Podfukáři (TV seriál)

Hustle

Prefíkaná banda

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2004–2012, 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore, Ben Miles, Tamzin Outhwaite, Max Grodénchik, Richard Chamberlain, Emil Marwa, Lee Ingleby, Orla Brady, Katie Walder, Eileen Essell, David Walliams, John Carlisle, Patrick Bergin, Dido Miles, Nikki Magnusson, Steven Robertson, Tim Plester, Robert Pugh, Jake Canuso, Indira Varma, Elizabeth Croft, Mark Bazeley, Kate Fleetwood, Guy Henry, Christine Adams, Shaun Dooley, Paul Nicholls, Vincent Riotta, Steve McTigue, Ronald Pickup, Patricia Hodge, Denis Lawson, Michael Smiley, Craig Parkinson, Tom Goodman-Hill, Mel Smith, Tom Beard, David Haig, Angel Coulby, Clemency Burton-Hill, Danny Webb, Peter Ferdinando, Stuart McQuarrie, John Barrowman, Silas Carson, Abhin Galeya, Peter Polycarpou, Bill Bailey, William Ellis, Eleanor Matsuura, Nicholas Boulton, William Lucking, Joe Armstrong, India Wadsworth, Francis Magee, Julian Firth, Dimitri Leonidas, Brian Pettifer, David Schaal, Ryan Gage, Claire Goose, Marlene Sidaway, Patrick Ryecart, Phil Atkinson, Richard Dixon, Kenneth Gilbert, Nicholas Asbury, Richard Katz, John Harding, Terence Harvey, Amit Shah, Richard Harrington, Phil Cornwell, Kieran Bew, Raquel Cassidy, David Harewood, Andrew Greenough, Velibor Topic, Simon Kassianides, Geno Monteiro, Tony Rohr, Simon Kunz, Jonny Phillips, Alix Wilton Regan, Brett Fancy, Leon Ockenden, Vincent Franklin, Mark Tandy, Zubin Varla, David Spinx, Paul Chahidi, Skye Lourie, Neil D'Souza, Doreen Mantle, Stanley Townsend, Paulino Nunes, Teddy Kempner, Grant Masters, Gareth Tunley, Vincenzo Nicoli, Adam Smethurst, Rupert Vansittart, Alexander Abadzis, Forbes KB, Robert Goodman, Lee Ross, Vinette Robinson, William Scott-Masson, John Macmillan, Andrew Havill, Munir Khairdin, Greg Bennett, Simon Paisley Day, Ian Hallard, Tim Wallers, Glen Davies, Tom Hodgkins, Danny Erskine, Guy Williams, Pip Torrens, Nic Bishop, Ken Bones, Richard Dillane, Gary Beadle, Nigel Whitmey, Lucy Drive, Lucy Akhurst, Clive Swift, Valentine Pelka, Leena Dhingra, Liz May Brice, Jonathan Slinger, Elizabeth Rider, Hannah Gordon, Lee Cornes, Lola Peploe, Neil Bell, Vicky Hall, Tom Mannion, David Calder, Hermione Gulliford, Steve Hytner, Chris Tardio, Harry Hepple, Nicholas Palliser, Rhoda Lewis, George Rossi, Adam James, Joseph Long, James Laurenson, Rebecca Lacey, Ian Puleston-Davies, Andrew Buckley, Grant Davis, Richard Sutton, Rusty Meyers, Richard Price, Andrew Dowbiggin, Tom Keller, Teresa Mahoney, Delroy Brown, Eamon Geoghegan, Iain Macaulay, Alex Hassell, Lloyd Hutchinson, Branka Katič, Philip Jackson, Mac McDonald, Chris Wilson, David Sterne, Kate Miles, Charlie Creed-Miles, Rick Warden, Fay Ripley, Anna Madeley, Joplin Sibtain, Bob McCracken, Nigel Hastings, Shaun Lucas, Mark Benton, Helen Coker, Alison Garland, Bill Moody

Výbordelnej seriál, teď jsem dojel pátou sérii, trochu mě mrzí, že se Jaime Murray a Marc Warren (osobně moje nejoblíbenější postava), předpokládám, nepřenesli přes pauzu a odešli, ale Emma se Seanem dělají přijatelnou náhradu. Trochu mě taky zaráží "neporazitelnost" celé party, jasně, že jim nepřeju nic zlého, ale zrovna to finále 5. řady (SPOILER) kde po nich jdou jejich bývalí hejli a ten jeden udělá až takovou blbost, že na to dá inzerát do novin? Pod svým pravým jménem? Zatímco ten druhej se všude chvástá, jak je studovali a jak mají všechno promakaný do nejmenšího detailu? Tohle vyjímaje ale má každý díl hodně dobře promyšlené podfuky, kam se hrabou Dannyho parťáci.(12.1.2013)

Seriálová perlička, která mi unikala dlouhé roky a narazil jsem na ní prakticky náhodou. V záplavě dnešních "seriálů" nevalné kvality bych si tento dovolil označit jako masterpiece. Zřejmě mám ale jiný vkus než velná většina diváků, kteří se spokojí s Béčky (v tomto případě spíše Žtky) typu Ulice, Nemocnice kdesi po několika letech, atp., zatímto tento skvělý seriál se krčí v ústraní. Každopádně ale všichni, kdož čtou tyto moje řádky a mají pocit, že by jim Hustle "seděl", nechť neváhají a okamžitě se vrhnou do jeho sledování, litovat určitě nebudou.(15.3.2011)

• kingik

Nápad udělat si "business" z podvádění a napálit každého, kdo se namane, je svým způsobem originální a má i něco do sebe. Ještě tak umět s takovým námětem pracovat. I když se na seriálu vystřídala slušná řádka režisérů, nepoznáte mezi jednotlivý epizodami jediný rozdíl. Jedna jak druhá v jedné režijní šabloně poctivě dodržující dikci televizních seriálů. Když se v závěru povede někoho partičce podfukářů doběhnout, a nedělejte, že nevíte, jak jednotlivé díly končí, tak nikdy nechybí scéna sáhodlouze vysvětlující, jak k tomu ultra mega "doublecrossu" došlo. Po tomto předčítání, jak v nějaké knihovně, pak neomylně následuje scéna žertovného špičkování mezi jednotlivými členy týmu, naparování se jeho šéfa a to případně doplněné o finální a příšerně trapný záběr jak ze seriálů osmdesátých let, kdy všichni svorně kráčejí směrem k laciné odjíždějící kameře připomínající vizuálem mobilní telefon levnější třídy. Kdyby to nějak překvapilo, kdyby se to tak vehementně "zuby nehty" úzce nedrželo jednoho schématu, a kdyby to nevyvolávalo dojem natočeno za pět liber. Většinu rozpočtu asi shrábnul vysloužilý "sedmý statečný" Robert Vaughn, který mě v podstatě nalákal podívat se na několik epizod. S lepším zpracováním, respektive s mnohem lepším než je tohle, by také přišly lepší známky ode mě. Takhle to nudně a stereotypně splývá se seriálovou produkcí a výrazného vrcholu to v ničem nedosáhne. Mé hodnocení: 40%(26.11.2013)

Přiznávám, získalo si mě to od samého začátku. A taky přiznávám, že nejprve především díky uhrančivé kráse Jaime Murray (která mě fascinovala - koho ne?!?! - už v Dexterovi) a až v závěsu vybroušeností jednotlivých "případů". Jako celek je to ale při zpětném pohledu neuvěřitelně kompaktní, svým způsobem neustále gradující série, která byla snem každého správného fandy Dannyho parťáků a Podrazu. Jestli vás - stejně jako mě - vždycky mrzelo, když se na plátně/obrazovce se závěrem zmíněných filmů objevily titulky, pak je Hustle víc než příjemná záplata na duši.(15.7.2011)

Seriál plný naprosto neočekávaných situací, zvratů a rozuzlení. Nespočet neuvěřitelných a někdy až dech beroucích podvodů, fíglů, triků, fint, podrazů, podfuků, lstí, pastí, klamů, přetvářek a švindlů. Toto vše navíc doplněno trochou humoru a napětí. S každým dalším dílem a každou sérií přichází nové, ještě zajímavější, originálnější a nečekanější podvody prováděné tím nejpreciznějším a nejelegantnějším způsobem. Po zhlédnutí sedmé série Hustle jsem si stále jistější tím, jak bych odpověděl na otázku: "Co je podle tebe nejlepší seriál?"(1.4.2009)

• - Robert Vaughn, poslední žijící z filmu Sedm statečných (1960), prokázal v sedmdesáti letech svou pohotovost elegána, když začal natáčet hned druhý den po svém obsazení. (Terva)

• - Jaime Murray přiznala, že během natáčení několika prvních epizod byla před kamerou totálně ohromená přítomností Adriana Lestera a Roberta Vaughna. (Terva)

• - Vymyšlená jména hlavních postav používaná pro podfuk ve druhém díle začínají na písmeno "J". Danny je Jason, Mickey je Jeff, Ash je Joe a Stacie se vydává za Jenny. (Had6)