Alice Cooper: Prime Cuts

všechny plakáty
Dokumentární / Hudební
USA, 1991, 90 min

JohnnyD

Na rozdiel od užívateľa "Nick Tow" by som netvrdil, že hudba Alice Coopera bola o trojakordových odrhovačkách - kto počul niečo zo zlatej éry 71-75, vie o čom je reč. K dokumentu: no, je to riadne skratkovité a napriek tomu som mal niekedy dojem, že neznalý divák by nemusel mať veľmi jasno v tom, že o čom sa sakra hovorí. Chcelo by to viac informácií - mňa osobne nepotešilo hlavne to, že sa skoro vôbec nezmienila éra 80-84 (iba zmienka o Clones). Nie je to práve najkomplexnejší dokument, ale je v ňom dostatok zaujímavých historiek, raritných klipov a dosť Alicea nato, aby si fanúšik prišiel na svoje. Ja som sa bavil. ()

Nick Tow

Pokiaľ ide o muziku, nebol Alice nijakým preborníkom, teenagerov z obdobia 70. rokov obšťastňoval najmä trojakordovými hardrockovými odrhovačkami. Ale priekopníctvo mu rozhodne patrí v pódiovom stvárnení svojich songov a v maľovaní ksichtu, ktoré vytvorilo predobraz pre celú ďalšiu garnitúru rockových muzikantov - od KISS, cez Kinga Diamonda až po Marilyna Mansona a celý zástup besných metalových svoriek. Cooper na pódiách predvádzal horrorovú show: stínal na gilotínach voskové hlavy, zvíjal sa v kulisách plných pavučín a kostlivcov a na pódium si často brával aj svojho živého pythona s mierumilovným menom Killer. Nečudo, že John Carpenter zveril nášmu milému úchylovi malú roličku vagusa do svojho skvelého kúsku Lord of Darkness. Prime Cuts vám priblíži dobu, kedy bolo to, čo je dnes na rockových pódiách bežné, nevídanou a neslýchanou obskúrnosťou. ()

GASTON73

1 I'm Eighteen 2 Black Juju 3 Levity Ball 4 Ballad Of Dwight Fry 5 Elected 6 Sick Things 7 I'm Eighteen 8 Hello, Hooray 9 Dead Babies 10 Billion Dollar Babies 11 No More Mr. Nice Guy 12 Under My Wheels 13 Welcome To My Nightmare 14 Only Women Bleed 15 Cold Ethyl 16 From The Inside 17 How You Gonna See Me Now 18 Clones 19 Department Of Youth 20 Trash 21 Poison 22 Hey Stoopid 23 School's Out ()