkávání s praxí jde pomalu, nenaběhne hned do domu své dočasně slepé oběti a nepříváže jí ke stropu. Ovšem i tak jí sodu dává pěknou, a ona o tom někdy ani neví. Její slepota přikládá přikládá pod kotel fakt celkem slušně. Je fajn, že je příběh soubojem opravdu jen těch dvou, protože i když se objeví pár postav okolo, jsou to fakt jen bokovky. Je otázka, zda by šel lepší režií handicap hlavní ženušky přesunout lépe i do filmu. Možná ani ne, ono i tak jsem s sebou párkrát škubnul, když se Wong zjevoval kde se mu zachtělo. Kuk ()