Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004 - 2012, 47 h 44 min (Minutáž: 48x52 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Anna Madeley, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Chook Sibtain, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi, Adam James, Joseph Long, James Laureson, Rebecca Lacey, Ian Puleston-Davies, Andrew Buckley, Grant Davis, Richard Sutton, Rusty Meyers, Richard Price, Andrew Dowbiggin, Tom Keller, Teresa Mahoney

Seriálová perlička, která mi unikala dlouhé roky a narazil jsem na ní prakticky náhodou. V záplavě dnešních "seriálů" nevalné kvality bych si tento dovolil označit jako masterpiece. Zřejmě mám ale jiný vkus než velná většina diváků, kteří se spokojí s Béčky (v tomto případě spíše Žtky) typu Ulice, Nemocnice kdesi po několika letech, atp., zatímto tento skvělý seriál se krčí v ústraní. Každopádně ale všichni, kdož čtou tyto moje řádky a mají pocit, že by jim Hustle "seděl", nechť neváhají a okamžitě se vrhnou do jeho sledování, litovat určitě nebudou.(15.3.2011)

Přiznávám, získalo si mě to od samého začátku. A taky přiznávám, že nejprve především díky uhrančivé kráse Jaime Murray (která mě fascinovala - koho ne?!?! - už v Dexterovi) a až v závěsu vybroušeností jednotlivých "případů". Jako celek je to ale při zpětném pohledu neuvěřitelně kompaktní, svým způsobem neustále gradující série, která byla snem každého správného fandy Dannyho parťáků a Podrazu. Jestli vás - stejně jako mě - vždycky mrzelo, když se na plátně/obrazovce se závěrem zmíněných filmů objevily titulky, pak je Hustle víc než příjemná záplata na duši.(15.7.2011)

Geniální zápletky, rozdílné charaktery, které se vzájemně doplňují. Výborná scénaristická práce, hrátky s kamerou. Nechybí vtip a nadsázka ... snad jen poslední (pátá) série byla slabší a poplatná době (kromě toho tam chybí Stacie a Danny). A ten černoch ze čtvrté série, který plnil rasovou kvótu za Mickeyho, který prodával Sydneyskou operu stál taky za houby. Jinak ale určitě maximální hodnocení.(2.5.2009)

9/10 Moje hodnocení je založené na jednom předpokladu. Musíte přistoupit na jejich hru. Potom vám zaručuji, že se budete královsky bavit. Tou jejich hrou míním to, že nebudete brát v potaz celkovou vykonstruovanost a líbivý styl pro oko diváka. Rozhodně to potěší ty, kteří nemají rádi neuzavřené epizody a nadávají nad Lost, BSG nebo PB. Pro mě takřka dokonalý seriál. Podotýkám ovšem, že se na něho musí dívat z nepatrně jiného úhlu, než na seriály, které teď hýbou světem.(12.1.2007)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: I. séria - STV 1 = 21.2.2005+II. séria - STV 1 = 2.7.2014, réžia slovenského znenia (STV 2005+RTVS 2013) = ZDENO DŘÍNOVSKÝ (I. séria)+PAVEL GEJDOŠ (II. séria) - Samé české komentáre. A pritom STV to odvysielala ihneď po britskej premiére. Aj toto je rukolapný dôkaz toho akí "experti" majú v rukách moc posudzovať čo sa nám divákom bude páčiť a čo nie. Hlavne ak budeme poslušne sledovať zvratky typu SUPER TELO či TANEČNÁ HORÚČKA. (24.10.2006)(24.10.2006)

• - V seriálu se často odkazuje na film Podraz. Jeden z odkazů se objevuje už v prvním díle, kdy Mickey představuje hejlovi Dannyho jako pana Redforda. Robert Redford ztvárnil jednu z hlavních postav ve filmu. (mrqas)

• - Ve 2. epizodě 7. řady použijí podfukáři trik nazvaný "Doomsday". Stejně zní originální název snímku Soudný den (2008), ve kterém jednu z rolí ztvárnil Adrian Lester, představitel Mickeyho. (klida)

• - Spoiler: Na začátku čtvrté série řekne Danny divákovi v kině, že na konci filmu všech pět lidí vybouchne na lodi. To samé se pak stane hlavním hrdinům seriálu na konci čtvrté série. (Had6)