Zuřivost rozuzlení

Fury at Showdown

Western

USA, 1957, 75 min

Standardní western s jednoduchým příběhem a sympatickou stopáží, díky které i navzdory své ukecanosti (akce je zde všehovšudy stěží 5 minut) zkrátka nestihne nudit. Skutečnosti, že tento film upadl v zapomnění, se ale nelze divit, neboť nenabízí nic, co bychom již tisíckrát jinak (a lépe) neviděli. Na druhou stranu - lze od ukázkového béčka padesátých let očekávat něco víc?(6.8.2012)

Podle mého názoru nejlepší westernové béčko padesátých let. - Pistolník Brock Mitchell (John Derek) si právě odseděl trest za zabití. Zpátky ve svém domovském městě však zjišťuje, že všeobecného strachu a nenávisti se jen tak lehko nezbaví... Režisér Gerd Oswald se zejména v padesátých letech specializoval na westerny s vysokým morálním poselstvím a zde se mu během PĚTI dnů podařilo natočit mistrovský kousek svého žánru.(30.3.2005)

Skvělý western sahající po úrovni filmů typu V pravé poledne (být obsazen většími hvězdami, vědělo by se o něm určitě víc). Děj nezůstává na povrchu, ale noří se hloubky psychologie a sociologie, námětem v některých chvílích připomíná Dva muže ve městě. Ani ten závěr není až tak profláknutě americky zcela přešťastný.(25.8.2012)

Celkem dost se divím, že jsem pouze DRUHÝ uživatel, který tento film hodnotil. Film, běžící zrovna o víkendu na MGM, ve mě probudil tu správnou, akční a syrovou chuť k westernovkám, kde se perou, ničej celý salóny kvůli jedné rvačce a kde se hraje na vyhnance, tuláky a ozbrojené i neozbrojené pistolníky. Když vidím, jak špatně tu na tom je, že ještě nemá ani procenta, mám chuť ho řvát do světa, věšet po zdech transparenty a plakáty. Doufám, že si ho lidé všimnou a nebudou tu pouze jediné dva komentáře, které pro to nejsou ani dostatečným potěšením. Úžasně natočené béčko, úžasná 50. léta a skvělej John Derek. 5*.(9.7.2012)

Western jsem nějakou chvíli neviděl, což v přepočtu znamená jen tak dva týdny, ale musím říct, že tenhle mě docela potěšil. Není vyloženě jedinečný, ale přece jen má docela dobrou zápletku, jsou zde ti dobří, jsou zde ti špatní, no a dějově čeká i nějaké to drobné překvapení. Mohlo to být ještě o něco drsnější.(25.4.2017)

• - Celý film byl natočen za pouhých 5 dní. (Conspi)