Do přístavu v Los Angeles míří loď z Dálného východu. Na palubě se nachází balíček s drogami za čtvrt milionu amerických dolarů, které americká armáda používala k léčebným účelům. O ten se zajímá jistý Jordan (John Russell), muž neznámé minulosti, který zosnuje precizní plán, jak se k nim dostat. K tomu potřebuje tři komplice. Ale i sebelepší plán může ztroskotat na tom nejslabším článku – na člověku. (ilclassico)

liquido26

Nakonec přeci jenom za čtyři. Noirový snímek o plánu na ukradení lékařských drog z vojenské lodi. Nejlepší je úvod a závěr - perfektní heist na papíře (respektive na filmovém pásu v podobě jakéhosi instruktážního dokumentu, který hlavní mastermind vyrobí) vs. realita a selhání lidského faktoru. Honička policie s hlavním padouchem po trolejbusovém vrakovišti rovněž stojí za to. No a neznámá herečka June Blair v roli hlavní ženské hrdinky je víc než krásná. Škoda, že nehrála ve více filmech. ()

Topco

Rozhodne zaujímavý heist noir. Žiadni snílci, ktorí hľadajú cestu z problémov s vyhliadkami lepších zajtrajškov. Na lúpež sa tu pozerá čisto ako na biznis. John Russell s ostro rezanými črtami mi tu v úlohe amorálneho sadistu veľmi pripomínal Jacka Palancea. A áno, June Blair bola naozaj príťažlivá (bodaj by aj nie, Playboy Playmate z januára 1957) a jej hra s vyzúvaním lodičiek na podpätkoch ma veľmi bavila. Prirátajme si pôsobivé finále z vrakoviska a máme veľmi obstojný, neskorý noir. ()

Flego

Zaujímavý snímok, ktorý ešte zaujímavejšie začína. Potom síce skĺzne do šedého priemeru, vďaka striedmej minutáži však dokáže držať v napätí. Šieste hodnotenie a tretia recenzia. ()

Dale

Akosi som nepochopil ten plán a prečo do toho muselo byť zainteresovaných toľko ľudí. Prečo ten človek, čo ho vzali na loď nemohol tú krabičku aj odniesť? Veď po prehliadke už nebola loď v karanténe. Ale o čom by potom bol film, že. Od začiatku je jasné, že realita bude diametrálne odlišná od inštruktážneho filmu, takže žiadne prekvapenie nehrozí. Herci nič moc, ale tá June Blair bola fajná. Celkovo priemer. ()