Žádná noc není dost dlouhá (TV film)

No Night Is Too Long

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie / Kanada, 2006, 85 min

Tom Shankland

Předloha:

Ruth Rendell (kniha)

Kevin Elyot

Paul Sarossy

Tento film jsem chtěla vidět především kvůli Marcu Warrenovi. Nakonec to byl ale Lee Williams, který si získal mou celkovou pozornost:) Čím to je, že v Británii se nachází tolik úžasných a rozmanitých hereckých talentů? Z nichž spousta ani není v širokém podvědomí, nejsou slavní, nejsou to "hvězdy" a přece by si kvůli svým výkonům zasloužili stejně tolik pozornosti jako ti nejznámější herci. Nejsou totiž v centru dění, v Hollywoodu. A možná ani nechtějí být. Možná by si Anglie přece jen měla nějaké ty své poklady schovávat a strážit před věčně nenasytnýma rukama "Továrny na sny." Myslím, že právě Lee Williams je jedním takových herců. Zde předvedl vynikající výkon a stačil jen pohled do těch jeho krásných očí a byla jsem lapena:)(9.3.2013)

Neobvyklé složení milostného trojúhelníku(28.6.2006)

Někdy možná nedotažené a střihově nejasné, ale v celku strhující a plné citů.(12.12.2007)

Velmi zajímavý film. Je vidět, že díky citům nědy ztrácíme rozum. Což je škoda. Ale není všem dnům konec...(11.6.2007)

Agatha Christie může závidět: na světě je první queer milostný krimi thriller, který rozhodně stojí za vidění. A není divu, protože toto zdánlivě pomalu plynoucí televizní drama z dílny BBC o "sexuální identitě, věrnosti a vině" je založeno na novele nestorky britské krimi Ruth Rendell (*1930) stejného názvu z roku 1994, kterou s ní pro televizi přepsal britský dramatik Kevin Elyot (*1951). Za literární přínos Rendell se považuje to, že se ve svých dílech nezabývá jen tím "kdo to udělal", ale bohatě zkoumá i "proč". Toho všeho se v téhle úžasné a originální (!) srdceryvné queer krimi (bez ironie, prosím), zasazené do krásné přírody (Aljaška) a zahrané krásnými herci (Lee Williams je Welšan a bývalý model - propracoval se dokonce na obal CD skupiny Suede) dočkáme. Vyzdvihnout si zaslouží i soundtrack, skvěle seznívající s aljašskými masivy. Mínus jedna hvězda za takovou režii-nerežii. A velký, velký dík BBC za film, nota bene krimi, v němž vystupuje gay postava, aniž by se však v příběhu nějak řešila její sexualita. Tématem jsou zde konečně důležitější věci - pocity lásky, věrnosti, viny. A to nejlepší na konec: nikdy nevíte dopředu, všechno je jinak a všechno do sebe přesto zapadá. PS: Čirou náhodou jsem si film dal přesně po roce ještě jenou, neztratil nic a vypíchnout je nutné fenomenální výkon Leeho Williamse, kterému velmi zdatně sekundují všichni ostatní, je to herecký koncert.(20.7.2010)