Hell Bound

Krimi / Drama / Film-Noir

USA, 1957, 69 min

Rozhodne zaujímavý heist noir. Žiadni snílci, ktorí hľadajú cestu z problémov s vyhliadkami lepších zajtrajškov. Na lúpež sa tu pozerá čisto ako na biznis. John Russell s ostro rezanými črtami mi tu v úlohe amorálneho sadistu veľmi pripomínal Jacka Palancea. A áno, June Blair bola naozaj príťažlivá (bodaj by aj nie, Playboy Playmate z januára 1957) a jej hra s vyzúvaním lodičiek na podpätkoch ma veľmi bavila. Prirátajme si pôsobivé finále z vrakoviska a máme veľmi obstojný, neskorý noir.(17.2.2019)

Nakonec přeci jenom za čtyři. Noirový snímek o plánu na ukradení lékařských drog z vojenské lodi. Nejlepší je úvod a závěr - perfektní heist na papíře (respektive na filmovém pásu v podobě jakéhosi instruktážního dokumentu, který hlavní mastermind vyrobí) vs. realita a selhání lidského faktoru. Honička policie s hlavním padouchem po trolejbusovém vrakovišti rovněž stojí za to. No a neznámá herečka June Blair v roli hlavní ženské hrdinky je víc než krásná. Škoda, že nehrála ve více filmech.(1.1.2016)