Dobrodružství Priscilly, královny pouště

Guy Gross

Sue Blainey

Scénografie:

Owen Paterson

Obrovské překvapení. Film jsem shlédla až s velkým zpožděním a není snad nic, co by se mi na něm nelíbilo - bláznivé kostýmy, krásná australská příroda a především úžasné výkony dnešních "drsňáků" (Hugo Weaving + Guy Pearce). Jestlipak už tenkrát tušili, jaké skvostné role je v budoucnosti čekají :-) Prostě lahůdka, na kterou se kdykoliv ráda podívám znovu.(5.2.2008)

Všetci traja boli úžasné kráľovné v neskutočných kostýmoch. Plus skvelý humor. A hneď ako som prišla domov som si musela pustiť Abbu. Btw, jeden známy mi povedal, že to má smutný koniec. Tak som sa o tých exotov bála! Hlavne keď Adam išiel na trip do mesta, v ktorom nemajú radi transsky. (Filmový festival inakosti, Lumiere - 25.10.2013)(26.10.2013)

Já a tenhle film jsme se nějak sešli v dobrou chvíli a v dobrém naladění. Nebylo to vůbec lascivní ani obhrouble obscénní jako někdy filmy o transvestitech bývají. Bylo to nádherné. Docela chápu touhu některých mužů být ženami. Být ženou je mnohem zábavnější. ( Ovšem taky chápu touhu některých žen být muži, být mužem je mnohem snadnější). Terence Stamp byl tak vznešenou a důstojnou ženou, ale Hugo Weaving mi připadal mnohem přirozenější a šťastnější ve své mužské podobě. Svaly Guye Pearce v ženských šatech působily úžasně.a zahrál svou roli naprosto uvěřitelně a dokonale. Je to film zářivý, veselý a dojemný.(8.6.2010)

Vypneme kulmy a hurá do buše... No, nevím jak vy, ale já bych speciálně Terenci Stampovi za jeho výkon udělil hvězdiček šest. Chvílemi velice vtipný a záhy nesmírně vážný film o věcech, lidech a situacích, se kterými se příliš často nesetkáte - tak to je Dobrodružství Priscilly. Je to šílená a bizarní road movie s mračnem známých (a někdy už i otravných) písní, kde vlastně opravdu všechno stojí výhradně na hereckém umu pánů Stampa, Weavinga a Pearce. Bez nich by to nebylo ono. A pak samozřejmě skvělý český dabing, který i méně vtipné sitauce dokázal vyšperkovat a hláškování povýšil na novou úroveň (alespoň ve většině případů).(18.8.2011)

Hudba - áno, kostýmy - aaaano, príbeh - ako tak, tanec - nieeeee... ak by mala vypadať transvesty show takto, tak sa nečudujem "nadšenej" reakcii publika na jednom z ich vystúpení. Chlapi si pred natáčaním mohli ísť nejakú najprv pozrieť. Situáciu ako tak zachraňuje pomerne ľahko predvídatľná dejová línia, ale násilne priteplené situácie a ani prvky 4%nej diskriminácie mi ku celkovo dosť rozporuplnému dojmu nepridali. Takže 5/10.(1.12.2007)

• - Julia Cortez v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)