Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004–2012, 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi, Adam James, Joseph Long, James Laurenson, Rebecca Lacey, Ian Puleston-Davies, Andrew Buckley, Grant Davis, Richard Sutton, Rusty Meyers, Richard Price, Andrew Dowbiggin, Tom Keller, Teresa Mahoney, Delroy Brown, Eamon Geoghegan, Iain Macaulay, Alex Hassell, Lloyd Hutchinson, Branka Katič, Philip Jackson, Mac McDonald, Chris Wilson, David Sterne, Kate Miles, Charlie Creed-Miles, Rick Warden, Fay Ripley, Anna Madeley, Joplin Sibtain, Bob McCracken, Nigel Hastings, Shaun Lucas, Mark Benton, Helen Coker, Alison Garland, Bill Moody, Sam Lathem, Lolita Chakrabarti, Angela Griffin, Tom Clarke Hill, Nicholas Bruckman, Kay Stonham, Joanna Bobin

První série občas trochu za vlasy přitažená. Druhá místy na hranici geniality. Od třetí trochu kolísavá (ale nijak zásadně) kvalita, občas trochu křečovitá snaha o únik ze schématičnosti. Od sedmé série trochu dojem snahy o oslovení amerického diváka, taková trochu vycoolovanost ala Guy Ritchie, dá se na to zvyknout, ale kabaretně-operetní projev záporáků, pardon - cílů, mi trochu vadil. Nicméně celkově je to natolik zábavné, že těch 5* v pohodě dám.(23.1.2012)

Výbordelnej seriál, teď jsem dojel pátou sérii, trochu mě mrzí, že se Jaime Murray a Marc Warren (osobně moje nejoblíbenější postava), předpokládám, nepřenesli přes pauzu a odešli, ale Emma se Seanem dělají přijatelnou náhradu. Trochu mě taky zaráží "neporazitelnost" celé party, jasně, že jim nepřeju nic zlého, ale zrovna to finále 5. řady (SPOILER) kde po nich jdou jejich bývalí hejli a ten jeden udělá až takovou blbost, že na to dá inzerát do novin? Pod svým pravým jménem? Zatímco ten druhej se všude chvástá, jak je studovali a jak mají všechno promakaný do nejmenšího detailu? Tohle vyjímaje ale má každý díl hodně dobře promyšlené podfuky, kam se hrabou Dannyho parťáci.(12.1.2013)

Někteří boháči jsou potvory a vůbec si ty peníze nezaslouží. To je přeci jasné, že. Když je tedy partička šaramantních podfukářů oblafne s elegantní grácií tak, že chudák napálený "hejl" neví, kde mu z toho hlava stojí, na policii nemůže a nechápe, jak se vše vlastně seběhlo, vůbec by to nemělo vadit. O to spíš, že divák se u inteligentního a svižného anglického seriálku náramně a duchaplně pobaví.(8.9.2006)

Menší problém tohto seriálu je v jeho predvídateľnosti. Podfukári sú skutočne vždy dva kroky pred obeťou a málokedy stratia viac než pár libier, čo je niekedy na škodu. Jednoducho je vám jasné, že aj keď zdanlivo prehrávajú, vždy majú svoju obeť pevne v rukách a na záver vytasia nejaký "prekvapivý" zvrat, ktorý ste (v niektorých prípadoch úplne očividne) čakali. Toto sa našťastie neopakuje tak často a k záveru ste skutočne prekvapení, ako sa zo zdanlivo veľkého problému dokážu elegantne dostať. Partička je to ale zohraná a každá z postáv je dostatočne sympatická, dej rýchlo odsýpa a je pomerne inteligentný, aj keď by sa samozrejme dalo nájsť zopár dier v podfukoch a niekedy sú založené na náhode. Zaujímavé ale je, ako sa zo začiatku riadia pravidlom že okrádajú iba nečestných a chamtivých ľudí a toto pravidlo sa s ďalšími dielmi vytratí a už im nerobí problém okrádať aj obyčajných ľudí, aj keď len o menšie čiastky. To je ale len malá vada na kráse, podstatné je to, že je to príjemná oddychovka s vtipným nadhľadom a dokonale sediacou hudbou. PS. : Hodnotím s 2 sériami v krvi, a posledný diel 2. série bol perfektnou ukážkou klasickej bankovej lúpeže s parádnym koncom. Napriek všetkým výtkam, 4,5 *.(22.8.2010)

Partička podvodníků, která se dokáže dostat z jakékoli šlamastiky a navíc si na všem ještě hezky přivydělat. Nejvíc napjatý jsem u tohoto seriálu byl vždy u konce jednotlivých dílů, který se nejvíce věnuje samotnému provedení podfuku. Ale přípravy na jednotlivé kousky a vývoj charakterů v předchozích okamžicích v žádném případě nenudí. První partička mi přišla lepší, nejvíce mi chybí právě Danny a Stacie, ale i nově Emma a Sean mají něco do sebe a dá se na ně v pohodě zvyknout. U Emmy navíc mohu říci, že jsem si ji i velice oblíbil. Hlavní pro mě ale zůstal ohledně změn v partě fakt, že zůstal Albie, můj největší oblíbenec. Nemůžu nic jiného, než tento seriál doporučit a dát plný počet a zařadit ho mezi nejlepší z nejlepších.(5.8.2011)

• - V úvodní scéně prvního dílu se Mickey podívá přímo do kamery. Jedná se o tzv. "Prolomení čtvrté stěny (Breaking the fourth wall). Čtvrtá stěna je termín používaný pro pomyslnou neviditelnou bariéru mezi divákem a filmem či divadelní hrou. Pokud tedy například herec v divadle promluví přímo k publiku, jedná se o tzv. prolomení čtvrté stěny. Tuto techniku pak tvůrci používají během celého seriálu. (Had6)

• - Danny Blue (Marc Warren) tady používá falešné jméno „James“. Ve 42. minutě ho ale Kies (oběť) v záchvatu osloví právě jako Dannyho. (germik)

• - Scéna v 1. epizodě 4. série, kdy Danny (Marc Warren) a Ash (Robert Glenister) sedí v dodávce a baví se o "čtvrtlibráku se sýrem", odkazuje na snímek Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (Lorge)