Dobytí severního pólu (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2006, 101 min

Petr Skoumal

I kdyby Cimrman nenapsal jiné dílo než "Dobytí severního pólu", svou nesmrtelnost by měl zajištěnu. Musím přiznat, že kombinace s černým humorem (ke kterémužto se cimrmanologové neuchylují zas až tak často) činí toto severské drama naprosto výbušnou směsí, která by snad rozesmála i umrznutého. Přednáška je sérií skvělých momentů a nejsou tu žádná hluchá místa jako v jiných - ač vynikajících - hrách ("Petr vás udělá maminkou." "My to z časových důvodů řešíme panenkou.":))) )... Hra, u které pravidelně prohrávám sázku, jak dlouho se vydržím nesmát. "Zůstaneš dlouho v nás... tedy alespoň nějaký čas." V případě tohoto dobytí, je její strávení naprosto nestravitelné a zůstane - minimálně ve mně - navždy.(27.5.2012)

K Dobytiu severního pólu tak, ako k väčšine hier S+S, nemožno mať relevantné výhrady. Buď ich človek bez výhrad prijme alebo ... vlastne ani neviem, či iná možnosť existuje. Ostáva iba jedna otázka - prečo potom iba štyri hviezdičky? Nuž, je to filmová databáza a Dobytí je divadelným záznamom. Nemám rád toto zmiešavanie, ale keď ho akceptujú ostatní, ostáva mi iba možnosť hviezdičkou oddeliť divadelné záznamy od špičkových filmov.(1.1.2014)

Moje nejoblíbenější hra od divadla JC. Polární noc, má zvláštní moc každého přepadne smutek němec i brit, křesťan i žid by nejradši utek ba i ti šikovní japonci se silami jsou na konci jen jeden z narodů nezkoná hrůzy severu slavně překoná tam kde hy, tam kde hy tam kde hynuli vlci tam kde hy, tam kde hy tam kde hynuli sobi čech se přizpůsobí čech se přizpůsobí(9.7.2011)

Du na sever... a už du na jih!:)) Co z toho vyplývá? No přece, že si musím dát s tzv. "absolutním hodnocením" secsakra pozor, aby se z ničeho nic nezvrhlo v odpad!;) Že to není možné?! Co by né, když existuje místo, odkud se dá jít vždycky jen a pouze na jih. Ovšem, člověk prostě neuvěří, dokud si to sám nevyzkouší!(28.2.2011)

"Yetti styl alá punk." Yettiho prve prozkoumal Jára Cimrman, pojmenoval ho Já a ty. Podle toho, že byl oboupohlavník, neboli hermafrodit, samomluvec. A američané to prostě jen zkomolili na Yetti. Sprška gagů. Fantastických scének. "Fryštenský ty hovado, tučňáci přece na severním pólu nežijí!!!" 100%(23.5.2007)

• - Když v semináři herci skládají živý obraz, vyzvou vždy nějakou ženu, aby představovala banku Slávii, tato postava však musí být nahá. Na výzvu se nikdy žádná žena nepřihlásila. S jedinou výjimkou a to byla premiéra hry, kterou shodou okolností navštívila herečka Ivana Andrlová, která vyběhla na pódium a začala se svlékat. Nebyla to domluvená akce, ale chtěla pánům trochu "zatopit". Nakonec ji vyzvali, aby se šla svléknout do zákulisí a přišla rovnou nahá. Tam se jí ujali technici a na pódium ji již nepustili a místo ní poslali chlapa v trenýrkách. (Kulmon)