Voda, vítr, prach

Amir Naderi

Amir Naderi

Majid Niroumand

• May

Jsou dvě možnosti, jak vidět tenhle 'film'. Buď se na něj člověk může dívat jako na neobvyklý a zcela mimořádný umělecký skvost hodný toho nejvyššího hodnocení a nebo naopak, dívat se na něj jako na pseudointelektuální slátaninu, která nemá ani hlavu ani patu, protože přes hodinu sledovat pomateného kluka, který se stále vrací ke studni, kde se napije a poté nemsyslně vyráží do pouště, aby se záhy opět vrátil ke studni, napil se a vyrazil na jinou světovou stranu, je.. přinejmenším velice nezábavné a člověk v nejedné chvíli myslí na smrt jak svou, Amira Naderiho nebo toho kluka, co běhá sem a tam, ve víře, že by to mohlo ukončit film, a tak i jeho trápení, a já bych pak jako 'spokojený' divák, mohla konečně odejít pryč, pryč z kina, domů a neposlouchat ten šílený íránský pouštní vítr, který je jedinou, a po hodině a čtvrt opravdu nervy drásající, hudební složkou.(26.5.2004)

• Kryšpín

První film u kterého jsem usínal tak inenzivně. Po konci filmu jsem byl totálně mimo. Neustálé foukání větru mě opravdu dokázalo málem zabít. A připadalo mi zneuctění Bethovenovi osudové až moc. Nikdy už nic takového nechci vidět.(28.5.2004)