Saišú heiki kanodžo (TV seriál)

最終兵器彼女

Saishū heiki kanojo

Saishuuheiki Kanojo

She, the Ultimate Weapon

Saikano

Animovaný / Romantický / Sci-Fi / Válečný

Japonsko, 2002, 13x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

Saikano je skvělá manga, výborně nakreslená, se silným příběhem. Anime je bohužel průměr.(18.10.2007)

Opravdu nevím co na to říct. Téma "nešťastná láska" už tady bylo mnohokrát. Oba hlavní hrdinové furt řeší jednu a tu samou věc, pořád dokola, což je opravdu místy velmi otravné... Tedy, jejich dialogy se neustále opírají o to, jestli mohou být spolu či ne. Válečný konflikt funguje jen jakési pozadí, tudíž se zde žádné akční scény prakticky nedějí. Psychologie postav je jaksi nezáživná a musím říct, že jsem rád za "pouhých" 13 dílů, které jsou tak akorát, aby to člověk v půlce seriálu nevypnul. 5/10(13.4.2008)

Abych to shrnul, obe hlavni postavy a nejen ony, rvou temer v kazdem dile, coz me po case zaclo otravovat. Poslednich cca pet dilu se pro me stalo velmi obtizne cist, co vlastne postavy chteji, co si mysli, apod. Podano to bylo hrozne. Jelikoz se mi moc nelibil ani NGE, tak se tomu nedivim. Nektera anime me tak trochu minou svou prekomplikovanosti a horsi stravitelnosti. Konec jasny a celkem srozumitelny, i kdyz netvrdim, ze jsem nebyl prekvapen. Jsem rad, ze jsem na to koukal bez pritelkyne, ta by z toho serialu asi nespala:)(23.11.2011)

Depresivní příběh o nešťastné lásce středoškoláka a středoškolačky, během válečného konfliktu. Nebylo by to tak výjimečné, kdyby ta dívka byla normální... jenže jak už sám název vypovídá, tak s ní "něco" nebude v pořádku ;) Bylo pro mě nemožné se vžít do hlavních dvou postav, protože jejich problém vězí v tom, že oba chtějí být spolu... ale kvůli té "vyjímečnosti" to moc nejde :) Tenhle absurdní problém v reálném životě nastává nepříliš často a obvyklejší způsob je spíš že: jeden chce, ale ten druhý ne :/ Proto jsem dával přednost vedlejším postavám, které měly "uvěřitelnější" a "reálnější" problémy. Celé je to poměrně smutné a depresivní, ale nemohu tvrdit, že by mě to nějak "vzalo" ... Dojem ze seriálu je podle mě dost subjektivní, podle nálady, stavu a "zkušeností" diváka s (ne)štastnými láskami. Spíš než příběh hlavních dvou hrdinů mě zaujala nepříznivá pozice jejich kamaráda Atsushiho.(5.11.2006)

Místy opravdu zajímavé, ani ve snu jsem nečekal tak tvrdý vývoj u "slaďáku", ovšem velký problém byl v nedostatku logiky, s jakým bylo přistupováno ke vztahu hlavních hrdinů, a hlavně v hrozném natahování děje - i těch třináct dílů zde bylo moc. Vedlejší příběhy byly skutečně zajímavé, bohužel je seriál s čím dál tím větší lhostejností zahazuje, aby se věnoval hlavní dvojici. Konec je dost zvláštní, ještě pořád jsem se nerozhodl, jestli jsem jim ho sežral. Shrnuto podtrženo, vcelku depresivní a beznadějný kousek, vhodný pro melancholické podzimní večery, kdy několik dní po sobě nepřestává pršet - tak vás méně snadno omrzí někeré repetitivní dialogy. Ubrat pár dílů, osekat o nepotřebné scény a víc provázat, tak je ze Saikana třeba i něco mezi 4* a 5*. Takhle to budou jen lepší 3*.(20.9.2008)

I když animé nemá buhví jaké zpracování, což mě první 2 díly hodně odrazovalo, má velmi kvalitní předlohu. I když manga je skvělá, líbila se mi část s tím sniperem, tak animé je také výborné. Hlavně má stopáž tak akorát a pár skladeb ze soundtracku, které sou úžasné. Hodně mě některé emoční scény dostaly, takže náležité hodnocení:-)(31.12.2010)

Průměrné a místy hodně těžkopádné. A popravdě i nudné. NGE jsem tak nějak odpustil, že to řídí děti (dal se za tím možná vydedukovat nějaký smysl v nedospělé nervové soustavě), ale japonská armáda neměla sebemenší (logický) důvod udělat kyborga ze sedmnáctileté holky.(19.11.2010)

Začátek je poněkud fádní, až nezajímavý. Postavy se zmítají v jakýchsi nepochopitelných vnitřních pochodech a dávají to celému světu (divákovi) poměrně na odiv. Ne nezajímavé, ale matoucí. Tak si tak koukáte a koukáte a najednou vás to začíná bavit čím dál víc, čím blíž jste poslednímu dílu. Smrt některých postav mě skoro zamrzela víc a "citově vydřela" natolik, že mi osud hlavních hrdinů odbočil na vedlejší kolej. Ale těch posledních pár dílů. Skoro básnické dílo na téma "láska a cit". Jakkoliv hloupé to bylo, vžít se na chvíli do jejich role bylo zajímavé a příjemné.(9.11.2008)