Svižná bláznivá komedie s chytlavým příběhem, ale s méně vtipnými situacemi. Není jich mnoho, opravdu jsem se zasmál asi třikrát (zato pořádně:-)), ale děj je rozmanitý a rychle odcípá. A než se nadějete, je po obrazech, po penězích a policajti honí policajty. Prostě pohodička...:-) 60%(30.10.2008)

Do DANNYHO PARŤÁKŮ nabouralo TAXI a zapomnělo přitom být vtipné. Skutečně, člověk cítí potenciál, jako by se za rohem měli objevit Pierre Richard s Gerardem Depardieu, koutky se ale do úsměvu krčí jen velmi neochotně. Naštěstí film nemá ani hodinu a půl, takže končí zavčasu a bez újmy na divákově zdraví. 50%(18.11.2010)

´Naši přátelé policajti´ Tak zní překlad francouzského komediálního snímku, který toho zase až tak moc žánrově neslibuje. Máme tu partu provádějící loupež, která se však zvrtne. Avšak stále ještě není nic ztraceno. Aby byl lup dokončen, musí se improvizovat. Dva z nich se převléknou za policisty a aby nevzniklo podezření, jako policisté se chovají. Zkrátka vyjíždějí k případům. Námět hodný na skvělou až situační komedii, ale nestalo se. Doba Louise de Funèse či Pierra Richarda je prostě nenávratně pryč. Scénář by nebyl špatný, ale v rámci humoru tomu nějak chybí nápady. Tempo má ten správný švih, sem tam zazní nějaká hláška i něco úsměvného se najde, ale nic to bohužel nezachraňuje. Jako prostý odpočinkový film ale může posloužit. Tohle spadlo do průměru a je to škoda. Potenciál to mělo.(4.9.2018)

• gudaulin

Tenhle kousek je typickým příkladem filmu, kde si scénárista myslí, že stačí napsat scénář se spoustou zvratů a ztřeštěných situací a úspěch se dostaví tak nějak samozřejmě. Jenže je znát, že něco je špatně a celé to chtělo dopilovat. Podstata úspěchu totiž tkví v detailech a ty nejsou ošetřené vůbec. I přes spoustu bláznivých eskapád totiž divák najde důvodů ke smíchu jen pomálu. A to už vůbec nemluvím o celkovém pocitu z filmu, který jen z velké vzdálenosti kouká na úspěšnou klasiku kriminálních komedií ze země galského kohouta. I přes solidní obsazení a zjevnou snahu je to neslané, nemastné a i když bych mohl dát 3*, tentokrát se vzhledem k promarněnému potenciálu přikláním spíš k nižšímu hodnocení. Celkový dojem: 45 %.(2.8.2011)

• BUD-SFIS

Když se sejde banda neschopných, ve většině případu i přitroublých chlapů a ještě k tomu zlodějů, kteří mají smůlu vznikne z toho tato komedie, která není ochuzena o klasický francouzský humor. Který není v tomto filmu nijak vychytaný. Mnoho zápletek, mno zvratů, žádný dobrý ftip nebo scéna. Jen samé šíllené situace, ze které je vyvozena další šílená situace atd.. Moc dobří byli policajt a zloděj jak spolu mají noční šichtu a spolu kouří jony.(6.8.2005)

• - Film se natáčel v Tretsu ve Francii. (rafix)