poster

Dobytí severního pólu (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2006, 101 min

 • Tosim
  *****

  Moje nejmilovanější cimrmanovská hra do doby Záskoku...nicméně i tak - 100%!!! -TEDA JÁ TOMU ASI VŮBEC NEROZUMÍM, ALE JÁ TADY NIC TAK EXTROVNÍHO NEVIDÍM, KDYŽ TO SROVÁM S TÍM VÝLETEM NA KOKOŘÍN, TAK... -TO PŘECE VŮBEC NEMŮŽEŠ SROVNÁVAT! -JAK TO, ŽE NEMŮŽU? BYLY TAM SKÁLY PÍSKOVCOVÝ, OBČERSTVENÍ, CO JE TADY? PRD!(3.8.2005)

 • Boogeyman
  *****

  Génius schovaný ve Zdeňku Svěrákovi a Ladislavu Smoljakovi (tím nechci ostatní členy souboru nijak shazovat, ale tito dva mistři jsou přeci jen nejzasloužilejší cimrmanologové) se nejvíce projevuje právě při představeních DJC, protože u Cimrmana je dovoleno vše! Každý seminář a každá hra jsou jedním slovem GENIÁLNÍ! Neexistovalo, neexistuje a ani nebude existovat lepšího, vtipnějšího a inteligentnějšího humoru!(14.5.2007)

 • Hakha
  *****

  Se Záskokem nejlepší Cimmrmanova hra. Vynikající herecké výkony obzvlášť Ladislav Smoljak je božský a mnoho výborných hlášek. "Tak, já jsem to tady celé pozorně vyslechl a udělal jsem takový závěr, že bude-li ještě nějaká příležitost a budu požádán o nějakou další rekonstrukci, že se vám na to vyseru"....(21.11.2006)

 • Prehry
  *****

  Toto je přesně můj šálek kávy. Miluju tento druh humoru, tak jako všechny Cimrmanovy hry. Tato hra je ovšem ze všech nejlepší. Člověk se začíná smát při prvním slově a přestane až po odehrání celého dramatu. Je to skvost české divadelní scény. Nemyslím si, že by někdo ještě byl schopný něco takového někdy napsat. Jára Cimrman a každý, co s ním má co do činění, je génius..(14.11.2012)

 • astrain
  *****

  Ťažko mi je zaujať postoj k iba jednému z diel od majstra Cimrmana, keďže mám z tejto série rád úplne všetko. Dobitie severného pólu je jednou z tých lepších cimrmanoviek. Nikdy nestármuci humor, ktorý jednoducho nemá v ČS obdobu v nej samozrejme nechýba. A ak sa k obsahu pridajú osoby, na ktoré sa už snáď stačí len pozrieť, aby som sa smial, je to záruka skvele využitého času :)(15.12.2010)

 • - Když v semináři herci skládají živý obraz, vyzvou vždy nějakou ženu, aby představovala banku Slávii, tato postava však musí být nahá. Na výzvu se nikdy žádná žena nepřihlásila. S jedinou výjimkou a to byla premiéra hry, kterou shodou okolností navštívila herečka Ivana Andrlová, která vyběhla na pódium a začala se svlékat. Nebyla to domluvená akce, ale chtěla pánům trochu "zatopit". Nakonec ji vyzvali, aby se šla svléknout do zákulisí a přišla rovnou nahá. Tam se jí ujali technici a na pódium ji již nepustili a místo ní poslali chlapa v trenýrkách. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace