Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004–2012, 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi, Adam James, Joseph Long, James Laurenson, Rebecca Lacey, Ian Puleston-Davies, Andrew Buckley, Grant Davis, Richard Sutton, Rusty Meyers, Richard Price, Andrew Dowbiggin, Tom Keller, Teresa Mahoney, Delroy Brown, Eamon Geoghegan, Iain Macaulay, Alex Hassell, Lloyd Hutchinson, Branka Katič, Philip Jackson, Mac McDonald, Chris Wilson, David Sterne, Kate Miles, Charlie Creed-Miles, Rick Warden, Fay Ripley, Anna Madeley, Joplin Sibtain, Bob McCracken, Nigel Hastings, Shaun Lucas, Mark Benton, Helen Coker, Alison Garland, Bill Moody, Sam Lathem, Lolita Chakrabarti, Angela Griffin, Tom Clarke Hill, Nicholas Bruckman, Kay Stonham, Joanna Bobin

Jeden z nejoriginálnějších seriálů poslední doby, i když poslední je v tomto případě nadnesené, když už se seriál vysílá několik let. Každopádně mez všemi těmi doktorskými dramaty, hloupými scifárnami a nevtipnými sitcomy rozhodně vyniká. Jako v každém dlouho běžícím seriálu i zde platí pravidlo, že jednou jsi dole a jednou nahoře. U tohoto seriálu znamená dole série kde se nenachází Mickey a parta se přesunula do Ameriky (myslím, že to byla třetí série), ale potom jsou série které to vykatapultují do výšin naprosté originality. Pravdu říct, většina podfuků má rozhodně podobný námět a v 8. sérii si už budete říkat, že se ty podfuky vlastně nijak neliší, ale potom jsou díly, které vás naprosto odrovnají. Je to dáno hlavně stopáží a počtem dílů na sérii, kdy autorům málokdy dojdou nápady a dokáží diváka překvapit. Z mé strany doporučuji a poslední hvězdu si nechám pro další případné série. Mimochodem jedna věc mě v seriálu neskutečně vytáčí. V jednom díle okradou nějakého borce o dva miliony liber a v dalším díle si musí vydělat pár tisícovek drobnými krádežemi na ulici, aby mohli provést další podfuk. Přesto, že jsou asi hodně rozhazovační tak tohle mě většinou dokonale nasere. Když nad tím tak uvažuji tak ještě jedna věc mi vadí a to neustálé moralizování a podfukářské životní "pravdy". To je u seriálů s námětem překrouceného Robina Hooda, kdy zlým a chamtivým berou a sobě na účet dávají, nedává žádný smysl.(11.3.2012)

Parádní a promakaný seriálek o partičce podvodníků z Londýnského prostředí. Kdo má rád zlodějské a podfukářské filmy, musí nutně vidět tenhle seriálový klenot. Každý díl nový podfuk, loupež, nebo jen ošemetná situace, téměř vždy jde ale o zábavnou hodinku koukání. Nakonec ani moc nevadí menší prostřídávání rolí a noví příchozí se celkem zdatně v partě chytají.(26.8.2012)

Naozaj luxusná seriálová lahôdka. Nič proti takej Dannyho partičke, no pri sledovaní tejto britskej podvodníckej zostavy človek nadobudne dojem, že to, nad čím sa Cloonyho jedenástka vybavená všemožnými technickými serepetičkami potia dve hodiny, tak to táto päťka pod vedením Mickyho Stonea stíha za hodinku ľavou zadnou s úžasnou ľahkosťou, hravosťou a eleganciou za pomoci šarmu a výrečnosti... kompletná recenzia tu(20.8.2009)

Kouzlu Podfukářů jsem podlehl již před několika lety, když jednotlivé díly vysílala Česká televize. Tehdy jsem byl opravdu nadšen, neboď podfukářské téma doslova miluji a když se navíc odehrává v úžasném Londýně, následně v USA, stal jsem se doopravdovým fanouškem. Později jsem si sehnal čtyři řady a takřka na jeden dech jsem je všechny zhltl ani ne během jednoho týdnu. Nejvíce jsem obdivoval a stále obdivuji dokonalé podfuky a hlavně jednotlivé charaktery hlavních aktérů. Boss alias Mickey Stone je ctižádostivý a vůdcovský, Ash Morgan zase takový introvert a majstr přes techniku (ovšem ne vždy se vydaří), starý Albert je jakýmsi otcem všech ostatních a je takřka nepostradatelným gentlemanem, mladý a do všeho hrrrr Danny Blue by vše naopak dělal co nejrychleji a ne vždy vše promyslí a pomyslnou třešničkou na dortu je nádherná Stacie Monroe, která celému seriálu dává jistou dávku šmrncu a elegance. Těchto pět dokonalých postav dělá snad ty největší podfuky v dějinách seriálu. A to se nebojí ani šáhnout na královské klenoty. Bohužel později Mickey odcestoval do Sydney, kde si udělal zálusk na Operu a nahradil jej Ashley Walters alias Billy Bond a už to nebylo ono. Myslel jsem si, že čtvrtou řadou to končí, ale hle, teď mám za sebou první díl páté řady a píšu tenhle koment s otevřenou pusou. Mickey se sice vrátil, ale odešla pěkná dvojka Stacie s Dannym, což mě velmi mrzí. Ovšem nahradila je minimálně stejně tak kvalitní dvojice sourozenců Kennedy's. A podfuky se navíc vrátily zpět na nádhernou ostrovní londýnskou půdu. Takže si myslím, že se máme opravdu na co těšit.(11.1.2009)

Seriál plný naprosto neočekávaných situací, zvratů a rozuzlení. Nespočet neuvěřitelných a někdy až dech beroucích podvodů, fíglů, triků, fint, podrazů, podfuků, lstí, pastí, klamů, přetvářek a švindlů. Toto vše navíc doplněno trochou humoru a napětí. S každým dalším dílem a každou sérií přichází nové, ještě zajímavější, originálnější a nečekanější podvody prováděné tím nejpreciznějším a nejelegantnějším způsobem. Po zhlédnutí sedmé série Hustle jsem si stále jistější tím, jak bych odpověděl na otázku: "Co je podle tebe nejlepší seriál?"(1.4.2009)

• - Clive Owen odmítl roli Mickeyho Brickse. (oje)

• - London Park Hotel, ve kterém hlavní hrdinové bydlí v prvním díle, ve skutečnosti neexistuje. (Had6)

• - V seriálu se často odkazuje na film Podraz. Jeden z odkazů se objevuje už v prvním díle, kdy Mickey představuje hejlovi Dannyho jako pana Redforda. Robert Redford ztvárnil jednu z hlavních postav ve filmu. (mrqas)