Dobrodružství Priscilly, královny pouště

Stephan Elliott

Guy Gross

Scénografie:

Owen Paterson

Několik lidí cestuje z místa A do místa B, prochází přitom vnitřní proměnou, setřiďují si své poznatky o životě, jednoduše se stávají jinými, pravděpodobně lepšími, osobami. Nástřel zápletky napovídá typickou road-movie. Ovšem - hlavními hrdiny jsou dva transvestité a jeden transexuál, tedy tři muži, jež rádi pestrobarevné ženské šaty a vysoké podpatky. Chovají se spontánně a bez předsudků (což však nelze říci o všech lidech, které během své cesty potkají), mezi jejich oblíbené písně patří „Čtyři tlusté trancky seděj na stole…“, jinak „otvírají hubu“ především na songy od ABBY, pravděpodobně jejich nejoblíbenější hudební skupiny („tohle je hovno Anni?“). Hlavní náplní životů těchto tří exotů je zábava a právě tu přinášejí také divákům, zoufalé výkřiky „jsme taky lidi!“ nemají zapotřebí, oni lidmi jsou, což je pro jednou příjemná změna a já vám garantuji, že stovky minut strávených v jejich společnosti nebudete litovat, nezávisle na vaší sexuální orientaci a preferovaném tvaru spodního prádla. 80% Zajímavé komentáře: Faye, Gemini(25.11.2007)

Hudba - áno, kostýmy - aaaano, príbeh - ako tak, tanec - nieeeee... ak by mala vypadať transvesty show takto, tak sa nečudujem "nadšenej" reakcii publika na jednom z ich vystúpení. Chlapi si pred natáčaním mohli ísť nejakú najprv pozrieť. Situáciu ako tak zachraňuje pomerne ľahko predvídatľná dejová línia, ale násilne priteplené situácie a ani prvky 4%nej diskriminácie mi ku celkovo dosť rozporuplnému dojmu nepridali. Takže 5/10.(1.12.2007)

That's just what this country needs: a cock in a frock on a rock. 1) Travesti show nepovažuji za umění, snad za poněkud pokleslý druh zábavy. Řečeno slovy Felicie: We dress up in women's clothes and parade around mouthing the words to other people's songs. Může to být za určitých okolností docela zábava, ale na profesionální performery, ať už homosexuálního či heterosexuálního zaměření, hledím tak trochu skrz prsty. Řadím je mezi profese, které nejsou potřeba a nevyžadují téměř žádné schopnosti, sorry, ladies. Proto mě jejich turné v cirkusových úborech neuvádí do žádného transu. 2) Ano, film má i další rovinu, gayovské přijetí ve společnosti. Výstižně to říká Bernadetta: We all sit around mindlessly slagging off that vile stink-hole of a city. But in its own strange way, it takes care of us. I don't know if that ugly wall of suburbia's been put there to stop them getting in, or us getting out. Come on. Don't let it drag you down. Let it toughen you up. Pokud byl film natočen proto, aby tohle sdělil, budiž. 3) 55letý Terrence Stamp, 34letý Hugo Weaving a 27letý přitažlivý Guy Pearce (všichni heterosexuálové) ztělesnili ideu 30letého scénáristy a režiséra Stephana Elliota o australském westernu a la Sergio Leone (!) ozvláštněném imitátory žen. Z westernu se stala road movie, ale krása australského vnitrozemí na diváka zapůsobí zvláště v bizarní kombinaci s kostýmy travesti show. Scénář napsal Elliot za dva týdny a film pak nasbíral řadu cen, mimo jiné Oskara za kostýmy (to mě podrž).(31.12.2010)

Tahle trojice "holek" :-) jede z místa A do místa B, projíždí místem C, což je naše mysl, pak projíždní místem D, což je zase smysl, a končí v místě E, v divákově srdci. Suprová road movie plná barev, humoru a lesklých materiálu pošitých flitry, doladěná přeslazenou hudbou pumpující nám v žilách tempo života a radosti z něj a s kapkou z morálních vod. Obdivuji herecké výkony a to všech tří představite-lů/lek. 80%(4.9.2009)

Tak tohle je, dámy a pánové, teda podívaná! :)) Vy, jenž Matrix považujete za modlu a nebo při nejmenším aspoň za dílo, které vás opravdu dostalo, tak byste si tenhle snímek neměli nechat ujít, Hugo Weaving alias agent Smith je zde totiž v naprosto jiné roli, dokonce v takové, která by se vám nejspíš nedokázala zdát ani v tom nejbláznivějším snu! A to nemluvím o Guyi Pearceovi, kterej mi připadal opravdu sexy i v těch ženských šatech .. :)) Nejvíce ale exceluje Terence Stamp, jeho hláška v baru (ostatně, téměr každá hláška), mě úplně ukotvila, tohle je opravdu herecká slast, kouzelné!(21.8.2008)

• - Julia Cortez v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)