Dobrodružství Priscilly, královny pouště

Guy Gross

Sue Blainey

Scénografie:

Owen Paterson

Nevím, pořád mám pocit, že jsem tu čtvrtou hvězdičku dosadil jen kvůli australskému vnitrozemí. Vizuálně je to skutečně pastva pro oči, herecky je to bohužel horší - je velmi těžké utopit se v žánru road movie, protože volná koncepce "příhod po cestě" svádí k bezmyšlenkovitému lepení scének. A to se právě tak trochu stalo Priscille. Myslím si taky, že zobrazení transvestitů hrubě přesáhlo z pošťuchování do karikatury, ale což, hlavně, že je sranda. Všichni tři hlavní aktéři (aktérky?) byli výborní, se zlatou medailí pro skvostného Terence Stampa. O dva týdny později jsem ho viděl ve Wall Street a nemohl jsem se ubránit úsměvu. Tahle role už s ním zůstane navždy.(5.12.2010)

Byl jsem dost překvapený, když jsem viděl zdejší hodnocení. Já jsem milovník podobných ujeťáren, ale že by se Priscilla mohla líbit i většinovým divákům, to jsem nečekal. Protože, co si budeme nalhávat, tento film je opravdu blbý. Neděje se tu nic jiného, než že tři vyhastrošené buzny jezdí po poušti v růžovém autobusu. Hlášky jsou vulgární, žádnou pointu zde nenajdete, příběh není absolutně ničím obohacující... Ale přesto musím jít na plné hodnocení. Někde kolem patnácté minuty jsem chytil první záchvat smíchu a pak jsem se ho nemohl zbavit až do konce. A čím trapnější a bizarnější věci se ústřední trojici stávaly, tím více jsem se bavil. Zanedlouho se ze mě stal příznivec tohoto nekonformního snímku a jeho podivným hrdinům jsem se zaujetím držel palce. Kde jinde může člověk vidět hvězdy Supermana, Pána prstenů a Mementa tancovat v křiklavých oblečcích na hudbu Abby? Film z jiného světa.(25.1.2012)

Priscilla, zazářila v kinech v době totality a naprosto mě vzala, pak jsem ji viděla dabovanou na VHS, trošku to ubralo na dojmu, ale těším se na ní znovu, jen co bude trochu času. Krásný lidský příběh naprosto JINÝ, kdo film viděl, určitě mu zůstane dlouho v hlavě z toho či jiného důvodu (tím myslím i ty hochy, kterým brknul na nějakou strunku a děsně je pobouřil...nebo snad pobouřil i nějaké holky?)(12.5.2008)

Několik lidí cestuje z místa A do místa B, prochází přitom vnitřní proměnou, setřiďují si své poznatky o životě, jednoduše se stávají jinými, pravděpodobně lepšími, osobami. Nástřel zápletky napovídá typickou road-movie. Ovšem - hlavními hrdiny jsou dva transvestité a jeden transexuál, tedy tři muži, jež rádi pestrobarevné ženské šaty a vysoké podpatky. Chovají se spontánně a bez předsudků (což však nelze říci o všech lidech, které během své cesty potkají), mezi jejich oblíbené písně patří „Čtyři tlusté trancky seděj na stole…“, jinak „otvírají hubu“ především na songy od ABBY, pravděpodobně jejich nejoblíbenější hudební skupiny („tohle je hovno Anni?“). Hlavní náplní životů těchto tří exotů je zábava a právě tu přinášejí také divákům, zoufalé výkřiky „jsme taky lidi!“ nemají zapotřebí, oni lidmi jsou, což je pro jednou příjemná změna a já vám garantuji, že stovky minut strávených v jejich společnosti nebudete litovat, nezávisle na vaší sexuální orientaci a preferovaném tvaru spodního prádla. 80% Zajímavé komentáře: Faye, Gemini(25.11.2007)

Bizarní napůlmuzikál plný barev, který rozhodně není pro každého. Dnes už ovšem toto téma není tak šokující (bohužel pro film) a tak nejzajímavější zůstávají fantastické kostýmy, skvěle souznící s neopakovatelnou Australskou krajinou. Další kudlou v zádech tohoto snímku je navíc český dabing, který je snad spíš parodií...(23.1.2008)

• - Julia Cortez v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)