Prisionera (TV seriál)

Romantický / Drama

Kolumbie / USA, 2004, 60 min

Prisionera je dle mého názoru jediná nadprůměrná telenovela z USA, a to velmi nadprůměrná. A opravdu jediná, protože měla jinou sktrukturu, což znamenalo třeba delší scény, dlouhé velmi dobře napsané dialogy, rychlejší a silnější děj. Dodnes nemůžu uvěřit, jak je možné, že se tady sešlo tolik skvělých herců. Lepší obsazení bych nesestavila. Můžu jmenovat třeba Ricarda Dalmacci, kterého znáte z Amores Perros. To je jedna věc, druhá je, že tady opravdu měli co hrát a mohli ukázat, co umí, v dalších telenovelách už takovou příležitost neměli. Takže díky za tuhle věc. První díly jsem viděla už několikrát, protože první díly počínaje hned prvním dílem jsou spíše jak film, jsou nabušené dějem, jsou plné skvělých scén, akce, dobrých postav, pěkného prostředí... No kdysi jsem tuhle věc opravdu milovala. Nikdy jsem to však neviděla celé, ani do půlky jsem nedošla, možná do čtvrtiny, pak jsem viděla konec, který je taky dost dobrý, a co jsem viděla z prostředku novely, tak je to možná roztahané a natahované (to byly jediné výtky, které měli někteří, ale mi se nezdá), ale vždy to má pěkné kvalitní scény a ty dlouhé zajímavé dialogy, lidské postavy. Opravdu děkuju tvůrcům, že se tomuto tak věnovali, je to vidět, je to obrovský rozdíl oproti ostatním produkcím. Nikdy však už něco takového neudělali. Naopak, je to s Telemundo čím dál horší.(12.1.2009)

• - Daniel Lugo (Rodolfo Russián) si zahrál i v originále z roku 1981, jenž nese název Maria Fernanda. (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Scéna, kdy Lucero (Diana Quijano) ubodá ve sprše Jennifer (Yina Vélez) nápadně připomína smrt Marion (Janet Leigh) ze snímku Psycho (1960). (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Ve chvíli, kdy Cobra (Carlos Caballero) odjistí granát a ten vzápětí vybuchne - přičemž zabije jeho a Lulu (Diana Quijano) - hraje v pozadí skladba "Apocalyptica", která vychází z náboženských středověkých písní, tudíž se nejedná o skladbu složenou čistě pro účely seriálu. (fiLLthe3DD)