Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004 - 2012, 47 h 44 min (Minutáž: 48x52 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi, Adam James, Joseph Long, James Laureson, Rebecca Lacey, Ian Puleston-Davies, Andrew Buckley, Grant Davis, Richard Sutton, Rusty Meyers, Richard Price, Andrew Dowbiggin, Tom Keller, Teresa Mahoney, Delroy Brown, Eamon Geoghegan, Iain Macaulay, Alex Hassell, Lloyd Hutchinson, Branka Katić, Philip Jackson, Mac McDonald, Chris Wilson, David Sterne, Kate Miles, Charlie Creed-Miles, Rick Warden, Fay Ripley, Anna Madeley, Joplin Sibtain, Bob McCracken, Nigel Hastings, Shaun Lucas, Mark Benton, Helen Coker, Alison Garland

Waw tak toto je pecka. Konečne zaujímavý a inteligentný seriál a ako inak opäť sa pochlapili Briti. Divák chtivý zábavy bez používania inteligencie a naprostej pozornosti si toto dielo neužije, pretože hlavný hrdinovia sú podvodníci a čo v jednom okamihu prezentujú ako skutočnosť o pár okamihov sa rapídne zmení a vy neviete kam s konope. Napriek profesii podvodníkov sa hl. hrdinovia držia nepísaného pravidla ochraňujúce bezbranných a čestných ľudí a ich obeťami sa stávajú poväčšine nafúkané, arogantné a hlavne lakomé osoby.(8.9.2007)

S výjimkou prvního dílu, který je přehnaně pozérský a "tak rádoby cool, až už to není cool", je celý seriál velmi pohodová záležitost se zajímavými zápletkami, megakomplikovanými plány a hlavně úžasně sympatickou partičkou podfukářů ve středu dění. Škoda jen občasných technických nebo logických renonců (stažení harddisku na flashku za 2 minuty).(14.12.2012)

Hodnotim po prvních dvou seriích. Ze začátku rozhodně na plný počet, ale postupem času jejich triky sice neslábnou, ale systém je pořád stejný, takže na ten podfuk přijdete už sami a lehce. V dalších seriích budu ovšem mile rád pokračovat, jelikož dívat se na seriál jako je tento je doopravdy radost.(27.5.2008)

Jako pro fanouška britských seriálů a tématiky podfuků je pro mě tenhle seriál jako dělaný. Seriál je natočený s lehkostí a stylem a každá epizoda stojí za to, i když mě se nejvíc líbí ty, kde ani divák do poslední chvíle netuší jakýže to podfuk si tahle partička připravila. Parta podfukářů je výborně vyladěná, každá postava je jiná a má v seriálu i při přípravě podfuku svoje místo a jako celek působí tahle pětice výborně, takže ani nemůžu říct, která postava je moje oblíbená. Originální seriál, který je po všech těch kriminálkách, komediálních seriálech a rodinných dramatech velmi příjemné osvěžení seriálové tvorby. 90%(28.10.2011)

Geniální. 100 ze 100. Není tomu naprosto nic vytknout. BBC stále drží kvalitativní laťku tak vysoko, že se ostatním ztrácí v oblacích. Dle mého to celé hlavně drží výborní herci a to takoví, kteří tvoří skvělý tým, všichni se vzájemně doplňují a jde z nich obrovský pozitivní náboj, šarm a i kdyby hráli v jakémkoliv stupidním snímku, už jenom jejich přítomnost by ho pozvedla minimálně o jeden stupeň. Avšak zde s tím problém určitě nemají, viděl jsem zatím všechny díly a musím před scénáristy smeknout, téměř každý díl jsem vyčkával na konečné rozuzlení a také jsem si často říkal: "ty vole, jak tohle někdo vymyslel." Je pravda, že ke konci se už dalo leccos uhádnout, zrovna ten závěrečný díl (8x6) jsem celkem uhádl, ale beru to jako plus, jelikož u málokterého seriálu si můžete takhle hezky zapřemýšlet. Doufám, že je ještě někdy na televizních obrazovkách uvidíme a ideálně celou starou partu. 5*(14.7.2012)

• - Spoiler: Na konci posledního dílu 8. série Danny Blue (Marc Warren) přijde s nápadem založit nový gang s názvem "Sedm Statečných". Představitel Alberta Strolera Robert Vaughn ztvárnil jednu z hlavních postav jak ve filmu Sedm statečných (1960), tak i ve stejnojmenném seriálu Sedm statečných (od r. 1998). (Lorge)

• - Blue House Hotel z prvního dílu není ve skutečnosti v Londýně, ale v Istanbulu v Turecku. (Had6)

• - Robert Vaughn, poslední žijící z filmu Sedm statečných (1960), prokázal v sedmdesáti letech svou pohotovost elegána, když začal natáčet hned druhý den po svém obsazení. (Terva)