poster

Dobrodružství Priscilly, královny pouště

 • Austrálie

  The Adventures Of Priscilla Queen Of The Desert

Komedie / Drama / Hudební / Road movie

Austrálie, 1994, 104 min

Režie:

Stephan Elliott

Scénář:

Stephan Elliott

Hudba:

Guy Gross

Střih:

Sue Blainey

Scénografie:

Owen Paterson
(další profese)
 • kaylin
  ****

  Tenhle snímek mě uchvátil. Postavy jsou tady tak parádně zahrané a ani trochu nevyznívají jako karikatury - no dobře, Guy Pearce chvílemi ano - že se vám s nimi snadno podaří propojit. Je to vlastně jen road movie, ale je vizuálně a hudebně krásné, navíc se snaží sdělit příběh, což je neméně důležité. Bál jsem se zbytečně.(8.3.2016)

 • Jermann
  *****

  Já prostě miluju road movies a tenhle je jednoznačně nejbarevnější, jaký znám. Ty šílené kostýmy v kontrastu s australskou pouští snad musí být vidět i z vesmíru a jejich majitelé jsou natolik sví, že je prakticky nemožné si je neoblíbit. Každý z pasažérů nablýskané Priscilly má své problémy a démony, s kterými se po svém srovnává, ale nečekejte žádná dramata či tragické zvraty .. tenhle film je o pohodě a nadhledu. "I've said it before, and I'll say it again. No more fucking ABBA!"(29.9.2009)

 • Hogun
  ***

  Hudba - áno, kostýmy - aaaano, príbeh - ako tak, tanec - nieeeee... ak by mala vypadať transvesty show takto, tak sa nečudujem "nadšenej" reakcii publika na jednom z ich vystúpení. Chlapi si pred natáčaním mohli ísť nejakú najprv pozrieť. Situáciu ako tak zachraňuje pomerne ľahko predvídatľná dejová línia, ale násilne priteplené situácie a ani prvky 4%nej diskriminácie mi ku celkovo dosť rozporuplnému dojmu nepridali. Takže 5/10.(1.12.2007)

 • Stanislaus
  ****

  Divoká, všemi barvami a odstíny laděná road-movie, ve které se netradiční trojka vydá na cestu skrze australskou poušť, mě vskutku v mnoha směrech pobavila a zaujala. Všichni tři herci jsou ve svých rolích úžasní, nehostinné prostředí (vizuálně i společensky) Austrálie pěkně zobrazené a hudební doprovod (hlavně Mamma Mia!) byl už jen třešničkou na dortu. Zkrátka film, který se nemusí líbit každému, ale já jsem si zde své našel.(18.2.2012)

 • lola3121
  *****

  Tak především, nejedná se ani tak o Priscillu, což je autobus, nýbrž o dva transvestity a jednoho transsexuála, kteří se tím autobusem vydávají napříč Austrálií s cílem splnit dětský sen jednoho z nich - zdolat King´s canyon v botách na podpatku a kostýmech královny (ABBA forever!). Všichni tři hlavní představitelé jsou v rolích bukvic tak věrohodní, že jsem v nich jen stěží poznávala herce, kteří později hráli drsňáky v Matrixu nebo Mementu. Bohatá kostýmní výprava a zpěvně-taneční kousky se střídají s vtipnými (a taky sprostými) dialogy i se záběry nádherné australské přírody. S těmahle chlapíkama (holkama?) bych si tu road movie střihla taky moc ráda, klidně bych třeba obracela kazety v kazeťáku, kdyby mě vzali sebou.(13.6.2010)

 • - Julia Cortez v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace