Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004–2012, 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi, Adam James, Joseph Long, James Laurenson, Rebecca Lacey, Ian Puleston-Davies, Andrew Buckley, Grant Davis, Richard Sutton, Rusty Meyers, Richard Price, Andrew Dowbiggin, Tom Keller, Teresa Mahoney, Delroy Brown, Eamon Geoghegan, Iain Macaulay, Alex Hassell, Lloyd Hutchinson, Branka Katič, Philip Jackson, Mac McDonald, Chris Wilson, David Sterne, Kate Miles, Charlie Creed-Miles, Rick Warden, Fay Ripley, Anna Madeley, Joplin Sibtain, Bob McCracken, Nigel Hastings, Shaun Lucas, Mark Benton, Helen Coker, Alison Garland, Bill Moody, Sam Lathem

Na podobné téma vznikla celá řada úspěšných filmů a seriálů, takže by jeden řekl, že nic svěžího a originálního se snad už nemůže objevit a ejhle - může! Podfukáři si mě podmanili chytrým scénářem plným ironického a typicky anglického humoru, výborným herectvím jednotlivých protagonistů a charismatem, které vyzařuje z jejich hrdinů. Pravdou je, že základní schéma se stále opakuje, parta podvodníčků vždycky vítězí, tzn. že po určité době se při vší nápaditosti scénáristů seriál stane do jisté míry předvídatelným. I tak velmi solidních 95 % celkového dojmu. Je zajímavé, že i bez bombastické reklamy je tohle dílko daleko lepší než jeho protějšky z amerických televizních seriálů.(4.6.2009)

Slovo podfuk? Slovo této partičce tak vlastní. Jeden ze seriálů u kterého jsem vynechal snad jenom jeden díl. Seriál po jehož skončení si řikám, co vymyslí příště? Už aby byl další díl. S elegancí a (dů)vtipem dokáží napálit kdejakého kupce, mnohdy i ty u obrazovek. I když víme, že v každém díle někdo přijde zkrátka, je tam tolik zvratů a překvapení, že to nikdy nevypadá jako klišé. Některé díly jsou trochu slabší, ale ty ostatní jsou opravdu dechberoucí. Někdy ten díl působí jako učebnice mladých podfukářů, když se najednou zastaví dění kolem a jenom hlavní postava vám začne vysvětlovat co a jak. Neříkám, že po shlédnutí tohoto seriálu budete schopní jít na hrad a vyfouknout tam korunovační klenoty, ale rozhodně se budete bavit se sympatickou partičkou v ulicích Londýna. Filmová podoba podvodů = Podraz, seriálová podoba podvodů = Podfukáři.(6.7.2007)

Vždycky píši spíše chyby než kvality, tak se jimi nenechte moc zviklat. Pro mně osobně jsou totiž nejlepší díly ze série dosud poslední (opravdu vám nepovím, které číslíčko to bylo..), kdy v několika dílech silně narušili tradiční kompozici, která se opakovala snad v každém díle a začala trošinku nudit. Poslední série však tuto kompozici rozbila a proto je mi nejsympatičtější. Snad s výjimkou posledního dílu, kde jsem očekával něco velkého a zbylo mi z toho jen jedno zatraceně velké a hnusné: WTF?! P.S. Je to v mé osobní TOPce!(10.7.2011)

9/10 Moje hodnocení je založené na jednom předpokladu. Musíte přistoupit na jejich hru. Potom vám zaručuji, že se budete královsky bavit. Tou jejich hrou míním to, že nebudete brát v potaz celkovou vykonstruovanost a líbivý styl pro oko diváka. Rozhodně to potěší ty, kteří nemají rádi neuzavřené epizody a nadávají nad Lost, BSG nebo PB. Pro mě takřka dokonalý seriál. Podotýkám ovšem, že se na něho musí dívat z nepatrně jiného úhlu, než na seriály, které teď hýbou světem.(12.1.2007)

Tento seriál je opravdu jeden z těch co hned zaujmou, ale můj zájem se rapidně snižoval každým dalším shlédnutým dílem. Filmy jako Dannyho parťáci mě nechávají dlouhodobě chladným. Dalším problém je v tom že každý díl má podobné schéma a zřejmě nejsem z těch co by si užívali čistou zápletku bez napětí.(17.2.2012)

• - Scéna v 1. epizodě 4. série, kdy Danny (Marc Warren) a Ash (Robert Glenister) sedí v dodávce a baví se o "čtvrtlibráku se sýrem", odkazuje na snímek Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (Lorge)

• - London Park Hotel, ve kterém hlavní hrdinové bydlí v prvním díle, ve skutečnosti neexistuje. (Had6)

• - Blue House Hotel z prvního dílu není ve skutečnosti v Londýně, ale v Istanbulu v Turecku. (Had6)