Prázdniny s duchem (TV film)

• Austrálie

Canterville Ghost, The

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie, 2001, 50 min

Předloha:

Oscar Wilde (kniha)

Phillip Hinton

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

• Campbell

Bohužel dost zklamání, o Cantervillském strašidle vzniklo aspon 5 filmů a ty který jsem viděl byly daleko lepší než tohle. Dobře je to pohádka, a snaží se vyděsit dětské diváky, ale ta sentimentalita a ty dva bratři.... To bylo utrpení prostě slabá pohádka kterou si už nikdy nepustím a pustím si film z 80 let.(23.4.2011)

• Big Bear

Na bookletu to vypadalo snesitelně, ale i když nepotřebuji mít pokaždé animace jak od Pixaru, tady to bylo ať už z hlediska kresby tak z hlediska animace dost strašidelné... Aby toho nebylo málo, syntetyzátorová ,,strašidelná'' hudba byla příšerně elektronická a umělá. A aby toho nebylo úplně málo, dorazil to tentokrát celé český dabing. Dvojčata daboval jakýsi dospělý, kterého těsně před dabováním vykastrovali, psa zase daboval kdosi s hlubokým hlasem, který se místo štěkání, které zvládne imitovat i pětileté dítě zmohl na neustálé a otravné muf muf... Jediné pozitivum vidím v tom, že pohádka je o strašidle což je tak trochu mezi pohádkami vyjímka. Přeci jen je to určeno těm malým, kterým vysvětlujeme že strašidla nejsou a které od určitého věku učíme spát v jejich postýlkách a aby se nebáli. Pouštět jim tedy film o strašidle se může zdát jako hloupost i když jde o pohádku. Jak jsem ale sledoval potomstvo, právě to, že to bylo trochu strašidelné a zároveň pohádka drželo jejich pozornost na max. Ale bát se u toho ani po tom vážně nebudou ani ti nejmenší. Za mně tedy minimum co šlo dát. *(20.10.2017)

Pěkná pohádka na sobotní ráno, doporučuji :-) Napsáno na základě povídky Edgara Allana Poe.(7.2.2009)

Pěkná pohádka, krásně byla udělaná ta scéna na tapiserii, jen ta dvojčata byla strašně nesnesitelná... Nicméně knižní předloha, nejlíp ještě v originále, je best :)(26.4.2012)