Dobytí severního pólu (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2006, 101 min

Co na to říká Dr. Brukner? - Až po mě v budoucnu budete chtít něco podobnýho, tak se vám na to vyseru! ... No, nic extrovního tady nevidím, když to srovnám s takovým výletem na Kokořín. - To přece nemůžeš srovnávat. - Jakto, že ne? Tam byly skály pískovcový, stánek s občerstvením, coje tady? Prd! ... Jdu na sever, a už jdu na jih! Varel Frištenský rulezzz.(6.1.2008)

Heleďte pánové, až zase příště pojedete na nějakej ten pól, tak se mnou už nepočítejte - já jsem tím zájezdem vysloveně zklamanej! Co tady je? Mlha, vánice, rampouchy...:oD Když jsem viděla Záskok, myslela jsem si: "To je bomba! Nejgeniálnější Cimrman!". Když jsem viděla Akt, říkala jsem si: "Tak tohle je vážně smělá konkurence Záskoku.!" A když jsem viděla Dobytí severního pólu, tak jsem ho musela zařadit také mezi nejlepší díla z Cimrmanova pera. Scénky se psy apod. mě prostě dostaly do kolen - prostě opravdu the best of Cimrman "uf to je ale zima, ještě že mě hřeje to peří" :-)(27.6.2007)

Píseň proti trudomyslnosti : Polární noc má zvláštní moc, každého přepadne smutek, Němec i Brit, křesťan i Žid, každý by nejraději utek, ba i ti šikovní Žaponci se silami jsou na konci, jen jeden z národů neskoná, hrůzy severu slavně překoná! Tam, kde hy-, tam, kde hy-, kde hynuli vlci, tam, kde hy-, tam, kde hy-, kde hynuli vlci, tam, kde hy-, tam, kde hy-, kde hynuli sobi, Čech se přizpůsobil, Čech se přizpůsobil !(27.11.2010)

• Godhaj

,,Ale děti dneska nevědí, co je datel, ale kulomet poznali naprosto bezpečně.“ Upřímně řečeno, úvodní přednáška, ač tu a tam má své světlé chvilky je ve srovnání s ostatními semináři předcházející hrám Járy Cimrmana mnohem horší. Jednak působí hrozně nastavovaně a nesourodě. Peripetie s oponou, oživlé obrazy a šikanování Bruknera mi opravdu připadalo jako vata na místech, kde již nebylo tvůrčích sil. A ani hra si u mě nepolepšila. Příběh jako by nebyl, děj se vleče a veškeré vtipy jsou defakto jen a jen na úkor Varela, což omrzí již po druhém opakování. Také mi chybí určitá vlídnost, která sálá z jiných her, tady je naopak cítit takový hrubší cynismus, a to mi k DJC nesedí.(24.11.2014)

Smoljak se Svěrákem dobyli severní pol. A byla to legrace, švanda, bžunda a zkrátka nechyběl chytrý a velmi specifický humor, který byl pro tvůrčí dvojici tolik charakteristický. Jen se mělo lépe zapracovat na svižnosti celého představení. Občas to statické vyznění nebylo zrovna divácky nejzajímavější. Tahle humoriáda se vesměs povedla, ale že bych v tom spatřoval něco mimořádného, to zase ne. Mé hodnocení: 60%(14.10.2009)

• - Když v semináři herci skládají živý obraz, vyzvou vždy nějakou ženu, aby představovala banku Slávii, tato postava však musí být nahá. Na výzvu se nikdy žádná žena nepřihlásila. S jedinou výjimkou a to byla premiéra hry, kterou shodou okolností navštívila herečka Ivana Andrlová, která vyběhla na pódium a začala se svlékat. Nebyla to domluvená akce, ale chtěla pánům trochu "zatopit". Nakonec ji vyzvali, aby se šla svléknout do zákulisí a přišla rovnou nahá. Tam se jí ujali technici a na pódium ji již nepustili a místo ní poslali chlapa v trenýrkách. (Kulmon)