Remo Williams: Dobrodružství začínají

• český

Remo

Remo Williams: The Adventure Begins...

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1985, 121 min

Vdaka vegetolovi som objavil zase nejaky zaujimavy zabudnuty film. Je to taka blazniva akcna komedia. Proste komedialna bondovka, co vzhladom na meno rezisera az tak neprekvapi. Akurat vycvik hlavneho hrdinu je tu dost natiahnuty. Nastastie, lebo tieto sceny patria k tomu najlepsiemu vdaka neskutocne vtipnemu korejskemu mentorovi, ktory by si zasluzil vlastny film. Na druhej strane je strasne fadna ustredna zapletka, ktorej rozuzlenie ma po chvíli prestalo zaujimat. Za druhu slabinu povazujem obsadenie Freda Warda do hlavnej ulohy. V akcnych scenach je skvely a evidentne sa neskutocne snazil, ale chýba mu charizma, elegancia alebo komedialne nadanie, aby utiahol film. Keby bol na jeho mieste niekto ako je Harrison Ford, tak by z tohto filmu urcite vznikla uspesna seria. Alebo este vhodnejšou volbou by bol Jackie Chan, ktory v rovnakom roku natocil film Protector v ktorom sa ho americky producenti nepochopitelne snazili stylizovat do drsniaka Eastwoodovskeho typu. Do tohto filmu by sa hodil, jak pojatim humoru, tak akcnymi scenami plnymi skvelych kaskaderskych kuskov. Ci uz na ruskom kolese, alebo lešeni na soche slobody. To je presne Jackieho styl. Takze vysledkom je solidna akcna komedia so spickovymi akcnymi scenami a nezauijmavou ustrednou zapletkou. Nie je to sice dokonaly klenot, ale stale je to hodnotny klenot vo svojom zanri. 7/10.(30.8.2015)

pro pamětníky: film, který koncem osmdesátek ve velkým koloval na ošuntělých vhskách a pro mě osobně se v těch časech vyrovnal i ultraklasice typu Rambo, Americký ninja nebo Slepá spravedlnost ... učitel hlavního hrdiny vypadá jako Ghándí a chová se jako Ježíš: běhá po vodě, vyhýbá se kulkám, vyznává filozofii appeasementu, možná právě proto to dává AMC v podstatě na Velikonoce, zítra hned brzy ráno(2.4.2018)

"Lekce 24: Po vodě se musí běžet hodně rychle!" Ačkoli jsem film viděl naposledy asi před 15 lety, měl jsem obavu, jak na mě zapůsobí po těch letech (protože jisté zklamání s odstupem let jsem doznal u filmu Fantóm Amsterdamu). Mě tenhle film opět pobavil. Jde sice o průměrně natočený film, ale ty scény a hlášky si pamatuju dodnes. Chiun i Remo jsou skvělá dvojka. Škoda jen, že film má podtitulek Dobrodužství začíná a tímto filmem asi i končí. Nejlepší film s Fredem Wardem.(1.8.2011)

Rema jsem videl prvne teprva dnes, takze v hodnoceni se nepromita zadna nostalgie z detstvi, proste jsem se vyborne bavil celou stopaz, coz u dvouhodinovyho akcniho Bcka z osmdesatych let je treba ocenit :-). Zaber na hrdinu a za nim plapolajici ohen, spousta skvelych akcnich scen ( predevsim socha svobody a konec ) , spiknuti, zkorumpovany zaporaci - komu podobny filmy nevadej, Remo se mu snad nemuze nelibit. Fred Ward je sympatak a Joel Grey v roli Korejce nema chybu, ty jeho vyukove metody, hlasky a telenovela :D Pro me velky a hlavne prijemny prekvapeni.. ze petadvacet let stara akcni vykopavka muze nadmiru pobavit i dnes, kdy to vidite poprve. Jak pise Caine - je zde spousta chytre nadsazky a asi proto si me film ziskal.. [8/10 říjen 2009](8.10.2009)

Asi to bude komedialna bondovka, kde nehraje ani jediny Bond. Ono odpovedi na 007 bolo uz hodne, staci spomenut Dzekiho Cena a jeho Bozskou Relikvii, Buda Spencera a jeho Jdi na to, ale i brutalni Nikita a True Lies CiernehoCernocha a Vrazda na Eigeru od Klinta VychodnehoLesa. A nie je to az tak dobre - jedna najlepsi v zhadzovani akcnych scen je Dzeki Cen, tymto hercom sa neda moc verit. Fred Ward nie je extra komik, nema na Buda Spencera a lepsi ako on by bol aj korpulentny Villaggio - proste mi Ward nesadol. Rezisersky len zrucna rutina - akokeby sa velikanovi Guy Hamiltonovi /Goldfinger/ do toho vobec nechcelo . 52 %(5.5.2019)