poster

Remo Williams: Dobrodružství začínají

 • Česko

  Remo

 • USA

  Remo Williams: The Adventure Begins...

 • Velká Británie

  Remo Williams: The Adventure Begins...

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1985, 121 min

 • Caine
  ****

  V tomhle filmu je tolik nadsázky že je to až neuvěřitelné. Někomu to přijde jako "hlína", někomu jako neskutečná blbost. Ale nedomnívám se, že by někdo z tvůrců myslel vážně například scény se strážnými dobrmany... Čtvrtou hvězdičku jsem dal kvůli skvělému korejskému mistrovi a jeho metodám výcviku; a taky jen tak - jako vyjádření mých pocitů z této úleťárny.(22.1.2009)

 • Martin741
  **

  Asi to bude komedialna bondovka, kde nehraje ani jediny Bond. Ono odpovedi na 007 bolo uz hodne, staci spomenut Dzekiho Cena a jeho Bozskou Relikvii, Buda Spencera a jeho Jdi na to, ale i brutalni Nikita a True Lies CiernehoCernocha a Vrazda na Eigeru od Klinta VychodnehoLesa. A nie je to az tak dobre - jedna najlepsi v zhadzovani akcnych scen je Dzeki Cen, tymto hercom sa neda moc verit. Fred Ward nie je extra komik, nema na Buda Spencera a lepsi ako on by bol aj korpulentny Villaggio - proste mi Ward nesadol. Rezisersky len zrucna rutina - akokeby sa velikanovi Guy Hamiltonovi /Goldfinger/ do toho vobec nechcelo . 22 %(5.5.2019)

 • RetroMan
  ****

  "Lekce 24: Po vodě se musí běžet hodně rychle!" Ačkoli jsem film viděl naposledy asi před 15 lety, měl jsem obavu, jak na mě zapůsobí po těch letech (protože jisté zklamání s odstupem let jsem doznal u filmu Fantóm Amsterdamu). Mě tenhle film opět pobavil. Jde sice o průměrně natočený film, ale ty scény a hlášky si pamatuju dodnes. Chiun i Remo jsou skvělá dvojka. Škoda jen, že film má podtitulek Dobrodužství začíná a tímto filmem asi i končí. Nejlepší film s Fredem Wardem.(1.8.2011)

 • VanTom
  **

  Je to jako pilot komiksového špiónského seriálu (spěšný "origin" a naopak dlouhý, ale zase vtipný výcvik kung fu super agenta) s přilepeným "season finale" (likvidace minimálně představeného, velký podvod piklujícího padoucha-politika). Silně nezajímavý a zkratkovitý příběh bych vytkl nejvíc, plus ještě přepálené, jenže jakoby laxní akční scény (byť je vidět, že se na nich kaskadéři nadřeli). Musí se to brát jako (přiznaná!) komedie s pořádnou nadsázkou, pročež jsem se párkrát zasmál (hlavně skvělý korejský "sensei" válí), na druhou stranu jsem se u dramatických částí vyloženě nudil.(27.8.2019)

 • oLí
  ****

  Rema jsem videl prvne teprva dnes, takze v hodnoceni se nepromita zadna nostalgie z detstvi, proste jsem se vyborne bavil celou stopaz, coz u dvouhodinovyho akcniho Bcka z osmdesatych let je treba ocenit :-). Zaber na hrdinu a za nim plapolajici ohen, spousta skvelych akcnich scen ( predevsim socha svobody a konec ) , spiknuti, zkorumpovany zaporaci - komu podobny filmy nevadej, Remo se mu snad nemuze nelibit. Fred Ward je sympatak a Joel Grey v roli Korejce nema chybu, ty jeho vyukove metody, hlasky a telenovela :D Pro me velky a hlavne prijemny prekvapeni.. ze petadvacet let stara akcni vykopavka muze nadmiru pobavit i dnes, kdy to vidite poprve. Jak pise Caine - je zde spousta chytre nadsazky a asi proto si me film ziskal.. [8/10 říjen 2009](8.10.2009)

 • Fred Ward