Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004 - 2012, 47 h 44 min (Minutáž: 48x52 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi, Adam James, Joseph Long, James Laureson, Rebecca Lacey, Ian Puleston-Davies, Andrew Buckley, Grant Davis, Richard Sutton, Rusty Meyers, Richard Price, Andrew Dowbiggin, Tom Keller, Teresa Mahoney, Delroy Brown, Eamon Geoghegan, Iain Macaulay, Alex Hassell, Lloyd Hutchinson, Branka Katić, Philip Jackson, Mac McDonald, Chris Wilson, David Sterne, Kate Miles, Charlie Creed-Miles, Rick Warden, Fay Ripley, Anna Madeley, Joplin Sibtain, Bob McCracken, Nigel Hastings, Shaun Lucas

Na podobné téma vznikla celá řada úspěšných filmů a seriálů, takže by jeden řekl, že nic svěžího a originálního se snad už nemůže objevit a ejhle - může! Podfukáři si mě podmanili chytrým scénářem plným ironického a typicky anglického humoru, výborným herectvím jednotlivých protagonistů a charismatem, které vyzařuje z jejich hrdinů. Pravdou je, že základní schéma se stále opakuje, parta podvodníčků vždycky vítězí, tzn. že po určité době se při vší nápaditosti scénáristů seriál stane do jisté míry předvídatelným. I tak velmi solidních 95 % celkového dojmu. Je zajímavé, že i bez bombastické reklamy je tohle dílko daleko lepší než jeho protějšky z amerických televizních seriálů.(4.6.2009)

Seriálová perlička, která mi unikala dlouhé roky a narazil jsem na ní prakticky náhodou. V záplavě dnešních "seriálů" nevalné kvality bych si tento dovolil označit jako masterpiece. Zřejmě mám ale jiný vkus než velná většina diváků, kteří se spokojí s Béčky (v tomto případě spíše Žtky) typu Ulice, Nemocnice kdesi po několika letech, atp., zatímto tento skvělý seriál se krčí v ústraní. Každopádně ale všichni, kdož čtou tyto moje řádky a mají pocit, že by jim Hustle "seděl", nechť neváhají a okamžitě se vrhnou do jeho sledování, litovat určitě nebudou.(15.3.2011)

1.série. Mě osobně tenhle poměrně zdařilý seriálek o podvodnících nedal v zásadě nic. Uhlazený cool look, podbarvený jazzovým soundtrackem je mi sympatický, obsazení už méně a především pak námět samotný tady už samozřejmě byl mnohokrát (a lépe) - namátkou série o Dannym Ocenovi, svižní Matchstickmen Ridleyho Scotta či v seriálu několikrát zmíněný, klasický Podraz. Nic co by vyčnívalo, nic co by vzbuzovalo silnější emoce či zaručovalo nadstandartní zážitek. Na druhou stranu - určitě se najde spousta lidí, kteří tomu na chuť příjdou, takže mou rezervovanost berte s rezervou. 60%(18.11.2007)

Jojo, dobrého pomálu, jak se říká. Skoro by se chtělo říct, že je to jako s Vengeance Unlimited nebo Robbery Homicide Division, jenže u téhle partičky je nízký počet epizod zcela v souladu s plánem. A že plánování tu hraje důležitou roli, to snad není třeba říkat. Seriál sršící stylem a elegancí, v hlavní roli se sympatickými mizery a v rolích vedlejších se spoustou pěkných Britek:) Budit tímhle způsobem zdání, že je Shakespearova země plná okouzlujících bytostí, to zavání těžkým podvodem. Ale nakonec, o tom přece tohle celé je;) PS: po díle, ve kterém sympaťačka s úchvatnýma jantarovýma očima z Červených Baretů vystupuje jako pěkná mrcha, a který je mistrovskou ukázkou toho jak lze diváka tahat za nohu od úvodních titulků až po ty závěrečné, zvedám definitivně hodnocení na 100% a dodávám - Mickey, není se za co stydět;) PS2: Bollywood byla naprostá genialita:)))(14.9.2006)

Už dlouho jsem nenarazil na seriál, který by dokázal nasadit laťku tak vysoko a pak se jí neustále držet. Každý díl Podfukářů je téměř dokonalý. Jak z hlediska scénáře, který je vždy nepředvídatelný a originální, tak z hlediska technického - kamera je úžasná, a zároveň hereckého. Kladem i záporem je pak uzavřenost jednotlivých epizod. Dá se koukat vlastně na jakýkoli díl bez znalosti těch předchozích, ale zase chybí jakýsi rámcový děj, který by se vyvíjel v průběhu epizod.(10.6.2007)

• - Spoiler: Na konci posledního dílu 8. série Danny Blue (Marc Warren) přijde s nápadem založit nový gang s názvem "Sedm Statečných". Představitel Alberta Strolera Robert Vaughn ztvárnil jednu z hlavních postav jak ve filmu Sedm statečných (1960), tak i ve stejnojmenném seriálu Sedm statečných (od r. 1998). (Lorge)

• - V úvodní scéně prvního dílu se Mickey podívá přímo do kamery. Jedná se o tzv. "Prolomení čtvrté stěny (Breaking the fourth wall). Čtvrtá stěna je termín používaný pro pomyslnou neviditelnou bariéru mezi divákem a filmem či divadelní hrou. Pokud tedy například herec v divadle promluví přímo k publiku, jedná se o tzv. prolomení čtvrté stěny. Tuto techniku pak tvůrci používají během celého seriálu. (Had6)

• - Robert Vaughn, poslední žijící z filmu Sedm statečných (1960), prokázal v sedmdesáti letech svou pohotovost elegána, když začal natáčet hned druhý den po svém obsazení. (Terva)