poster

Hooligans

 • USA

  Green Street Hooligans

 • USA

  Hooligans

 • Velká Británie

  Green Street Hooligans

 • Velká Británie

  Green Street

 • Slovensko

  Hooligans

 • Slovensko

  Futbaloví chuligáni

 • Austrálie

  Green Street Hooligans

 • Irsko

  Green Street

Drama / Krimi / Sportovní

USA / Velká Británie, 2005, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Film je jednou velkou promarněnou příležitostí. Ptám se proč proboha film o fotbalu musela režírovat žena?! Natočit to režisér, který je fanouškem anglické Premier league, výsledný film by vypadal úplně jinak. Režisérce Lexi Alexander evidentně chybí schopnost vtáhnout diváka do děje a to jí přitom vydatně pomáhá velmi zajímavý Elijah Wood, který svou postavu obdařil neskrývaným údivem z neznámého prostředí. Vedle úžasně podané proměny Wooda v grázlíka pak Charlie Hunnam působí trapně ochotnicky. Síla filmu, která měla spočívat v návštěvě rizikových fotbalových zápasů, je zde smrštěna na ukázku jednoho zápasu, což výsledný dojem z filmu výrazně sráží. Elijah Wood je jednoznačným tahounem filmu a režisérku Lexi Alexander, která tenhle film pořádně zmrvila, by měl čekat trest ve fanouškovském kotli týmu West Ham Utd. 50%(31.1.2009)

 • cukorek
  ***

  Podľa hodnotení mojich obľúbených užívateľov som čakal od tohto filmu viac. Chýbalo mi tam dôslednejšie sa zakusnutie do súkromia jednotlivých členov a viac priestoru z povzbudzovania a potýčok na futbalovom zápase. Namiesto toho filmu vládne dramatické vyhodenie Matta Bucknera z Harvardu, ktorý hľadá miesto kde by dočasne zložil svoju nerozhodnú hlavu, no našťastie sa to na konci zdramatizovalo tým správnym smerom. Film ochudobnila aj nezáživná hodina telesnej výchovy a pre mňa osobne aj zlý výber, alebo zlý scenár pre Elijaha Wooda (Matta), ktorý pôsobil ako "nedotknutá snežienka a lúke plnej plevelu". Jednoducho nedosiahol príslušnú tvrdosť chuligána vo výzore a ani v pästných súbojoch. Ani propagované bitky neboli až tak dobré zrežírované, hlavne tá kde Steva Dunhama (Majora) pichli rozbitou fľašou do krku. Nuž každé trampoty majú svoje medze a dôležité je si to uvedomiť skôr ako bude neskoro. 60%(17.3.2013)

 • Boss321
  ****

  Vynikající film o fotbalových fanoušcích. Hooligans se snaží dívat se na fotbalové fanoušky z jiné stránky a snaží se jasně ukázat, že fotbal rozhodně není o tom dát si někde mimo stadion pořádně do huby. Zároveň se pokouší poukázat , co všechno může fanouška takové fandění stát. Řeknu Vám, že po poslední bitce jsem se necítil zrovna nejlépe a dokonale jsem si uvědomil, že fotbal je jen hra a každý by se měl chodit na zápasy bavit a smát a ne přizabít člověka jen proto, že fandí jinému klubu. Dal bych s čistým svědomím pět hvězdiček, ale za Elijahu Wooda v hlavní roli nemohu, protože on rozhodně není žádný drsňák, který by mohl důvěryhodně zahrát takovéto role.(25.9.2008)

 • Fr
  ***

  Za West Ham hlavu dám, za West Ham hlavu dám, to je jasná věc. Ch. Hunnam vede fotbalovou firmu GSE a E. Wood se stane její součástí, aby mohl zažít nejlepší školu svého života..... . Tenhle film neudělá radost zřejmě jen T. Řepkovi (Řepka jako hnědka). A pro jistou skupinu lidí se může stát kultem. Moc se mi líbila ,,přeměna“ E.Wooda z ,,trouby“ na sebevědomého člena firmy. Ovšem i ostatní herecké výkony jsou velice kvalitní. Já mám ovšem raději filmy o fotbale jako sportu. A neříkejte kurva KOPANÁ....(15.10.2006)

 • Max-Wesslo
  ****

  V rozmezí jediného roku vznikly dva velmi podobné snímky zabývající se anglickým fotbalem z té druhé strany. Oba mají u nás stejný distribuční název (a nikdo si to nebude plést, že ano), jde o Football Factory a právě tento film s Elijah Woodem. Není se co divit. Zprávy o bitkách mezi fanoušky jsou v médiích čím dál populárnější, novináři se již nebojí psát. Fotbalový svět se snaží vymýtit rasismus, který většinou podporují právě tito lidé. Proto se poslední dobou s podobnými filmy roztrhl pytel (viz třeba Non Plus Ultras u nás). A jak si tento snímek vede v porovnání s tím starším? Myslím, že jsou oba na stejné úrovni. Bitky mezi fanoušky jsou natočeny slušně a v obou případech dost podobně. Příběhy hlavních hrdinů vyprávěné na pozadí samotného "fanouškovství" taky obstojí a dá se jim věřit. Režisér nám opět dokazuje, že role může z herce udělat jakéhokoli hrdinu, jinak by mi nikdo nemohl namluvit, že pírko jako je Elijah Wood dokáže složit několik vysokých rowdies... Jelikož fotbal miluju, není co řešit a pěkné 4* vystřihnu, ale už by se na tento problém mohl podívat nějaký filmař z jiného úhlu, jelikož to začíná být vše na jedno brdo.(29.10.2005)

 • - Všichni herci, kteří byli zapojeni do bitek ve filmu je pečlivě nacvičovali každý den. Jejich denní režim byl řízený profesionálním trenérem. (don corleone)

 • - Scéna, kde sa hrdinovia bijú na vlakovej stanici v Manchestri sa v skutočnosti natáčala v Londýne na Fenchurch Street station. (ShortyIC)

 • - Charlie Hunnam se v rámci příprav několikrát potkal s opravdovými členy ICF. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace