poster

Horší než smrt

 • anglický

  Death Warmed Up

Horor / Sci-Fi

Austrálie / Nový Zéland, 1984, 78 min

Režie:

David Blyth

Scénář:

Michael Heath

Kamera:

James Bartle

Kostýmy:

Barbara Darragh
(další profese)
 • Karamanlis
  ***

  Horší než smrť je nefalšované osemdesiatkové hororové béčko, nejde však o úplne tuctový film a objaví sa tu aj niekoľko menších bizarností. Tematicky má Death Warmed Up snáď najbližšie k Ostrovu Dr. Moreaua (tajomný ostrov, šialený vedec, nehumánne experimenty vykonávané na ľuďoch, prejavy mutácie atď.), vyskytnú sa tu však aj určité náznaky zombie hororu či v 80. rokoch tak populárne akčné vložky. Ústrednú postavu stvárňuje Michael Hurst, známy najmä ako verný druh Kevina Sorba Iolaus zo seriálového Herkulesa. Príbeh začína v časoch, keď bol hlavný hrdina ešte malý chlapec, prežívajúci strašnú traumu a túto detskú rolu hrá kupodivu tiež v tej dobe 27-ročný, priblblo sa šklebiaci Hurst, navlečený do detských kraťasov, čo je bezosporu dosť komický úkaz...(28.11.2011)

 • Terva
  ***

  Režie - David Blyth a spoluscénář - Michael Heath. Rodiče mu zabije šílený vědec a on se pak vrací, pomstít jejich smrt.(30.9.2011)

 • pornogrind
  *

  To teda byla trapárna. Dalo mi to pořádnou fušku abych se na to vůbec dokoukal. Nejradši bych tomu s chutí napařil odpad, ale s velkým sebezapřením dávám 1 hvězdu. A to za pár vydařenejch krvavějších scén a za obal. Nic víc na tomhle braku nemůžu pozitivně hodnotit. Bez napětí, invence ve scénáři a hlavně s extra topornejma hercema. To teda byla banda idiotů v čele s Michaelem Hurtem. Bacha na to. Lákavej obal, ale obsah stojí za hovno.(6.1.2016)

 • Campbell
  ****

  Poměrně zdařilý béčko z půli osmdesátých let, je tu vše co jsem hledal neherečtí herci, béčkovej scénář plný klišé, pěkné scény a hlavně nenudí to. Sice si mohly tvůrci pár scén odpustit. Atmosféra filmu houstne, i když tenhle film není moc o atmosféře. Spíše jako o udržení diváka, herci i když hrát neumí tak byly dostatečně sympatičtí abych jim fandil, herec co hrál posluhovače byl dobrej řízek. Jen škoda že některé scény a hlavně konec nebyl dotažen uplně do konce.(3.12.2011)

 • Teardown
  ***

  Už jen ten úchvatný obal, z kterého lze vycítit krásnou atmosféru hororových šlágrů osmdesátých let, mě donutil film sehnat. I když tu máme provařené schéma o šíleném doktůrkovi s mírnou zálibou v lobotomii, nemám moc co vytknout. Je to svižné, zábavné a místy i překvapivé s určitou dávkou vynalézavosti. Martial Arts vložky na úrovni parodie sice sráží vážnost na kolena a nutné klišé, které by vystačilo minimálně ještě na jeden horor jakbysmet, ale co? Účinek to dozajista splnilo. A teď koukám, že David Blyth má ještě prsty v The Horror Show. Nebudu otálet a jdu na to, protože to vypadá opět tuze moc lákavě.(11.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace