Reklama

Reklama

Dadah znamená smrt

(TV film)
  • Austrálie Dadah Is Death (více)

Obsahy(1)

Původem britská rodina Kevina Barlowa (J. Polson) v Austrálii jen obtížně vychází s penězi. Kevinův nový známý Geoffrey Chambers (H. Weaving) nabídne Kevinovi 6000 $, pokud Kevin při společné cestě propašuje z Malajsie zásilku heroinu. Díky naprosté Kevinově nervozitě jsou oba prozrazeni, zatčeni a oběma hrozí rozsudek trestu smrti oběšením. Kevinova matka se pokouší o nemožné, zalarmuje právníky i tasmanského guvernéra, a dokonce spřádá i zoufalý plán na osvobození obou věznů prostřednictvím polovojenského komanda.... (ČSFD)

(více)

Recenze (11)

packa 

všechny recenze uživatele

Před mnoha a mnoha lety (někdy kolem revoluce) jsem film shlédl v televizi, tehdy kvůli délce rozdělený na dva díly. Film na mě tehdy nesmírně zapůsobil. A skutečně, všichni příznivci absolutního trestu by jej měli povinně shlédnout. Dodnes na něj vzpomínám, ale nenapadlo mě, že tak málo známý snímek bude i na CSFD, zírám. A zírám i při pohledu na herecké obsazení, tehdy neznámí australští domorodci, dnes uznávaná jména :-) ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Dadah, někde ve filmu zazní, že to znamená droga, znamená smrt. Viděla jsem to v poměrně útlém věku a zanechalo to ve mně silný dojem. Ta nervozita a následně hrůza na letišti a při zatčení ..... Dodnes si pamatuju, jak jsem mezi první a druhou částí otravovala všechny dospělé otázkou, jak si myslí, že to asi dopadne (oni taky a na televizi se se mnou dívají jen když slíbím, že se nebudu na nic ptát). Závěr pro mě byl šokující, dneska bych ho asi čekala. Ze mě tenhle film neudělal odpůrce trestu smrti, hodně ovlivnil můj pohled na drogy, protože dadah znamená smrt. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Snímek, který asi každého přiměje zamyslet se nad zločinem a přiměřeností případného trestu. Je otázkou zda právě takto drakonické rozsudky za pašování jsou nejvhodnějším způsobem boje proti drogám, o vlivu na pověst jihovýchodní Asie nemluvě. V každém případě jde o velice působivý příběh, na který člověk stěží zapomene. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

V jednom komentáři se dočítám: "Doporučuji ke shlédnutí všem zastáncům trestu smrti, možná že by potom hodně rychle změnili názor." Já ne a tu úvahu nechápu. Jak se říká, hloupost je mnohdy horší zločinu. Kdo ví, jaký trest mu hrozí, a přesto něco takového podnikne, je plně odpovědný za své jednání a já pro něj nemám ani nejmenší špetku soucitu ani pochopení. Blbost si nezaslouží ani jedno z toho, oboje si schovávám pro zcela jiné lidi. To, co oba hošani pašovali, ničí život spoustě dalších lidí - jak ostatně ve filmu vmete do tváře mamince bývalá narkomanka, která oběma "hrdinům" jejich trest přeje a má naprostou pravdu. Film jako takový byl působivý už někdy v cca 12 letech, kdy jsem ho viděl, ale nejmenší shovívavost nebo lítost ve mně neprobudil ani tenkrát. Dobře jim tak. ()

grizly007 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem to v roce 91 poprvé jako dítě a pamatoval jsem si to do dnes. Po letech jsem si to zase pustil a musim říct lecos se změnilo. Tak především herecké výkony jsou naprosto příšerný. Hlavně matka jednoho z hrdinů to je vyloženě antiherečka. Celé to působí strašně amatérsky. Ale jelikož mám tyto filmy rád tak a samotná blížící se poprava dělá filmu skvělou atmosféru tak proto dávám 5 hvězd. Ovšem kvality filmu PŮLNOČNÍ EXPRES to nedosahuje ani nááááhodou. Tam je skvělá kamera i herecky je to uplně jinde. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama