Green Street

• Irsko

Green Street

Drama / Krimi / Sportovní

USA / Velká Británie, 2005, 109 min

Film je jednou velkou promarněnou příležitostí. Ptám se proč proboha film o fotbalu musela režírovat žena?! Natočit to režisér, který je fanouškem anglické Premier league, výsledný film by vypadal úplně jinak. Režisérce Lexi Alexander evidentně chybí schopnost vtáhnout diváka do děje a to jí přitom vydatně pomáhá velmi zajímavý Elijah Wood, který svou postavu obdařil neskrývaným údivem z neznámého prostředí. Vedle úžasně podané proměny Wooda v grázlíka pak Charlie Hunnam působí trapně ochotnicky. Síla filmu, která měla spočívat v návštěvě rizikových fotbalových zápasů, je zde smrštěna na ukázku jednoho zápasu, což výsledný dojem z filmu výrazně sráží. Elijah Wood je jednoznačným tahounem filmu a režisérku Lexi Alexander, která tenhle film pořádně zmrvila, by měl čekat trest ve fanouškovském kotli týmu West Ham Utd. 50%(31.1.2009)

Podľa hodnotení mojich obľúbených užívateľov som čakal od tohto filmu viac. Chýbalo mi tam dôslednejšie sa zakusnutie do súkromia jednotlivých členov a viac priestoru z povzbudzovania a potýčok na futbalovom zápase. Namiesto toho filmu vládne dramatické vyhodenie Matta Bucknera z Harvardu, ktorý hľadá miesto kde by dočasne zložil svoju nerozhodnú hlavu, no našťastie sa to na konci zdramatizovalo tým správnym smerom. Film ochudobnila aj nezáživná hodina telesnej výchovy a pre mňa osobne aj zlý výber, alebo zlý scenár pre Elijaha Wooda (Matta), ktorý pôsobil ako "nedotknutá snežienka a lúke plnej plevelu". Jednoducho nedosiahol príslušnú tvrdosť chuligána vo výzore a ani v pästných súbojoch. Ani propagované bitky neboli až tak dobré zrežírované, hlavne tá kde Steva Dunhama (Majora) pichli rozbitou fľašou do krku. Nuž každé trampoty majú svoje medze a dôležité je si to uvedomiť skôr ako bude neskoro. 60%(17.3.2013)

Vynikající film o fotbalových fanoušcích. Hooligans se snaží dívat se na fotbalové fanoušky z jiné stránky a snaží se jasně ukázat, že fotbal rozhodně není o tom dát si někde mimo stadion pořádně do huby. Zároveň se pokouší poukázat , co všechno může fanouška takové fandění stát. Řeknu Vám, že po poslední bitce jsem se necítil zrovna nejlépe a dokonale jsem si uvědomil, že fotbal je jen hra a každý by se měl chodit na zápasy bavit a smát a ne přizabít člověka jen proto, že fandí jinému klubu. Dal bych s čistým svědomím pět hvězdiček, ale za Elijahu Wooda v hlavní roli nemohu, protože on rozhodně není žádný drsňák, který by mohl důvěryhodně zahrát takovéto role.(25.9.2008)

Za West Ham hlavu dám, za West Ham hlavu dám, to je jasná věc. Ch. Hunnam vede fotbalovou firmu GSE a E. Wood se stane její součástí, aby mohl zažít nejlepší školu svého života..... . Tenhle film neudělá radost zřejmě jen T. Řepkovi (Řepka jako hnědka). A pro jistou skupinu lidí se může stát kultem. Moc se mi líbila ,,přeměna“ E.Wooda z ,,trouby“ na sebevědomého člena firmy. Ovšem i ostatní herecké výkony jsou velice kvalitní. Já mám ovšem raději filmy o fotbale jako sportu. A neříkejte kurva KOPANÁ....(15.10.2006)

V rozmezí jediného roku vznikly dva velmi podobné snímky zabývající se anglickým fotbalem z té druhé strany. Oba mají u nás stejný distribuční název (a nikdo si to nebude plést, že ano), jde o Football Factory a právě tento film s Elijah Woodem. Není se co divit. Zprávy o bitkách mezi fanoušky jsou v médiích čím dál populárnější, novináři se již nebojí psát. Fotbalový svět se snaží vymýtit rasismus, který většinou podporují právě tito lidé. Proto se poslední dobou s podobnými filmy roztrhl pytel (viz třeba Non Plus Ultras u nás). A jak si tento snímek vede v porovnání s tím starším? Myslím, že jsou oba na stejné úrovni. Bitky mezi fanoušky jsou natočeny slušně a v obou případech dost podobně. Příběhy hlavních hrdinů vyprávěné na pozadí samotného "fanouškovství" taky obstojí a dá se jim věřit. Režisér nám opět dokazuje, že role může z herce udělat jakéhokoli hrdinu, jinak by mi nikdo nemohl namluvit, že pírko jako je Elijah Wood dokáže složit několik vysokých rowdies... Jelikož fotbal miluju, není co řešit a pěkné 4* vystřihnu, ale už by se na tento problém mohl podívat nějaký filmař z jiného úhlu, jelikož to začíná být vše na jedno brdo.(29.10.2005)

• - Všichni herci, kteří byli zapojeni do bitek ve filmu je pečlivě nacvičovali každý den. Jejich denní režim byl řízený profesionálním trenérem. (don corleone)

• - Scéna, kde sa hrdinovia bijú na vlakovej stanici v Manchestri sa v skutočnosti natáčala v Londýne na Fenchurch Street station. (ShortyIC)

• - Charlie Hunnam se v rámci příprav několikrát potkal s opravdovými členy ICF. (don corleone)