poster

Bubáci a Hastrmani (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Česko, 1999, 26x8 min

Režie:

Pavel Kubant

Předloha:

Josef Lada (kniha)

Kamera:

Milan Rychecký

Hudba:

Jan Rotter

Hrají:

Josef Somr
(další profese)
 • UncleG
  ***

  Když "som bol ešče malý cicjavec", byli pro mě Bubáci a Hastrmani hotovým Novým zákonem. Ladovu knížku jsem totálně baštil, přičemž nejradši jsem měl velkýho Mulisáka, protože byl přísnej a tajemnej. Mňo. Moje paměť už bohužel nesahá tak daleko, abych si přesně pamatoval obsah té knížky, ale myslím, že můžu s klidem říct, že byla trošku o něčem jiném než seriál. Bubáček a Pulec prožívali velká vesnická dobrodružství, proháněli se v kočičím spřežení a páchali svým tatínkům jednu neplechu za druhou. Součástí knihy pak byly i "popletené" ladovské pohádky, které v seriálu hrají první místo, na úkor klukovských eskapád. Bohužel. Takže místo abychom prožívali zběsilou jízdu dvou strašidláckých děcek se všemi kouzly a vychytávkami, které malí výtržníci umí, díváme se jen, jak kluci chodí do mlýna poslouchat pohádky. A to je podle mého trošku škoda, protože vodníci ani bubáci v příběhu v podstatě vůbec nemuseli figurovat. Plusy: Pepík Somr vypráví mile a přívětivě. Pohádky mají hlavu a patu s důrazem na komiku a snahou o pointu. Mínusy: Barevnost, která není zrovna ladovská. Papírková animace trošku halabla. A když budu chtít bejt hodně šťouravej, tak dodám, že v některých momentech je hodně cítit práce "pomocného" výtvarníka. Celkově hodnotím kladně, i když do Kmotry Lišky nebo Ko(t)oura Mi(t)eše má tenhle večerňaz daleko.(7.12.2010)

 • P. J. D.
  *****

  Josef Lada byl nejen schopný malíř futurismu (tam jeho díla řadíme), ale také dobrý básník a spisovatel (dodnes pamatuji na knížku o ptácích, na jejímž obalu sedí papoušek vyobrazený jako učitel). Právě jemu je tenhle pořad zasvěcen a nebýt jeho tak je taky o ničem. Mohl bych kritizovat tvůrce, že toho moc neudělali, ale to se mi nechce. Tohle se totiž musí líbit nejenom dítěti, ale i dospělému. Za mě plný počet.(23.1.2014)

 • bedlak
  *****

  Pohadky naruby, ktere maji velike kouzlo. Nejen diky peclivemu ztvarneni animci Josefa Lady, ale i diky celkovemu pojeti pribehu. Pro znalce klasickych pohadek je to zabava a pro deti velik chytak - me deti se od tohoto Vecernicku nedokazi odtrhnout :o) Doporucuji hlavne rodicum, kterym dochazi fantazie u vypravenych pohadek na dobrou noc.(10.1.2007)

 • Sochorisko
  ****

  Jeden z mých nejoblíbenějších pohádkových seriálů vůbec. Občas se mi stane, že si broukám nějakou melodii a nemůžu zjistit, co je to zač. Myslím, že dnes, připomenutím této pohádkové série, jsem si už vzpomněl. Je to úvodní "znělka" vesničky Syslov... Nehledě na to, že tato pohádka ve mě zanechala i hlubší stopy, než jen melodii a to "strach z půdy" , protože z prvního dílu, kdy "strašidlo" dupe po půdě a tak se mlynář rozhodne ho zaměstnat a nasype mu tam spousta kop hlíny. No, to jsem trochu ztratil podstatu věty-zkrátka bojím se půdy kdykoli se tam něco jen hne a mám to zafixované právě z této pohádky ...(25.4.2015)

 • parabellum
  ****

  Jde vidět, když se snaží tak i po revoluci jdou dělat překrásné animované večerníčky. Bubáci a Hastrmani jsou toho zdárným příkladem. Velkým plusem tohoto večerníčku jsou pro mě překrásné až kouzelné obrázky od pana Lady a příjemný navazující děj. Těch 8 minutek vždycky člověku uteče jak voda v řece.(16.5.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace